Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wierzbiccy2

Usunięcie trzeciego migdałka

Polecane posty

Witam Was serdecznie Moja 5-letnia córka ma mieć usuwany trzeci migdał. Mamy już wyznaczoną datę-10 stycznia 2013r-ma być to zabieg ze znieczuleniem miejscowym.\Na wykonanie zabiegu w znieczuleniu ogólnym trzeba czekać znacznie dłużej-do wakacji. Córka ma nawracające zapalenie uszu,więc właściwie im szybciej usunie się ten migdał tym lepiej. Ale bardzo obawiam się jak moja córa zniesie ten zabieg w znieczuleniu miejscowym.Znajoma nastraszyła mnie że może mieć potem ogromna traumę. Jak sądziecie? Czekałybyście do wakacji z usuwaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym poczekała do 7 roku życia, bo syn miał w wieku 3,5 lat usuwany migdał i mu odrósł i miał ponownie usuwany. Niestety geny - też miałam usuwany ale dopiero w wieku 7 lat:) Przy pierwszym miał głupiego jasia, a przy drugim narkozę bo miał jeszcze podcinane dwa boczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3migdał usuwać!!!
No ja bym miała traumę gdyby mi usuwali migdał bez narkozy... a co dopiero dziecko? Ważka nie powinno się czekać z usuwaniem migdała. Odrasta on naprawdę niewielu dzieciom a konsekwencje nie wycięcia mogą być tragiczne. Najpierw było ze mną. Głuchłam. 50% niedosłuchu na jedno ucho 30% na drugie. Migdała nikt nie wykrył :/ miałam impedancje- ale płynu w w uchu nie było! Potem to samo plus założenie do uszu tub wntylacyjnych. Przy drugim zabiegu cos panią dr. tknęło i porządnie mi zajrzała w gardło i zbadała migdał (na badaniu na żywo darłam się jak opętana, pewnie dlatego nic nie wykryli- wtedy jeszcze ręką się badało). 3migdał wielki jak nie wiem co- wycięli, słuch wrócił, ale lekarka powiedziała, ze jeszcze troche i słuchu nie dałoby się odzyskać. Teraz moja siostrzyczka stwierdziłą, ze nie będzie córce usówać, bo odrośnie i co? Dziecko głuche jak pieniek niemalże... ma ogromny niedosłuch... diagnoza lekarza po 8 m-cach od poprzedniej- natychmiast usuwać bo dziecko straci słuch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie-moja córka już ma problemy ze słuchem-male-ale jednak. Wolałabym jak najszybciej usunąć ten migdał-obawiam się jednak tego znieczulenia miejscowego.Niby dostanie głupiego jasia,w wyobrażni widzę jak oni ją tak mocno trzymają a ona się wyrywa i płacze. Może jednak warto zaczekać te parę miesięcy i zrobić zabieg w znieczuleniu ogólnym.W tej chwili te terminy są na lato,ale jak stwierdziła doktór może to być jeszcze później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×