Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama niesfornego 4latka

Moje dziecko idzie do przedszkola

Polecane posty

Gość Mama niesfornego 4latka

Moje dziecko od grudnia idzie do przedszkola. Wiem,że dowiem się co kupić w przedszkolu ale chciałabym dowiedzieć się teraz. Obecnie przebywamy za granicą,ale ja z synkiem wracam już na stałe i pójdzie do przedszkola. Co trzeba dziecku 4letniemu kupic do przedszkola? Kredki itp.. I drugie pytanie:Czego uczą w przedszkolu dzieci w tym wieku. Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama niesfornego 4latka
O matko,to muszę trochę kasy na to naszykować.Tu gdzie mieszkam takie rzeczy daje przedszkole. A słyszałam,że to muszą być rzeczy takich firm jakie wybierze przedszkole. Prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za bzdury gadasz!!!
Od kiedy do przedszkola się kupuje się przybory szkolne i książk??!!!! To wszystko jest w przedszkolu. Jedyne co musisz mieć to kapcie na zmiane, worek na buty, dodatkowe ubranie. Przybory szkolne i książki kupuje się gdy dziecko do zerówki idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każde przedszkole ustala indywidualnie u mnie nap jest zbierane miesięcznie po 10 zł, i z tego Panie dokupują artykuły papiernicze, czasem uda się i teatrzyk z tego opłacić. do przedszkola jedynie kupiłam Synkowi kapcie i ja raz na jakiś czas daję kartonik z chusteczkami, czasem ryzę papieru - ale to nie obowiązek. Na dzień babci daję np kawę (której mam zapas do końca życia - co rodzina przyjedzie z niemiec to przywozi z uporem nam kawę której nie cierpię :( ) a zaś sąsiadka co ma dziecko w 2 przedszkolu to dostała listę ale bardzo konkretną, kredki Bambino grube, farby firmy Astra, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazde przedszkole ma swój system. u mojej córki na początku roku kazdy rodzic dostaje listę co ma zakupić z rzeczy do prac plastycznych. a tak poza tym to potrzebujesz worek, kapcie przedszkolne, chusteczki nawilżane (w worku niech ma najlepiej małą paczuszkę) i wygodne ubrania: dresy czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do co za bzdury gadasz!!! - jak widzisz nie koniecznie gada bzdury :) do przedszkola mojej córki na początku roku musiałam kupić: plasteline, farby plakatowe, kredki ołówkowe, brystole białe i kolorowe, papier kolorowy, blok rysunkowy w róznych formatach i pare innych rzeczy jak również PODRĘCZNIKI!! za komplet podręczników podstawowych zapłaciłam 52 zł :) ksiązki do angielskiego 38 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam mój Syn miał książki już od 3 latków w 3 latkach ok 40zł w 4 latkach coś ok 60 w pięciolatkach - "Szkoła tuż tuż" za 80zł a teraz powtarza zerówkę i książek nie ma - ale ja w domu i tak z nim przerabiam przygotowanie przedszkolne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgggg
nie rozumiem dlaczego narzekasz, ze tyle trzeba wydać na wyprawkę dla dziecka, to nie zarobiłaś tam za granicą , dziecko masz a nie masz na głupią wyprawkę, oto mentalność durnych bab, narodzić i później narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie płaci się 25 zł na rok i panie mówią ze spokojnie starczy- a córka chodzi do grupy 4-5 latków , więc dzieci chyba przede wszystkim mają własnie zajęcia typu plastyka, wycinanki, wyklejanki itp. Za książki płaciłam oddzielnie 25 zł. Jestem w radzie rodziców i wiem że przedszkole kupuje też artykuły plastyczne z pieniążków z rady rodziców, tak samo jak chusteczki, wodę w baniakach i teatrzyki, jonizatory do sal. Może zainteresujcie się na co "idą" pieniądze z rady rodziców, skoro wszystko musicie sami kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie ma rady rodziców i nie wpłacamy na nią pieniedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bylo za komuny
co za głupota rada rodziców, to przeżytek, mam dać 25 zł i pilnować czy ktoś je nie wziął dla siebie, wolę kupić co się należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama niesfornego 4latka
dfggg: pozostawię to bez komentarza:-o A nikt mi nie powiedział czego uczą takie dzieci w przedszkolu w Polsce? Tutaj np nie uczą dzieci z podręczników.Jest duzo spacerów,rysowania(czego moj syn nie lubi),śpiewanie,religoznactwo albo konkretna religia.Dla ułatwienia mój syn jest rocznik 2008:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edik z b_a
moje dziecko jest w grupie 3-4 latków. Do przedszkola musiałam kupić cły zestaw: kredki, plastelina, klej, nożyczki, papiery kolorowe, bloki rysunkowy i techniczny, kapcie, worek, chusteczki, papier ksero i nie pamiętam co tam jeszcze, Maluchy uczą się różnych wierszyków, piosenek, zabaw w grupie, zabaw ruchowych, dużo malują, lepią z plasteliny, wyklejają z papierów kolorowych (mój 3 latek to wszystko uwielbia), chodzą na spacerki, na przedszkolny plac zabaw - codziennie conajmniej 1,5 godziny. no a dodatkowo oczywiście mają jakiś czas na zabawy w tzw. "kącikach zainteresowań" tj lalki, klocki, bujaki itp;) Z zajęć dodatkowych mają taniec i rytmikę - odpłatnie i tylko dla chętnych. Z żadnych książek się jeszcze nie uczą, ponieważ materiały do ćwiczeń przygotowują panie (kserują, wycinają itp.) to tak z grubsza to co pamiętam. Acha - to jest małe wiejskie przedszkole, grupa 20-osobowa, 3 panie do opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córa tez rocznik 2008 czego uczą się z książek to nie wiem bo ich nie widziałam - na koniec roku mamy je dostac na codzien: malują, rysują, wyklejają, robią różne figurki itd. uczą sie wierszyków, piosenek, tańca. mają zajęcia z logopedą, rytmikę, taniec, WF (z wuefistą) na sali gimnastycznej, zajęcia rozciagające ogólnorozwojowe na sali z takimi przyrządami bujakami, piłkami itd., mają język angielski, zajęcia w sali komputerowej. różne wyjścia: do kina, teatru, biblioteki, muzeum, wycieczki and jezioro (latem) oprócz tego oczywiscie mnóstwo zabawy ;) grupa jest 12 osobowa - są dwie panie na grupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meaa to prywatne przedszkole ? Ja tam wolę żeby rada rodziców była, bo mam wpływ na to co się dzieje w przedszkolu, mam wpływ na jakie wycieczki dzieci pojadą, jakiego fotografa wybierzemy i jakie dostaną prezenty na gwiazdkę czy dzień dziecka. Przedszkole pomimo że jest państwowe jest super wyposażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No powodzenia. ja też miałam dusze na ramieniu jak córkę posyłałam do przedszkola, ale nie taki diabeł strreaszny. Moja Mała poszła do przedszkola prywatnego http://www.elfik.pl/ i to była lepsza jedna z lepszych decyzji. Świetne się rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I słusznie. Dziecko w przedszkolu powinno być. Ono rozwija i uczy współpracy w grupie i tak dalej. Ja mam syna niesfornego, ale dzięki pomocu pań z przedszkola prywatnego http://www.przedszkolekonradek.pl/ udało się go okiełznać i jest grzeczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze, moje dziecko też poszło do przedszkola i bardzo sobie tę decyzję chwalę. Przedszkole jest świetne: http://www.teczowakraina.com.pl/. zajęcia są bardzo rozwijające i widzę generalnie postęp u mojego malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dobrze. Ja uważam, że warto zainwestować w dziecko. Ja wysłałam moje do prywatnego przedszkola i jestem bardzo zadowoloina" http://www.promyk.szczecin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do którego ?:) ja zapisalam swoje do www.wielkaprzygoda.com i jestem zadowolona ;) nawet bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko w przedszkolu ma się rozwijać, rozwijać swoje zainteresowania, robić rzeczy które lubi, według mnie to czas na zabawę i poznawanie świata, więc także rolą nauczycieli jest obudzenie w dziecku ciekawości świata. U nas w przedszkolu w Słodkim domku w Poznaniu tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście ze tak, dobra wychowawczyni w przedszkolu pomoże maluchowi szybko się zaaklimatyzować. Mój synek chodzi do przedszkola www.promyk.szczecin.pl, szybko się przekonał do nowego miejsca i bardzo polubił swoja panią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałgośKam
Przedszkole to świetna sprawa. Moja córka bardzo się zmieniła i dużo nauczyła. Widziałam efekty już po 2 dniach! Teraz ma koleżanki i kolegów i chętnie codziennie idzie do przedszkola. My akurat mieszkamy w Łodzi i nasza pociecha uczęszcza do przedszkola katolickiego http://przedszkolealbercik.com.pl/ i zarówno my jak i ona jesteśmy szczęśliwi z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta88pl
Moje dziecko już dawno nie chodzi do przedszkola ale kiedy chodziło to strasznie narzekało że bolą ją stopy, okazało się że zwykłe papcie były dla niej strasznie nie wygodne i niedopasowane, córka źle w nich chodziła, dlatego kupiłam jej papcie korekcyjne, od razu było jej lepiej, polecam poczytać http://www.eskoczylas.pl/zdrowie/czy-warto-kupic-papcie-korekcyjne-do-przedszkola/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lusia123123
Przedszkole to ogromnie ważny etap w edukacji każdego dziecka. O tym, co maluch powinien mieć z pewnością poinformuje Cię sama placówka, ale o butkach na zmianę i kredkach warto pamiętać :) My w naszym prywatnym przedszkolu http://przedszkolewarszewo.pl w Szczecinie jesteśmy dokładnie o wszystkim informowani. Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zainwestować w różnego rodzaju papiery kolorowe i bibułki kolorowe. Małe dzieci często ich używają i bardzo je lubią. Polecam wam zajrzeć na stronę www.papercast.pl Firma ta sprzedaje papiery kolorowe w bardzo korzystnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×