Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
enigma_f

Mieszkanie na parterze

Polecane posty

Gość gość
jezeli planujesz mieszkac tam do konca zycia, to parter jest najlepszym miejscem, wystarczy wyobrazic soebie siebie w wieku 60-7- lat i wdrapywanie sie na 3 czy 4 pietro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem, czy ktoś w wieku ok. 30 lat planuje kupować mieszkanie tzw. dozgonne :) może faktycznie, jak dobiję osiemdziesiątki, to nie będzie mi sie chciało drapać na piechotę na IV piętro? wtedy sprzedam i kupię na parterze albo z windą póki co, nie zamieniłabym się za chiny ludowe na inne piętro, niz mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoosanka
Mieszkałam w wynajmowanym mieszkaniu ( na parterze) przez dwa lata. Balkon był dość nisko, w zasadzie mężczyzna bez problemu mógłby się podciągnąć i na niego wejść. W tym roku kupowaliśmy z mężem mieszkanie i szukaliśmy mieszkań od pierwszego piętra w górę. Kupiliśmy w końcu mieszkanie na drugim piętrze. Minusy mieszkania na parterze: trzeba uważać, żeby zamykać za sobą okna/ balkon. W lecie nie można zostawić uchylonego okna bo ktoś z łatwością może wejść. U nas strasznie ciągnęło od piwnicy i była straszna wilgoć. Wieczorem ludzie na parkingu mogli nas oglądać ile chcieli, chyba że zasłoniliśmy okna zasłonami / roletami. Kilka razy gnałam z drugiego końca miasta bo zapomniałam sobie okno zamknąć, a w mieszkaniu na dzień dobry wielki telewizor na ścianie , laptop na stoliku i wielki strach, że ktoś się na to złakomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak szybko starego mieszkania się nie sprzeda skoro nowe mieszkania wykończone pod klucz można kupić u JWC za 220.000 w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miezkam na parterze, plusem jest to że nie musisz chodzić po schodach, np z wózkiem czy zakupami(chociaż teraz już robią windy w mniejszych blokach)... i to chyba jedyny plus:D, minusy jak powyższe wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elsiee
mieszkam na parterze (wysokim) i jest za...biście. Mam taras 18 kw. ze schodkami na mini ogródek z nasadzonymi drzewkami. Latem mam tu dużo roslni, stół i krzesła, zacieniony przez pnącze kącik, Cudownie. Fakt, dzieci grające przed domem bywaja uciązliwe ale wystarczy je poprosić to przenoszą się na łąkę za domem. Latem mam cudowny chłodek a zima ciepło ( mieszkam nad garażami i piwnicami ocieplanymi). Za nic nie chciałabym mieszkać wyżej. Doceniam to szczególnie przy powrotach do domu i zmianie mebli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkając na parterze zastanawiałam się nad bezpieczeństwem domowników. Grupa astrum proponuje dobre drzwi o właściwościach przeciwwłamaniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W każdym domu przyda się sprytny i praktyczny gadżet, jakim są maty ochronne POLITRADER. Ma ją one właściwości ochronne dla podłóg i blatów, gdziekolwiek się je umieści. Ja mam w domu pod krzesłem obrotowym przy biurku oraz pod laptopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafel
My od razu po przeprowadzce kupiliśmy rolety zewnętrzne od euro-windows.pl. Nie słychać odgłosów z ulicy i zapewniają jakieś minimalne bezpieczeństwo. Nie wyobrażam sobie mieszkania na parterze bez tego typu rolet na oknach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, reklama nawet trafiona ale ustosunkowując sie do niej - nic nie słychać, nic nie widać, żyjesz jak w piwnicy bez okien super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam na parterze i bardzo sobie chwalę. Przede wszystkim jest mi wygodnie wychodzić z rowerem i z psem na spacer. Pokonanie kilku schodków to pestka, lepsze to niż schodzenie z 4 piętra albo jechanie windą z 18. Mieszkanie na niskim poziomie budynku oznacza większy hałas i podglądaczy. W tym roku wymieniłam sobie okna z firmy http://www.dar-plast.eu/ na porządne PCV i zamontowałam do tego rolety zewnętrzne, antywłamaniowe. Okna dają mi duże wyciszenie, nie słyszę odgłosów z ulicy, a roleta zabezpiecza mój dom przez słońcem, światłem z ulicy oraz przed gapowiczami i złodziejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcieliśmy z dziewczyną kupić własne mieszkanie i udało nam się to w końcu dzięki programowi „Mieszkanie dla Młodych”. Super sprawa i polecam każdemu MdM http://mieszkaniedlamlodych.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajomi mieszkają na parterze...są zadowoleni ale mówią że zainstalowanie rolet zewnętrznych http://www.dopler.pl/1,ROLETY to konieczność. Po pierwsze nikt ci nie zagląda do okna, masz ciszej, ciemniej....no i bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby ktoś chciał mieszkać w "ciszej, ciemniej i bezpieczniej", to by sobie w piwnicy zamieszkał wyszłoby taniej, niz parter +roleta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całe życie mieszkałam na parterze, ale wysokim parterze. Do okna nikt mi nie zaglądał. (Nie ma opcji) W piwnicy zimą jest ciepło! Więc nie wieje chłodem, ani z ziemi nie ciągnie. Okna faktycznie zamykać trzeba, ale nawet mieszkając też krótki okres na IV zamykałam. Najlepsze jest wnoszenie rożnych rzeczy, po prostu nie ma problemu. I ogólnie wybierając partery czy wyżej, to tylko parter!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wchodząc do klatki, chcąc nie chcąc, widzę, co mają ludzie na stole na obiad w kuchni postawione i cały wystrój pokoju, łącznie z detalami meblowymi i tym, co na nich stoi i parter też jest wysoki, wchodzi sie po 1 ciągu schodów (między piętrami są dwa ciągi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od budynku. Wysokie piętro w którym mieszkałam, miało schody w środku budynku, wiec nie da się zajrzeć do okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wynajmowałam kiedyś mieszkanie na parterze. Niby mieliśmy zamontowane rolety materiałowe, ale nie niwelowało to odgłosów z ulicy i rozmów i krzyków osób przechodzących pod oknami. Właścieciel zdecydował się wtedy założyć u nas rolety zewnętrzne (specjlanie zamawiane z salonu: http://www.drzwiokna.wroclaw.pl/pl). Dopiero wtedy komfort mieszkania znacznie sie poprawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miszkanie na parterze ma plusy i zalety- najwieksza wada jest zagrożenie kradzieżami, moich sąsiadów w zeszłym roku okradli , moja mama do dziś się boi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosci z godz 14,Pamietarz jakie zaluzje zakladal twoj gospodarz mieszkania.napprawde te nahalne warze reklamy to sa zenujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że mieszkanie na parterze jest dosyć wygodne. Zwłaszcza w niskich blokach, w których nie ma windy. Na pewno jest wygodniej z przeprowadzką, zakupami, itd. Wszystko łatwiej się wnosi. Od pewnego czasu mieszkam na parterze, wynajęłam mieszkanie dzięki http://www.city-szczecin.pl/ i jestem naprawdę bardzo zadowolona. Także myślę, że z tymi wadami to jednak mit, ale wiadomo - co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate876
A ja kupiłam pierwsze mieszkanie i pierwszy raz na parterze. Mieszkanie jednostronne z ogródkiem, środkowe, dookoła inne ogródki, posesja sąsiada, więc wiele płotów trzeba pokonać, żeby się do mnie dostać. Obawy przed zakupem: a) że będzie zimno (brak piwnicy) - podłogę mam cieplejszą niż na pierwszym piętrze zimą. Ogólnie mieszkanie środkowe, obok kotłowni i bardzo a to bardzo ciepłe. b) że będę się bała włamywaczy - trudno przedostać się do mojego ogródka, osiedle zamknięte dodatkowo. c) że będzie ktoś do mnie wydzwaniał domofonem (jak pisaliście powyżej). Mieszkam rok i zdarzyło mi się raz... d) okna mieszkania wychodzą tylko na ogródki sąsiadów, więc nikt mi przez okno nie zagląda. Generalnie jest super. Żałuję tak naprawdę, że nie mam większego salonu i że mieszkanie nie jest dwustronne, ponieważ nie ma przewiewu. Tak czy siak. Jeśli parter, to tylko taki jak u mnie. Ładna okolica, mały bloczek, fajni sąsiedzi, osiedle zamknięte, bez dostępu do ogródka z ulicy, czy parkingu. Inaczej bym się na takie nie zdecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie na parterze ma swoje zalety, to nie tylko cena. Wiele z takich mieszkań ma własne ogródki, tak jak na Nowym Tysiącleciu w Katowicach, to jest spory plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze mi się wydawało, że częściej są wybierane mieszkania na parterze niż na innych piętrach ale widocznie dużo się pozmieniało. Wszystko chyba zależy od okolicy w której chcemy kupić mieszkanie. Jak jest usytuowane przy *****iwej drodze albo blisko klubów i pubów to możemy mieć takie wady jak hałas i ewentualne burdy pod swoim oknem. Ja wybierając mieszkanie w Warszawie uważałam na to żeby znajdowało się w spokojnej okolicy. W końcu wybrałam mieszkanie na parterze w inwestycji Bliski Tarchomin, dla zainteresowanych wklejam link do ich strony: http://www.bliskitarchomin.com/ Cicha i spokojna okolica, jednocześnie blisko centrum Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mieszkanie na parterze to tylko ze swoim ogródkiem:). Wynajmowałem tak przez 2 lata i byłem zachwycony takim rozwiązaniem. Jak zdecydowałem się na zakup nowego to tylko w takiej opcji. Szukanie trochę zajęło, ale się opłacało www.bliskiebemowo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×