Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czekoladawkubku

kiedy można ćwiczyć po operacji

Polecane posty

Gość czekoladawkubku

Wiele przeglądałam stron , aby dowiedzieć się kiedy można zacząć ćwiczenia wysiłkowe tz.ćwiczenia fitness . jestem po operacji ginekologicznej 2 m-ce temu generalnie jeszcze muszę powstrzymać się 1m-c ,a czy później nagłe zapisanie się na fitness nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pływająca 40tka
zależy jaka operacja i jakie ćwiczenia unikaj siłowych dźwigania no i basen pewnie też nie najlepszy pomysł bo trzeba uważać na infekcje spacery, nordic walking możesz na luzie uprawiać lepsze by były jakieś spokojne cwiczenia na macie niż wygibasy i aerobic generalnie unikałabym ćwiczeń napinających mięśnie brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FactoryBody
Najlepiej skontaktować się z lekarzem. www.factroybody.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annuar
Witam, jeśli dubluję wątek - przepraszam. Jestem 6 tyg. po operacji usunięcia mięśniaków macicy (miamektomia). Mam 34 lata. Chciałabym wiedzieć, kiedy mogę powrócić do ćwiczeń. Przed operacją ćwiczyłam 1 x w tyg. fitness (power-ball), 1x w tyg indoor cycling oraz trochę biegałam (a raczej "truchtałam") w weekendy (po 60 minut). Jeden lekarz mówi, że już mogę, inny że przez pół roku nie powinnam biegać. Źle się czuję we własnym ciele, zwłaszcza, że nie ruszając się po operacji niestety w sposób widoczny przytyłam. Myślałam o tym, by powrócić do w/w zajęć, ale ćwiczyć np. na 25% czy 50% - czyli krócej, lżej, nie robić wszystkich ćwiczeń (np. "brzuszków"), na rowerze na siedząco, a nie stojąco itp. Ale może powinnam jeszcze poczekać? Zależy mi na ćwiczeniu formy również dlatego, że na październik mam zaplanowaną wyprawę górską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×