Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miodek lubie :)

MIODEK

Polecane posty

Gość miodek lubie :)

miodek lubie :) Chcialabym kupic miod PRAWDZIWY, do tej pory moj tata nas zaopatrywal w miod bo mamy pszczoly ale w tym roku nie bylo miodu zapasy sie nam poknczyly a moje dzieci uwielbiaja pic kaszke z miodem wieczorem. Nie chce kupowac w supermarkecie bo tam dziadostwo sprzedaja, ale na dziale dom , ogrod... znalazlam takiego linka i potem odnalazlam tego goscia na allegro. no wlasnie tylko nie wiem czy mu wierzyc... Spzredaje miod lipowy ktory ma wlasnie moj tata iw iem , ze taki miod po pewnym czasie sie krystalizuje a ten facet na foto i w opisie pisze , ze miod jest konsystencji polplynnej... Cholera sama nie wiem bo pisze , ze ma pasieke od alt i takie tam z reszta same zobaczcie 2 http://allegro.pl/miod-lipowy-super-jakosc-pr omocja-dostawy-i2780644419.html 2 http://www.aptekazula.pl/index.php?option=com _contact&view=contact&id=1&Itemid=108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bananaaa
na pewno w Twojej okolicy są pszczelarze, którzy sprzedają miód, wystarczy popytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodek lubie :)
Wlasnie nie ma ani jednego bo jakas zaraza byla i NIKT nie ma miodu , NIKT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bananaaa
bo wiesz, najlepiej kupować miód z własnych okolic Nie kupuj na allegro, daj ogłoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegoś tu nie rozumiem
przecież każdy miód się krystalizuje,za wyjątkiem kremowanego może ma właśnie lipowy kremowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodek lubie :)
do pani wyzej, wlasnie on pisze, ze miod byl zbierany w lipcu wiec do teraz powienien sie jzu skrystaliwoac a on wyglada jak plynny. Kurcze nie wiem czy zamawiac czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegoś tu nie rozumiem
córko pszczelarza :-) skoro facet pisze , że miód jest płynny, to pewnie znaczy tyle, że ma go w kadziach i podgrzewa do dozwolonej temperatury i takowy podgrzany płynny rozlewa do słoików i sprzedaje innej opcji nie ma pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegoś tu nie rozumiem
ktoś wystawił temu panu negatywny komentarz o takiej treści, że miód lipowy się nie skrystalizował, w odpowiedzi sprzedawca napisał ze posiada wszystkie atesty itp ktoś inny zarzucił, że otrzymał zamiast wielokwiatowego miód rzepakowy, na to w/w odpisał, że można to rozpoznać po analizie pyłkowej i ze miod jest wielokwiatowy troche to dziwne, rozumiem ze pomylki sie zdarzaja i mogl sie pomylic pakujac miod, ale on idzie w zaparte ale tak patrzac na calosc sprzedazy to komentarze ma pozytywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miodek lubie :)
do pana wyzej, moj tata jak zbiera miod to od razu przelewamy go do sloikow nikt miodu nie podgrzewa bo to bez sensu. ok ide spac dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegoś tu nie rozumiem
to były neutraln3e komentarze negatywny był taki,że TO NIE JEST PRAWDZIWY MIÓD I co najwyzej leżał koło miodu, i że jest FUJ :-O ale sprzedający sie jakoś dogadał z kupującym i komentarz anulowano JA BYM U NIEGO NIE KUPIŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mógłby mi ktoś wyjaśnić
dlaczego miód kremowany się nie krystalizuje ? dostaję czasem taki z Niemiec, nie rozumiem składu, w smaku jest ok ale jest do końca lejący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mógłby mi ktoś wyjaśnić
i czy jest on w czymś gorszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troche o miodzie
Miód kremowany różni się tylko konsystencją od zwykłego miodu, ostatnio zapanowała moda na taki miód, bo łatwo się go nabiera ze sloika, bez podgrzewania. Do autorki - ja bym poszukała i popytała na jakimś forum pszczelarskim. Na pewno znajdzie się ktoś, kto miód sprzedaje. Może tu https://pasiekapszczelarska.fora.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pszczelarka
Prawdziwi pszczelarze przechowują miód w beczkach,dlatego trzeba go podgrzać do odpowiedniej temperatury i przelać się do słoików. Miód jest prawdopodobnie w postaci płynnej bo pewnie był rozlewany do słoików.Jeżeli chodzi o miody kremowane to żeby były one zawsze w postaci półpłynnej to się je odpowiednio napowietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.aptekazula.pl
Witam Wszystkich, W nawiązaniu do powyższych opinii chciałbym zabrać głos... Przyznam, ze czytając Państwa posty poczułem się winny wykonywania zawodu pszczelarza. Dodatkowo zarzucono mi brak kompetencji w wykonywaniu mojego fachu bez jakiejkolwiek znajomości zagadnień związanych z ogólnie pojętym pszczelarstwem ( w tym z pozyskiwaniem miodu). Zakładam również , że nie miałem przyjemności nawiązania choćby krótkiej rozmowy bezpośredniej z osobami z tegoż forum. Brak wiedzy na temat krystalizacji i dekrystalizacji miodu jest główną przyczyną wszelkich nieporozumień... Miodu nie podgrzewa się w kadziach ( bo i po co ?) i dlaczego zakłada Pan/Pani że przysłowiowe podgrzewanie odbywa się w dowolnej temperaturze ? Dokonywanie oceny kompetencji innych bez jakichkolwiek podstaw jest co najmniej niesprawiedliwe i krzywdzące.... Równie dobrze mógłbym założyć ze autor tej opinii wykonuje swoją prace zawodową nierzetelnie i dlatego też podobnie ocenia innych... Odnosząc się do komentarzy sprzedażowych... Na ponad 3000 transakcji otrzymałem 99 % pozytywnych komentarzy... Mało ? dużo ? Każda ocena jest ocena subiektywną. Czasami jest tak, że klient ma inne oczekiwania i tak np. zdarzają się osoby zdziwione faktem otrzymania w lipcu miodu płynnego, zakupu miodu wielokwiatowego jasnego (wiosennego) itp. Pomyłki się zdarzają... i owszem szczególnie pracując w sezonie pszczelarskim , ale i (powtórzę się ) wiedza n/t produktów pszczelich jest znikoma. Zapewne można dokonać rozlewu miodu bezpośrednio po zbiorze... ale czy posiadając np. 200 uli na pewno można tego dokonać ? Czy miód jest odpowiednio przechowywany ? Czy wiedzą Państwo że po 6 miesiącach przechowywania miodu w niewłaściwych warunkach dochodzi do zaniku co najmniej połowy wartości antybiotycznych ? Pewnie mógłbym wymieniać długo i udowadniać swoje racje.. Drodzy Państwo Gorąco zachęcam do zakupu naturalnych produktów ! Rolnicy oferują zdrowa żywność ! Zanim wyrazimy swoje zdanie może warto zastanowić się nad jego treścią. Czy codziennie spożywanie kupionego w sklepie chleba (wypiekanego z ziaren GMO) jest zdrowe ? Czy margaryna doprowadzana w trakcie procesu produkcji do 1000 stopni jest zdrowa ? A może popijanie kawy rozpuszczalnej jest zdrowe. Może i jest.. Pszczelarze oferują naturalne produkty, bez ulepszaczy, dodatków itp. Zawsze można dokonać zakupu miodu w markecie, a pszczelarz może sprzedać swój miód do jednej z takich rozlewni. Tylko czy o to mam chodzi...? Zapewne wszystkich Państwa nie zdołam przekonać... Ale jeśli choć jedna osoba zastanowi się nad tym co napisałem to i tak było warto. Pozdrawiam Serdecznie Wszystkich pszczelarz1977 www.aptekazula.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D@rius
Bardzo ładnie Pan się zareklamował i obejrzałam Pana miody w sklepie i myślę, że zamówię, bo wyglądają smacznie! :) A proszę jeszcze powiedzieć, bo namawia mnie koleżanka do kupienia takiego miodu http://www.miodymanuka.pl/pl/p/Miod-Manuka-MGO-550-250g/27 Jak on się ma do naszych polskich miodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegos tu nie rozumiem
tylko szkoda, ze nie umie pan czytać ze zrozumieniem napisałam, że miód podgrzewany jest do DOZWOLONEJ a nie do DOWOLNEJ temperatury napisałałam też, że miód przechowywany jest w kadziach , a potem podgrzewany i rozlewany (pan pisze, że nie jest w kadziach , bo i po co?) a potem pisze pan, ze przy takiej ilosci miodu jaki pan produkuje nie ma sensu rozlewac go od razu do sloików w takim razie zapytam W CZYM PAN PRZECHOWUJE MIÓD? (tak jestem laikiem i napisałąm w kadzi, ale rownie dobrze moze to byc beczka , czy jakiekolwiek inne wielkie naczynie do tego przeznaczone-nie znam się na waszej terminologii) i jeszcze jedno pytanie jak pan wytłumaczy fakt, że miod sie nie skrystalizował, a powinien pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w otoczeniu najbliższym aż dwóch pszczelarzy, ufam im i nie sprawdzam (zresztą nie znam się, a nie chcę obrazić). W każdym razie i ja, i maluchy, mamy miodu pod dostatkiem i choć przeziębienia i grypy szaleją, my ciągle zdrowi :) w każdym razie wiem od nich, że teraz mi dają miód z zapasów, bo skończył się sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokospoko123
z tym miodem dla dzieci nie przesadzajcie, bo może uczulać :/ taka dobra rzecz, a tyle alergenów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12346
Witam. Ponieważ opisywane przeze mnie zdarzenie został uznane z automatu przez ten serwis za SPAM - wyśle je w kilku kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12346
Odświeżę wątek po latach :). Otóż zakupiłem niedawno aczkolwiek po raz kolejny u Pana pszczelarza (pszczelarz1977) miody na Allegro. Miód lipowy, który okazał się zwykłą mieszanką miodów oraz miód spadziowy, który "skonstruowano" prawdopodobnie z miodu rzepakowego z racji jego ciemniejszej barwy a z miodem spadziowym nie ma nic wspólnego. Po negatywnym komentarzu na Allegro Pan pszczelarz zarzucił mi, że to nieprawda, iż u niego wcześniej kupowałem, że moja wypowiedź jest tendencyjna i narusza jego dobra osobiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12346
Panie pszczelarzu .. zacznij Pan odbierać telefony, bo klient dzwoni do Pana przez kilka dni z rzędu .. zacznij Pan odpowiadać na e-maile .. po klient czeka miesiąc czasu i się nie doczekał na odpowiedź ... zacznij Pan wysyłać te miody, które Pan wystawia w aukcjach, a nie mieszanki wielokwiatowe .. to wtedy będzie można rozmawiać o jakichkolwiek dobrach osobistych. A.... bym zapomniał, przestań Pan kłamać, bo Pana Klienci to nie idioci: raz się sparzą i więcej nie kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12346
Szanowny panie pszczelarzu, kupowałem u Pana miód przez wiele lat, zostawiając przy okazji całkiem niemałe sumy. Wtedy warto było, bo miód był bardzo dobrej jakości i przede wszystkim zgodny z opisem. Nie wiem co się ostatnio stało. Zastanawia mnie tylko ilość negatywnych komentarzy na Pana koncie, na które odpowiada Pan jakimiś dziecinnymi wymówkami, zamiast wziąć się do roboty i ów negatywny stan rzeczy zmienić na lepsze. Ja po ostatnim zakupie i po zerowym kontakcie z Panem, mimo wielu prób, uroczyście deklaruję, że mój zakup był bezwzględnie ostatnim u Pana i wszystkim moim znajomym - w trosce o ich nerwy i portfel - będę odwodził od zamiaru zakupu u Pana. I jeszcze jedno - zamiast tracić czas na głupawe komentarze pod moim adresem, niech się weźmie Pan do poprawy obsługi swoich Klientów, bo od nich ma Pan pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faim
Niestety muszę dołączyć do zawiedzionych klientów. Zamówienie w sierpniu 2018, po 2 tygodniach telefoniczne przeprosiny za opóźnienie - cóż , zdarza się, nie ma sprawy. W połowie września mail anonsujący wysyłkę, jest połowa października - przesyłki brak, odpowiedzi na wiele grzecznych maili z prośbą choćby o numer przesyłki konieczny do złożenia reklamacji na poczcie - również. O próbach kontaktu telefonicznego nie wspomnę. Protokół reklamacji zgodny z regulaminem sklepu też nie robi na sprzedawcy wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hubbertus
Prowadzę swoją własną, może nie dużą ale za to ekologiczną hodowlę pszczół. Powiem tak - niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy ile przy tym jest roboty. Ostatnio zainwestowałem w nowe ule, kupione w sklepie Pszczelinka http://www.pszczelinka.pl . Cena była bardzo dobra jak za takie wykonanie. Polecam każdemu pszczelarzowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje Państwa sprzęt pszczelarski, to zapraszam do porównywarki miodarek Łysoń miodarkilyson.pl różne typy miodarek, można ze sobą zestawić i wybrać tę najlepszą dla swojej pasieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×