Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Panna masakra

Jaki ja mam kolor włosów ???

Polecane posty

a no, szukalam zdjecia jeszcze kiedy mialam naturalny kolor wlosow (na tym zdjeciu sa w 100% moje), teraz mam naturalny do polowy :P nie farbuje juz od roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maravilha dlaczego masz
obłęd w oczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie farbuj ! :D Ja nie farbuje od 2,5 lat , Wg moich obliczeń wynika że za ok 6 miesięcy będę mieć lekko ponad pas. Czyli 3 lata zapuszczania - od fryzury typu katie holmes " na chlopaka" do prawie pasa. jou :P jestem twarda, nie uzywam suszarki, prostownicy i niczego. Tylko olejek arganowy na wlosy.:) No i lakier czasami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wqtretr56
dajmy na to, że włos jest na poziomie 6 czyli ciemnego blondu- to jest poziom jasności, do tego dochodzi tonacja, czyli czy włosy sa rudawe, żółtawe czy szarawe itd. we fryzjerstwie kazdy podton ma stosowną cyfrę np popiel, to 1, rudy, to 4, żółty, to 3 itd i np jak na pudełku farby masz oznaczenie 7.3, to jest to taki sam odcień u kazdego producenta niezależnie od tego czy używa nazwy "złoty blond", "słoneczny blond" czy cokolwiek innego. tak samo w naturze- to kwestia uznaniowa czy powiesz o rudzielcu, że ma włosy tycjanowskie, marchewkowe czy rude, tak jak o blondzie, że jest piaskowy, mysi czy jakis inny. twoja sprawa jak się zakwalifikujesz, ale tez nie wymagaj od ludzi, zeby potrafili okreslić tonację twoich włosów, bo większość ma to w d.. albo nie widzą takich subtelności jak różnice tonacji i każda blondi to dla nich mysz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładne macie włosy :) Też mam naturalny blond. I lepiej wygląda niż jak miałam farbowane parę razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu nie potrafie zapuscic wlosow.. caly czas podcinam, caly czas.. ostatnio znowu nozyczki poszly w ruch i mam teraz lekko wlosy za ramiona - chce jaknajszybciej dojsc do swojego naturalnego blondu, dlatego tak ciacham te koncowki ktore mnie zreszta denerwuja bo zycia w sobie nie maja ;) no a pozniej postaram sie zapuscic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wqtretr- dlatego jak ja sie nie znam w jakimś temacie to się zazwyczaj nie wypowiadam. Gdybym się znała na odcieniach to bym potrafiła pewnie precyzyjnie określić kolor włosów, czy kolor ściany typu - załamana biel, a nie tylko biel. Widzisz Ty potrafisz normalnie odpowiedzieć, co jest co, nie jestem fryzjerką, nie znam się na odcieniach, ale nikt mi nie wmówi że paleta odcieni kolorów włosów np. ogranicza sie do kilku podstawowych, a reszte uznajmy za nie istniejącą. Mój błąd, powinnam zadać to pytanko na forum fryzjerskim. Ale nie znam takowego... Piszesz " nie wymagaj od ludzi zeby potrafili okreslic tonacje wlosow", ale to jest forum, i moze są tu ludzie którzy się na takich sprawach znają. Wiesz o co mi chodzi przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maravilha, teraz jest modne ombre więc tylko wyrównaj końcówki zeby ładnie się układały i daj im odrosnąć ;) Wiem wiem, nożyczki wciągają.... Trzymam kciuki za zapuszczanie:) To kwestia przyzwyczajenia by nie robić z włosami.. niczego :) Wtedy im najlepiej. A potem jak odrosną i będą gotowym materialem do tworzenia mozna zaplanowac fryza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz sobie obiecalam ze ich nie dotkne przez conajmniej rok ;) zobaczymy co mi z tego wyjdzie ;) Ty masz piekne wlosy, takie dlugie i kolor tez ladny - inny, napewno nie mysi ;) chce miec taka dlugosc wlosow jak TY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wqtretr56
chodziło mi o to, że wiekszość osób nie jest w ogóle zdolna do zobaczenia takich subtelności kolorystycznych, np czerwony, to czerwony, mimo ze ma tysiące odcieni. dlatego znajomi mówią ci, ze jesteś "myszą" i to sie raczej nie zmieni, bo ludzie w wiekszości są "ślepi" na takie detale i nie dostrzegaja niczego ponad podstawowe barwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki :) Jak nie bedziesz ich dotykała to urosną, tym się nie martw! :) A jesli juz podejmujemy decyzje o tym by je zapuscic, to trzeba się nastawic calą sobą :) Przede wszystkim uswiadomic sobie ze wlos jest cieńszy od nitki (!) . Won z suszarką , won z chemią :) Włosy tak samo jak cera nie lubią chemii. Ja uzywam szamponow tylko dla dzieci, z jak najmniejsza iloscia chemii, zawsze czytam skład z tyłu, czy cała tablica mendelejewa na szamponie jest czy jednak nie. Ja mialam tak spalone wlosy swego czasu że daj spokoj. Czego to ja nie mialam na glowie. W sumie zawsze farbowane. Naturalne wlosy są zawsze najzdrowsze, i pieknie sie układaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wqtretr56 - masz rację. Zazwyczaj drażni mnie właśnie taka ślepota i upór innych. I to ograniczenie, że niestety wiekszosc ludzi na swiecie nie dostrzega takich różnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mieszkanie moze byc
a mozna wiedziec po co ci wiedziec jaki masz DOKŁADNIE kolor wlosow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie, tymbardziej ze moje wlosy sa naprawde cienkie - sprawdzalam przez mikroskop - masakra jednym slowem, no i sa w oplakanym stanie wlasnie przez farbowanie.. dlatego dalam sobie z nim spokoj i naturalne ktore mam do polowy glowy sa zdrowe i lsniace za to te farbowane ehh.. ratuje je jak tylko sie da, dlatego tez podcinam zeby sie pozbyc tych farowanych, no ale teraz zima idzie, dni deszczowe to juz tez nie susze nie prostuje, zostawiam je samym sobie - kiedys jeszcze bede miala piekne zdrowe wlosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mieszkanie- bo sama nazwa blond mnie nie satysfakcjonuje. Jest zbyt ogólnym określeniem a ja jestem człowiekiem, którego interesuje wszystko ze szczegółami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×