Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

Lala- to wszystko dobry znak, fajnie o tym piszesz i najważniejsze,że nie załamałaś się po nieudanej próbie, a może właśnie ten "koniec świata" da Wam ten długo oczekiwany CUD i tym razem wszystko dobrze się ułoży. Trzymam mocno kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
lalka- gratulacje! badz dobrej mysli a wszystko pojdzie dobrze :-) jak juz pisalam,najlepiej odpuscic a wowczas cuda sie dzieja :-) :-) :-) :-) :-) jak u mojej kolezanki :-) chyba nie do konca zdajemy sobie sprawy z mocy naszej psychiki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasciwie chodzi o to, ze wcale nie czekalismy na zaden cud. Ciaza jest mocno nieplanowana i krzyzuje nam duzo planow. Maz byl wczoraj zalamany, ze kolejny raz jak na zlosc przydarzylo sie nie w pore :D Rok temu latalam po lekarzach - co 2dni b-hcg, 2x w tygodniu USG, bo ciaza kiepsko sie rozwijala, wolno rosla, a w Wigilie doszly plamienia. Chuchalam dmuchalam, nie wstawalam z lozka i jadlam luteine garsciami a i tak nie pomoglo. Tym razem zamierzam isc "na gotowe" - wybralam taki termin badan, ze albo bedzie maly czlowieczek albo nie i wszystko bedzie jasne :) jak ma byc to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Wy kiedy idziecie na USG poogladac? :D jestem ciekawa jak to powinno wygladac prawidlowo. Znalazlam tylko taki kalkulator i wizualizator wg ktorego w dniu mojego badania dziecko powinno juz byc ludkiem wielkosci drazetki gumy do zucia :) a teraz jest jak ziarnko kawy (6tydz). Poprzednia ciaza obumarla mi jak zarodek mial 4mm a byl to juz 8tydz, wiec to od poczatku nie wygladalo dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 1 ciąży na 1 USG byłam dopiero około 12 tygodnia, wiec teraz lekarz skieruje mnie pewnie tez tak mniejwiecej. wtedy badają przezierność karkową dzidziusia , najwazniejsze badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny -wczoraj bylam an usg u lekarza bo zaczął mnie brzuch bolec-to moj 28 dc czyli 5 tydzien i 2 dzien ciazy-na usg bylo widac tylko pęcherzyk ciazowy miał trochę ponad 6mm, bardzo się zmartwilam, w pęcherzyku nie ma zarodka :( lekarz kazał przyjsc za 2 tyg.Tak sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Chciałam się tylko "pochwalić", że zrobiłam test w poniedziałek w 28dc i wyszły dwie kreseczki :) Cudownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. Lalka gratuluje! ach jakze czesto tak jest ze jak przestajemy o czyms myslec, chciec bardzo to wtedy niespodziewanie i przekornie to cos sie spelnia :) Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze tym razem :) magda 28dc? to jak dlugie masz cykle? czyli ile dni po spodziewanej @ jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i co do zapeszania... to ja w to nie wierze... to czy wszystko bedzie dobrze nie zalezy cczy pochwalimy sie dzieciątkiem odrazu czy po 3 miesiacu ciazy... jedynie to mi chodzi oto ze nie daj Boze jesli cos sie zlego zdazy to pozniej trzeba tlumaczyc kazdemu i znosic ich spojrzenia współczujące.. ale nalezy pozytywnie myslec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) mogę się dolaczyc? Ja test zrobilam w czawrtek i dostalam prezent od mikolaja w postaci dwoch kreseczek :) druga taaaaka bladziutka ale byla :) Bylam od razu na becie wyszla 58 wiec ciaza jest :) w pon ide na kolejna :) To moja druga ciaza po poronieniu, mam nadzieje że ta bedzie szczesliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanko, ja właśnie miałam takie sytuacje kiedy w pierwszej ciązy (tą i następną poroniłam, syn jest z 3 ciąży) pochwaliłam się "wszystkim" i potem ktoś nie widział mnie jakiś czas i pytał się np. jak się czuję (kiedy już np. od dwóch miesięcy byłam po poronieniu) albo słyszałam, że byłaś w ciąży i co się urodziło? A wtedy wszystko wracało, to był koszmar. Teraz wiedzą tylko moje siostry i przyjaciółka no mąż rzecz oczywista :D :D Tym razem wierzę, że wszystko będzie dobrze. Mam ten sam termin co z synkiem :):) 12.08 Syn urodził się po terminie :) Jeszcze nie byłam u lekarza zastanawiam się kiedy iść chyba pójdę we wtorek, chociaż tą ciążę przezywam inaczej mam jakiś ogrom spokoju a może inaczej brak czasu na rozmyślania, tworzenie scenariuszy i opcji co stać się może. Oczami wyobraźni widzę już sierpień i Tymusia witającego ... braciszka :):) A poważnie to płeć nieistotna ważne zdrowe maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
bardzonowa i doremi25 - gratulacje :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
W sumie to bedzie pytanie do doswiadczonych mam: czy w ciazy mozna jesc grzyby? moze to befzie smieszne pytanie ale wolalabym wiedziec..bo ze nie powinno sie jesc surowego miesa,watrobki,serow plesniowych to wiem...czegos jeszcze? i teraz nasunelo mi sie kolejne pytanie: gdy matka przez cala ciaza nie je jakiegos konkretnego pokarmu to czy pozniej dzieciatko zle na nie reaguje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już zapomniałam, że kafe lubi zżerać posty :D Nie dziękuję :) Miałam już się nie wciągać w kafe no ale jak, nie da się :) Nie było mnie tu 15 miesięcy :) Dobrze jest porozmawiać, doradzić się, wyżalić komuś kto przezywa to samo :) Któraś z Was pisała chyba o kimś w rodzinie kto nie może zajść w ciążę, ja mam taką samą sytuację moja szwagierka jest dwa lata po ślubie starają się od ślubu i cisza a chcieliśmy z mężem ogłosić, że spodziewamy się dziecka właśnie w święta też się troszkę boję jak oni zareagują ale może będzie w porządku. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa ja slyszalam ze nie powinno sie jesc grzybow ze wzgledu na zatrucia... ale jesli sie jest pewnym co do tego jakie to grzyby, z wiadomego zrodla to nie powinno byc problemow. Ja jem pieczarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tu pisze specjalista o grzybach: Niejedna ciężarna ma wątpliwości, czy w czasie ciąży można jeść grzyby. Specjaliści uspokajają jednak, że spożywanie jadalnych grzybów nie szkodzi ani przyszłej mamie, ani jej dziecku. W grzybach znajduje się wiele składników odżywczych, przy czym są one niskokaloryczne. Dostępnych jest wiele rodzajów grzybów, które pomagają ciężarnym dostarczyć płodowi ważnych dla niego mikro- i makroelementów. Szczególnie korzystne jest spożywanie grzybów o ciemnym zabarwieniu. Składniki odżywcze w grzybach Grzyby są bogatym źródłem witamin z grupy B, które są niezbędne w czasie ciąży. Ryboflawina, czyli witamina B2, uczestniczy w wytwarzaniu energii, a także w utrzymywaniu oczu, skóry i czerwonych krwinek w dobrej formie. Niacyna witamina B3 bierze udział w trawieniu i funkcjonowaniu nerwów. Kwas pantotenowy pomaga zarówno w funkcjonowaniu nerwów, jak i w produkcji hormonów. Dla ciężarnych ważnym składnikiem odżywczym jest także żelazo. Dzienne zapotrzebowanie na żelazo jest większe w przypadku kobiet spodziewających się dziecka. Żelazo jest bowiem niezbędne w produkcji hemoglobiny we krwi. Odpowiednia ilość żelaza w diecie chroni przed anemią i obniża ryzyko przedwczesnego porodu oraz niskiej wagi urodzeniowej dziecka. Doskonałym źródłem żelaza jest smardz. Duże ilości żelaza znajdują się również w pieprzniku jadalnym oraz boczniaku. Niektóre grzyby, na przykład boczniak, pieczarka, smardz, grzyby crimini oraz portobello, zawierają duże ilości fosforu ważnego minerału dla mocnych kości i zębów. Mają w sobie również potas. Spełnia on istotną rolę w równowadze płynów w organizmie, w ciśnieniu krwi oraz kontroli nerwów i mięśni. Smardz jest nie tylko bogaty w żelazo, ale i dostarcza niemal 20% dziennego zapotrzebowania ciężarnych na cynk. Ten minerał jest konieczny do produkcji enzymów i insuliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu zjadło mi posta - uroki kafe :D Tak krótko teraz Pomimo wykonanych wielu badań do dzisiaj nie wiem co było przyczyną. Pierwsza ciąża zatrzymała się w 8tc/9tc Druga była pustym jajem płodowym Syn jest z trzeciej ciąży. W Polsce do tematu poronień podchodzi się poważnie dopiero (niestety) po 3 poronieniu z rzędu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
firanka- dziekuje :-) bardzonowa..wlasnie u mnie jest ta nieciekawa sutuacja z bratem i zona mojgo mezczyzny...dlatego chcemy im powiedziec o ciazy jeszcze przed swietami aby nie wyszlo tak, ze przy stole pelnym osob z ich rodziny zrobia im sie smutne miny.... sytuacja patowa ale coz mamy poradzic?? mam tylko nadzieje ze uda jej sie predko zajsc bo nie chcialabym by zle zyczyla.... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Bardzonowa-nie tylko w polsce,wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wychodzi termin na 18.08 :) dzisiaj mialam dostac @, bo bralam luteine 16-25dc, no i tym razem nie przestalam :) Na wizyte umowilam się na 18.12 zobaczymy czy już cos bedzie widac :) pozniej swieta i nie ma kiedy isc na kolejna? Bardzonowa ja poronilam w podobnym czasie 9-10t ale dowiedzialam się o tym w 12 tyg. A wy kiedy wybieracie się na wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa my też planujemy powiedziec w swieta :) Nie fajnie z twoja bratowa...mi się udalo w 4 cyklu zajsc po poronieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
doremi25- mam nadzieje ze jakos to sie ulozy :-) :-) :-) :-) glowa do gory bo musi byc dobrze :-) najwazniejsze ze moj men stanal na wysokosci zadania i zaczyna byc dumny z tego ze bedzie tata :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa a wczesniej nie byl? Musial się oswoic z ta mysla? :) Mój od razu bym przeszczesliwy :) już dostalam cala liste zakazow i nakazow co mi wolno a czego nie :P bo widzial się że znajomym ktego zona 3 razy już ronila... Ja się stresuje to poniedzialkowa beta...oby byla duza, bo jak nie bedzie rosla to się zalamie :/ Ty już robilas 2 razy bete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
doremi25 - bete zrobienw pon,we wtorek ide do lekarza po raz pierwszy.gdy umawialam sie na wizyte i pytalam czy mam zrobic bete to mowil ze nie musze, moze sa, chce mnie skierowac?ale zrobie ja sama w pon i pojde do niego z wynikiem juz :-) a co do radosci mojego faceta..gdy pokazalam test usluszalam 'no to mamy twarda wode' :-) a pozniej juz zapewnial mnie ze wszystko bedzie dobrze, ze kocha i zrobi wszystko bym byla szczesliwa :-) j chyba nie od razu to do niego tak naprawde dotarlo :-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w dzisiejszych czasach tak trudno zajść w ciążę i ją donosić, że dzieci teraz naprawdę powinno nazywać Cudami :):) I tak to wszystko traktować, możliwość bycia i chodzenia w ciąż,y to tak z punktu widzenia osoby, która dwa razy poroniła. Ps. Już koniec z tematem poronień. A ponarzekać sobie na "uroki ciąży" możemy :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwakobieta
Kobitki a ktore z objawow ciazy macie? u mnie to brak miesiaczki, i opuchniete cycki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzonowa ja narazie nie mam rzadnych urokow :) u mnie dopiero zaczyna się 4 tydz wiec moze za wczesnie... A wy już cos odczuwacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×