Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magda8080

Sierpień 2013 -są już jakies mamy ???

Polecane posty

dzien dobry :) od rana mam dobry humor... :) moja kuzynka dostala pierscionek zareczynowy :) i szczescie opanowalo cala rodzine ;) dobrze, ze chociaz to bo ciagle martwie sie o Franusia... malo sie rusza od wczoraj... przez weekend byl az nadto ruchliwy-a ja ucieszona, a od wczoraj prawie cisza... :( musze zapytac tesciowej ile wazyl moj maz... wiem tylko, ze zachcialo mu sie wychodzic na swiat pupa... tesciowa miala porod posladkowy, a K. sie przydusil w pewnym momencie :( ja sie dzis wyspalam... maz pojechal o 4 rano w delegacje wiec spokojnie spalam dalej, bo ja wstaje wyprawiac go o 7 to juz nie zasne ;) Noelia gratulacje synka :) no moze jak tak dalej pojdzie to wyrownamy nasza tabele :) teraz nic tylko wybierac imie i gadac do brzuszka :) ide na sniadanie... :) a jutro fryzjer i gin wieczorem :) juz nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przeliczyłam i jest aktualnie przewaga dziewczynek tylko o 1 ! Czyli osiem dziewczynek do siedmiu chłopców - wcale nie tak mało tych chłopaków się nazbierało ;-) Noelia fajne takie usg gdzie wszystko widziałaś - super! Mój Kubuś (❤️) jak się zaczął ostatnio przeciągać po obudzeniu to też identycznie jak mój mąż!! Hahahah Już się nie mogę doczekać co zobaczę w piątek :-) No i od wczoraj tez mniej czuję jego ruchy - albo jest zaspany albo się odwrócił. Zero paniki - lekarka mnie uprzedzała, że na początku jak zacznę czuć to będzie to dosyć nieregularne i żebym się absolutnie tym nie przejmowała :-) No i pół nocy jeszcze myślałam o tym badaniu poziomu glukozy :/ Wczesniej stresowałam się tylko tym dwukrotnym pobieraniem krwi bo strasznie nie lubię igieł - no ale teraz widzę, że wypicie tego świństwa też do przyjemności nie należy. Wyczytałam wczoraj, że radzą dodać do tego roztworu trochę cytryny - wtedy niby smak przystępniejszy. Jak dostane skierowanie od lekarki to sie zapytam o to - czy na czczo i czy mozna dac cytryne i czy mozna po tym popić normalną wodą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) ja dzis też wczesnie wstałam, ale jakoś słabo sie czuję i nic mi sie nie chce...pewnie zaraz drzemke sobie utnę :) Noelia gratuluję zdrowego synusia :) moja wizyta w czwartek może też w koncu dopiszę sie do tabelki :) Alanja, u mnie z tym seksem to tez nie za ciekawie, w sumie to chyba 3 razy w tym roku, z czego raz byl wczoraj po dłuuugiej przerwie( a przeciwwskazan nie ma).Na początku ja mialam blokadę, a potem gdy mi się chciało, to jakoś mój T nie mógł się przełamać, martwił sie że cos może sie stać dzidzi. A ja w sumie nie nalegałam ...i tak staramy sie nadrobić przytulaniem i czułymi gestami :) nie wiem jak bedzie dalej z seksem, zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do sexu to tez niby czytalam, ze powinna byc wieksza ochota... my albo sie juz odzwyczailismy albo sie oboje boimy... ja jakos ochoty czestej nie mam... ostatnio K. zmobilizowalam to panike nawet na forum uruchomilam :) K. po ostatnim razie powiedzial, ze juz do porodu koniec bo on sie nie bedzie stresowal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ustalmy jeszcze pewne imiona :) abcd-Artur Goosiaa-Franek lalka-Karolinka no wybaczcie reszty nie pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do przewagi dziewczynek to ustalmy wstepnie, ze alanja bedzie miala synka i juz bedzie rowno :) no chyba ze sie okaze ze Olcia bedzie miala syna to alanje wykorzystamy pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wyduszenia arbuza, to moj miał 4 kg :D lekko nie było. ciężko ale szybko z kolei. Wyjechałam do szpitala o 13:00 a o 16:45 synuś był na świecie:) W tym czasie bylo oczywiscie przyjecie na oddział, cała biurokracja, wywiad, mierzenie , ważenie, badanie , lewatywa :/ ... nie było tak źle...a ponoć drugi poród jest lżejszy...(hi hi, tak sobie wmawiam :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co do sexu - my w pierwszym trymestrze uważaliśmy bardzo - i wtedy może ze dwa razy, teraz średnio 2 razy w tygodniu. Mówi się że kobieta nabiera ochoty większej - ja jakoś nie nalezę do tych szcześliwców i poziom ochoty jest chyba mniejszy. Też się na początku baliśmy czy nie szkodzimy dziecku, ale przeczytałam pewien artykuł na ten temat, że to wcale nie szkodzi dziecku jak ciąża przebiega prawidłowo a wręcz przeciwnie - dziecku bardzo podoba się "kołysanie"..Więc teraz mówię do męża - chodź pokołyszemy Maluszka ;-P :-P I zupełnie inne podejście do tematu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki i maluszki :) U mnie z sexem tez jakos nie ma szalu....my raczej sobie odmawiamy po ostatnim poronieniu M ma opory zeby nic sie nie stalo i pow ze moze sobie odmowic w ciazy zeby maluch byl zdrowy... CO do imienia to u nas pewnie bedzie Helenka :D moj M sie uparl i zadnego mojego imienia nie przepusci bo ma byc Hela.... A ja wczoraj wylicytowalam paczke na all 20 szt za 16zl :D takie zakupy to mozna robic hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa, jest nowa mamusia która nie dopisala się do tabelki, a była aktywna kilka dni temu ( 08.04.o 8:55) - smile, i ona ma synusia :) więc juz jest po równo. A jesli chodzi o mnie kochana , to jeszcze troszeczkę cierpliwości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noelia sie znalazla to rolada zginela... :) sprawdzalam-jeszcze nie jest z nia najgorzej, ostatni wpis 2.04 :) ja jakos do Helenki nie bylam przekonana, ale teraz jak tak o tym piszesz to coraz bardziej mi sie podoba :) a wlsnie dziewczyny-jak to jest z ta lewatywa przezd porodem-zawsze sie robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogole to ktoras tam ostatnio pisala, ze ma urodziny niebawem... ktora to i kiedy?? :) przeciez reszta cioc musi jej zaserwowas STO LAT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juka1983
Cześć dziewczyny, ale mam dziś dzień od rana nic mi się nie chce. Za godzinę idę do dentysty wątpliwa przyjemność. Co de sexu to nie wiem dlaczego tak piszą o tym wzrastającym libido ja nie mam ochoty i już, wcale nie czuję się jakaś mega atrakcyjna z tym brzuchem a popołudniami zazwyczaj robi się jeszcze większy. Naczytałam się wczoraj o różnych komplikacjach po 20 tyg i mój m. zagroził ,że odetnie mi internet:) Mała kopie na całego , wieczorem potem w nocy kilka kopniaczków i po śniadaniu chyba się obróciła jakoś inaczej bo przedwczoraj nic nie czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia lewatywy teraz sie juz nie robi chyba ze sama chcesz i mozesz ja sobie sama zrobic.... Mi znajoma mowila ze jak jej sie porod zaczynal to i tak miala takie rozwolnienie ze lewatywa byla zbedna :) Ja tez jetsem nerwus i jak tylko zobacze ze juz rodze to z kibla nie wyjde zanim moje jelita nie beda puste hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa no własnie słyszałam, że biegunka to jeden z objawów zbliżającego się porodu - wiele kobiet tak ma - organizm ponoć sam się oczyszcza. Czytałam o tym na tym forum co dziewczyny już urodziły. Nawet była jedna zabawna historia - dziewczyna dostała bólu brzucha i rozwolnienia - myslala ze to będzie poród - a potem sie okazało że zjadła jakieś przeterminowane żarcie i się lekko podtruła :-P No ale z drugiej strony nie wiem co lepsze - miec lewatywe czy zrobić kupę przy wszystkich podczas porodu :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Noelia i abcd mi wczoraj gin powiedziała, że moja córka też zapowiada się na dużą. Trochę mnie to zmartwiło bo nie chciałabym się męczyć przy porodzie. Zapytałam czy branie witamin wpływa na wagę maluszka. Powiedziała, że tak, więc teraz będę brała witaminki co trzy dni. Zobaczymy jak z wagą będzie za miesiąc. Aha! Moja córka ma teraz główkę na dole i chyba już tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiia , ja miałam urodzinki 1-ego :D A jeśli chodzi o lewatywe to nawet nie wiem jak jest teraz w szpitalu...gdzies słyszałam że juz nie robią ...ale w sumie taka lewatywa jest korzystna...po pierwsze przy parciu nic tam nie wyskoczy, a po drugie po porodzie mamy z głowy te sprawy przez jakis czas. A korzystanie z toalety tuz po porodzie po prostu boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to abcd zmienila imię ? kurcze, pewnie to przeoczyłam albo pomyliłam, to u której ma być Łukaszek ? :) ja się jeszcze nie dopisuję do tabeli z imionami , bo choć ammy swoje typy, musimy to przedyskutowac i ustalić teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katti, tego ze zrobi sie kupę podczas porodu to nawet się nie czuje, bo parcie, to jest identycznie tak jak bys kupę robiła i tak trzeba własnie cisnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka ostatnio rodziła i załatwiła się przed porodem i obyło się bez niespodzianek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc może imiona umieśćmy w tabelce, kilka wpisałam :) nick .........wiek.....ostatnia @....termin porodu......płeć-imię elliska.........27............14.10........19.0 7.2013.....córka abcd123.......26.........23.10... .......30.07.2013.........syn-Artur Goosiaa2......25............16.10.........23.07-6 .08 ...syn-Franek ines89..........24............23.10...........30.07 .2013.......córka aandzikk........24............26.10...........01.08 .2013.......córka Pauliannaaaaa....29..............25.10...........01.08. 2013......córka stokroć.........28..........27.10 ...........03.08.2013 KamaKamaKama....28............26.10...........03.08.2013 Nela88.........22.............29.10...........04.08 .2013 milka-e.......33..............02.11...........04.0 8.2013 zielonażab.....27.............27.10...........04.08 .2013 Ambrozka..... 26............29.10.......... 05.08.2013 natalka88......24..........31.10...........07.08 .2013 lalka_tereska...29.........26.10...........08.08 .2013....córka-Karolina szczesliwakobieta...27...........2.11...........09.08.2 013 sandzia161......25...........2.11...........09.08 .2013........synek rolada...........28...........3.11...........10.08.2 013.......córka asiaż32......... 32...........3.11.......... 11.08.2013.......synuś Hanuś27.........27............4.11...........11.08.2 013.....syn oliv91.............21............5.11...........12.08. 2013 juliaaaa...........21............6.11............13.08 .2013 Alanja1974....39.........02.11..........15.08.2013 ..nie chcę wiedzieć Dominika23..........23..............09.11...........16.08 .2013 doremi25.....25...............11.11 ..........18.08.2013...........córka Słońce Moje .........33..............11.11...........18.08.2013 ManiaMania89.......24..............11.11...........18.08. 2013 Niemożliwa..........31...............01.11...........19. 08.2013 justyna1908........24...............12.11...........19.08 .2013 Aniolek2404........29...............10.11...........20.0 8.2013 Julka32..............31..............26.10............23 .08.2013 gocha30............30...............16.11...........23.08 .2013......córka KattiYo............33..........16.11...........23. 08.2013.......syn -Jakub alema.................23..............18.11............25 .08.2013 Noelia...............28................18.11............ 25.08.2013....synuś Olcia30...............30..............20.11.............2 7.08.2013 Sumeja...............30..............24.11..............3 0.08.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elliska :) ja nie jem żadnych witamin, ale fakt dietę mam zróżnicowaną i morfologia super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja słyszałam, że dziecko duże rośnie (oprócz czynnikow genetycznych) jak się właśnie dobrze mamusia odżywia i sporo odpoczywa... No a ja na zwolnieniu tylko jedzonko i kanapa.. Az sie zaczynam bać i z utęsnieniem czekam na lepszą pogode zeby wiecej spacerować chociaż. Potem jeszcze szkoła rodzenia - zobacze które cwiczenia można wykonywać i jak często..Mam nadzieję, że kolos nie urośnie....No chyba że taki kolos że zrobią cesarkę :-P O witaminy się nie boję i nie będe odstawiać bo moje mają w składzie głownie kwas foliowy, jod i wielonasycony kwas tłuszczowy - podstawowe składniki do prawidłowego rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też praktycznie cały czas odpoczywam. Zobaczymy na następnej wizycie. A jeśli chodzi o jedzenie to nie jem aż tak zdrowo. Mało warzyw w sumie i owoców dlatego tymi witaminami chciałam nadrobić. Wyniki krwi też mam ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na pewno jem bardziej zdrowo i więcej warzyw chociażby dlatego, że jak pracowałam to jadłam na obiad byleco na szybko- w pracy kanapka, bądź potem jakieś ścierwo na mieście, zero zup. Teraz jestem na zwolnieniu w domu to gotuję obiadki - zupki, duszone mięsko. Nie powiem, że jakoś super zdrowo - bo też smażonego sporo (lubię) - ale sam fakt, że jem zupy warzywne a wczesniej wcale, no i urozmaicone jedzenie, więcej owoców, surówek, jogurtów robi swoje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elliska tez biore femibion natal 2 - i tam wcale nie ma duzo witamin - tylko podstawowe. Nie ma żelaza i innych witamin którymi nafaszerowane są inne suplementy dla ciężarówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KattiYo - no to odżywianie tak tak to podstawa :) mama mojego G w ciąży jadła jajka, i moj G jest jajeczny facet :) ja mam obecnie trzy arbuzy w domu :D teściowa wczoraj dorzuciła się do kolekcji Moj G trzyma tego arbuza i pyta " Kchanie anie mogłabys jeśc jajek ??? " :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×