Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość staraczka_79

Ovufriend - jakie opinie???

Polecane posty

Gość staraczka_79

Znalazłam taki (wygląda fajnie) portal dla starajacych sie o dziecko ovufriend.pl - warto zakladac tam kalendarz owulacji? korzystałyscie juz z niego? chodzi mi o to, czy jesli bede mierzyć tempke i sprawdzac sluz to czy wiarygodnie okresli mi dni plodne. lekarz generalnie powiedzial mi ze warto mierzyc temperature przy staraniach sie odziecko, ale nie spytalam czy zna ten konkretny portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tam wykres, generalnie jest super. Zapisujesz wszystko, jednak nie sugeruj się tak bardzo detektorami, ponieważ u mnie przy dniach płodnych nadal paliło się zielone światełko oznaczające dni płodne :D Ale generalnie polecam. Moje forumowe koleżanki też są zadowolone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczka_79
Dzięki gejfrutowa! Czyli generalnie można na nim polegać, tak? Szukam właśnie czegoś bardziej wiarygodnego niż takie zwykłe kalkulatory dni płodnych, bo one nic nie dają. A ten ovufriend wydaje mi się byc bardzo sensowny. Co do tych światelek to jeszcze nie wiem o czym piszesz, ale się pewnie wkrótce dowiem ;-) Dzieki jeszcze raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witkowa81
Według mnie jest super! Prosty, przejrzysty i wiarygodny. Codziennie wyświeltane sa porady dnia, dotyczące zajścia w ciąże - pierdoła ale ja je lubie. wszystko jest fajnie dopracowane, polecam! Z Ovufriendem zaszłam w ciąże, niestety dwa tygodnie temu w 8 t.c. poroniłam... :(:( teraz czekam kiedy bedę mogła zacząć znów się starać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi bardzo :( O te światełka to temat długi. Generalnie dla niego jak masz śluz wodnisty np dzień przed @ to jest dzień płodny. Zarejestruj się i powoli wdrąż się w temat. Dla mnie te ciekawostki tez są może nie przydatne do końca, ale fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bialamasajka
Założyłam tam konto, ale jakoś z czasem przestałam używać. Kupiłam sobie cyclotest - komputer cyklu. Sam interpretuje temperaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janetteikropka
Bardzo Ci polecam! Moja kolażnka zaciążyła w ovufriend, a wczesniejstarala się chyba z rok..ja dopiero zalozylam tam konto i prowadze pierwszy cykl. W sumie staram się 4 miesiace, wiec to dopiero poczatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rik1321
witam ja z żoną stralem sie o dziecko od 2 miesięcy i ovu friend pomogl nam w 100%.jestesmy w 4 tygodniu ciąży .takže polecam te zapiski koszyuja niewiele czasu a bardzo pomagaja .pozdrawiam i życze powodzenia w staraniach.Rafal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co inni powiedzą o tym
Ja korzystam od prawie pół roku, tylko w odwrotnym celu - wybieram tylko dni niepłodne by odłożyć plany macierzyńskie na później ;) i muszę powiedzieć, że sporo pomaga. Moje obserwacje zwykle zgadzają się z interpretacjami ovufriend. Wcześniej korzystałam z programu darmowego KARTA. Też byłam zadowolona, jednak sama musiałam/nauczyłam się interpretować obserwacje. Dużo mi to pomogło by sprawdzać czy ovufriend dobrze interpretuje cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1991
Dziewczynki. Z mezem staramy sie o dzidzie od 4 mc. Wciaz nic cykle mam 28 dni mimo regularnych cykli wciaz nie ma dwoch kreseczek. ostatnio okres mialam 7.12 nadchodzacy okres zwiasuje lekki bol w dole plecow czy ktoras z was tez tak ma ? Nie wiem co mam myslec bo oboje kochamy sie kazdego wieczoru nie tylko w dni plodne ale kazdego dnia. Obserwuje swoj ogranizm na podstawie sluzu i w dni plodne jakie pokazal mi kalendarzyk mialam niewiele bialego sluzu jedynie tylko tyle co to moze oznaczac ? nie bylo owulacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy polecać czy tez nie. Jest fajny pod względem użytkowania ale owulacji nie wyznacza dobrze. Mierzlam temperaturę od poczatku cyklu , nie pokazywał mi owulacji do 15 dc aż nagle jak w 16dc zsznaczalam tempke to zaznaczył mi owulacje w 12dc. Bzdura!! Od 11 dc cyklu robiłam testy owulacyjnevi w 11 i 12dc test owulacyjny byl negatywny czyli do owulacji nie doszlo jeszcze!. W 13 i 14 dc miałam owulacyjny pozytywny i do pozytywnym teście owulacja następuje w ciągle 24-36godzin. nie polecam jesli sadzicie ze wzorowo wyznacza owulacje. Pozatym fajny program na wpisy i WLASNA analizę wykresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzanna2015
Mam konto na ovufriend od ponad roku. interfejs jest ok, pokazuje potencjalny czas owulacji- nie zawsze prawidłowo ale przynajmniej przewidywany, mozna nanosić informajce o lekach i samopoczuciu. Dużym minusem jest to że serwis od kilku miesięcy zawiesza się, bardzo wolno działa, nie ma do niego dostępu. z tego powodu poważnie zastanawiam się nad zmianą. Znacie jakiś inny serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ja stosuję NFP SymptoPlus, program którego można używać antykoncepcyjnie (jak ja)-lub do starania się o dziecko.Wówczas aplikacja daje Ci wiele przydatnych wskazówek.Zaletą natomiast portalu Ovufriend jest na pewno forum, na którym użytkowniczki dzielą się swoimi doświadczeniami, sytuacjami nietypowymi, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Natomiast jeśli chodzi o "kalendarz owulacji" to moim zdaniem ovufriend to po prostu internetowy kalendarzyk, jakich wiele (może się mylę, ale).Roześmiałam się gdy od razu na wejściu zostałam poproszona o podanie "długości cyklu." Żadna poważna metoda naturalna tego już nie robi.Bo cykle, zwłaszcza u starających się bezskutecznie o dziecko, mogą być różnej długości.SymptoPlus lub którykolwiek z komputerów cyklu jest o niebo dokładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepsze sa i za darmo do ściągnięcia na iphone aplikacja np jak WOMANLOG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaFranka1
Ja starałam się o pierwsze dziecko właśnie w ovufriend i zaszłam w ciaze chyba w 5. cyklu, jak już miałam fajny obraz jak wygladaja moje cykle i kiedy te dni płodne i oczywiście owulacja. Ale zaczynajac starania nie miałam w ogóle pojęcia o metodzie objawowo- termicznej, a teraz czasami mam wrażenie, że dzięki ovu jestem ekspertką hehe. No a teraz zaczynamy starania o rodzeństwo, w najbliższy weekend pokazuje mi dni płodne. Ktoś jeszcze sie stara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowastarajaca
ja sie staram :) ale ja o pierwsze dziecko... i tez zaczelam prowadzic obserwacje w ovufriend. tylko jakos nie moge sie przekonac do pomiaru w pochwie. Czy któraś z was mierzy w ustach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej w pochwie mierzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaskra
spoko, jeśli nie chcesz mierzyć w pochwie, to usta są jak najbardziej ok. Tylko pamiętaj, żeby to była pierwsza czynnosc po przebudzeniu - nie pij wody etc. No i najlepiej o tej samej godzinie, bo wtedy ten termin owulacji wyznaczany przez ovufriend jest bardzo wiarygodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a jakim termometrem mierzycie? to musi być jakis specjalny owulacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za kazdym razem do lekarza na pomiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
natknęłam się na ten wątek jak szukałam opinii o ovufriend - podobno 40 tys kobiet zaszło w ciąże z pomocą ich kalendarza. Czy którejś z Was się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zaszłam w ciążę, a teraz staram się o drugą - też w ovufriend. Ale za pierwszym razem byłam w szoku, ponieważ ovufriend wyznaczało mi owulację na 10-11 dc, myślałam, że to za wcześnie i w sumie nigdy nie staraliśmy się w tych dniach. Właśnie dopóki nie zaczełam prowadzic kalendarza i chyba w 3 cyklu na ovu się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem jest ok, ale dla pewności mam jeszcze mikroskop owulacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi szkoda kasy na taki mikroskop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ja stosuję NPR antykoncepcyjnie i ovufriend jakoś mnie nie przekonał.Według mnie to zwykły kalendarzyk.Może jakimś plusem jest jedynie forum, na którym starające się wspierają się wzajemnie.Wszystkim polecam za to aplikację SymptoPlus - ma tryb zarówno dla starających się, jak i unikających poczęcia.Ja stosuję antykoncepcyjnie - z prezerwatywą w dni płodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starajacasię
ja jestem bardzo wymagająca i posprawdzałam aplikacje i kalendarzyki i zagłebiłam się trochę w temat. Wg mnie ovufriend to nie jest zwykły kalendarzyk, bo to nie jest typowa metoda NPR - jest to dużo bardziej zaawansowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ja ja

szukając opinii o ovufriend natknęlam się na ten watek, planuje rozpoczac tam kalendarz owulacji ale jakoś nie moge przekonac się do mierzenia temreatury. Czy jak bede obserwowala tylko śluz + testy owu, to czy wyznaczy mi owulację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 12:14, Gość staraczka_79 napisał:

Znalazłam taki (wygląda fajnie) portal dla starajacych sie o dziecko ovufriend.pl - warto zakladac tam kalendarz owulacji? korzystałyscie juz z niego? chodzi mi o to, czy jesli bede mierzyć tempke i sprawdzac sluz to czy wiarygodnie okresli mi dni plodne. lekarz generalnie powiedzial mi ze warto mierzyc temperature przy staraniach sie odziecko, ale nie spytalam czy zna ten konkretny portal.

Tam nikt nie odpisuje i co chwilę znikają wykresy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×