Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podajcie proszę sprawdzone

Przepisy na indyka.

Polecane posty

Gość podajcie proszę sprawdzone

Dostałam od rodziców z wlasnej hodowli całego wielkiego indyka, łącznie 24kg mięsa. Szukam sprawdzonych przepisów na mięso z indyka, piersi porcjowałam na takie kawałki na pieczenie czy takie mięso w plaserkach w sosie ale co z resztą? Będę wdzięczna za przepisy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie pomogę za specjalnie, ale ja robię zupy na bazie skrzydła i szyjki z indyka właśnie, mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podajcie proszę sprawdzone
Dziękuję za odpowiedź ;) Jadłam kiedys u mamy rosół z indyka, nie specjalnie mi smakował chociaż stwierdzam, że mamie rzadko kiedy rosół wychodził :p Mam sporo takich kości z indyka więc zapewne pójdą na zupy. Osobiście oprócz tego rosołu innej zupy na indyku nie jadłam więc wypróbuję. Proszę o więcej pomysłów i przepisów na cokolwiek z indyka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemniczo ....
oczywiscie do kazdej zupy mozna uzyc indyczych kosci :) a rosol? mysle ze bedzie na tyle dobry, na ile dobrze sie go przyprawi, a juz na jakich kosciach, czy miesie, to kwestia gustu i fantazji :) (znajoma np. opowiadala mi o rosole z na jagniecinie z mieta, byla zachwycona). jezeli masz mozliwosc zmielenia miesa, jakis fragmentow nienajelegantszych, odpadkow, to mielone z indyka mozesz uzyc do wszelkich dan z mielonym miesem. na przyklad sos pomidorowy do makaronu, pyszne sa (moim zdaniem) panierowane kotlety a la schabowy z miesa indyczego, na pewno lepsze niz z kurzej piersi, mielone kotlety na rozne sposoby (moj ulubiony z czosnkiem, pietruszka i feta). miesko w sosie smietankowym (plastry z piersi)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa___
poszukaj w necie jakiegoś sprawdzonego sposobu na mięso w słoikach, jeżeli mielone to nazywa się często kiełbasą ze słoika wbrew pozorom nie ma z tym tak wiele roboty, a potem masz zapas mięsa do kanapek na długo moja babcia robiła takie mięso regularnie, w czasach gdy ciężko było zdobyć świeże mięso i pamiętam, że to było pyszne, intensywne w smaku mięso w bardzo smacznej galaretce na obiad zresztą też można odgrzać bez problemu, niekoniecznie trzeba to używać tylko do kanapek tylko trzeba to chyba robić z tłustszych części indyka, żeby na wierzchu powstała warstwa zakrzepniętego tłuszczu, który chroni przez zepsuciem się mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
szyjke,skrzydła zostaw na rosół .Najlepiej mieszać je z kurczakiem .Pierś możesz zamarynować w przyprawach i upiec w rękawie -na ciepło lub na zimno do chleba.Piers możesz też nadziać suszonymi owocami (morele,sliwki,rodzynki) lub warzywami z serem mozarella i upiec .Uda podziel na kawałki i z górnej części masz ładne golonki (upiecz na kapuście kiszonej.Możesz też upiec je w całości .Oczywiście małe kawałki idealne są do mielenia .(kotlety,sos do makaronu,jako nadzienie ).Z pokrojonych na steki kawałkow -kotlety panierowane,bitki z sosem (z warzywami,grzybami),roladki nadziewane np.jak zrazy .Ja do ud dodaję kawałek wieprzowiny (tłustej ) i piekę pasztet.Z piersi doskonałe są szaszłyki (z wędzonym boczkiem i cebulą) .Do mięsa indyczego idealnie pasuje sos zurawinowy lub borówkowy.Pierś możesz też rozciąć tak,aby powstał duży prostokąt,który delikatnie rozbij ,przypraw ,włóż dowolne nadzienie (warzywa ,duszone pieczarki czy przyprawione mielone i zwiń jak roladę .Obwiąż sznurkiem lub włóż w białą pończochę (nową :-).Zwiąż jak cukierka.Taką roladę można ugotować w rosole (bulionie)w podłuznej brytfance lub upiec najlepiej w rękawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×