Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zapomniałam hasła...

Czy wpisywać w CV nieukończone studia?

Polecane posty

Gość zapomniałam hasła...

Mam taki dylemat. Studiowałam przez 2 lata, niestety z różnych względów musiałam przerwać. Czy wpisywać to w CV? Jeśli tak, to jak? (Tzn. napisać tylko: 2007-2009 Uniwersytet X, kierunek Y - i mieć nadzieję, że rekruter domyśli się, że nie da się zrobić dyplomu w 2 lata - czy dopisać również "studia przerwane", "studia nieukończone" etc.?) Poza tym, czy w CV powinno się umieszczać zdjęcie, jeśli w ogłoszeniu o pracę nie ma takiego wymogu? Oczywiście, wiem, że zdjęcie musi być profesjonalne, odrzucam fotki z imprez, wakacji. Chodzi o to, jakie jest ogólne podejście do tej sprawy? Wstawiać zdjęcie czy nie wstawiać? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbvffds
juz kiedys byl taki temat na tym forum, oczywiscie ze nie wpisywac bo narazisz sie tylko na osmieszenie i tlumaczenie, wspisuje sie ukonczone kursy i szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbvffds
zdjecie wstawiac do cv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapomniałam hasła...
Przeczytałam dziś kilka artykułów na ten temat i opinie są bardzo podzielone. Ale skoro nie wpisywać tych studiów to dopiero będzie to źle wyglądać w CV i będę musiała wyjaśniać tak dużą "dziurę". Co do zdjęcia to niektórzy sądzą, że jeśli nie jest wymagane to nie wstawiać. Inni uważają nawet, że taka rekrutacja (tzn. na podstawie zdjęcia w CV) jest nieprofesjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejkujejkuu
1. Podstawowa zasada pisania CV - wpisuje sie tylko jedna, ostatnio UKOŃCZONĄ szkołe.. Więc tu chyba nie ma wątpliwości. Nikogo nie będzie interesowało, ile lat studiowałaś i dlaczego nie ukończyłaś, tylko z jakim efektem .. a w Twoim przypadku z żadnym. To tak samo jakbyś chciała na siłe przypisać sobie dodatkową zaletę, tak troche "na wyrost" .. To jest dopiero nieprofesjonalne. Za to podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej, całkiem możliwe że pracodawca zapyta o tą "lukę" to wtedy odpowiesz o tych studiach. a tak to rzeczywiście raczej się ośmieszysz... 2. Tu wydaje mi się, że równiez nie masz racji,. To nie jest to co jeszcze parę lat temu, kiedy CV zanosiło się osobiście z przypiętym zdjęciem od fotografa.. Teraz, gdy jest możliwość wysłania CV przez internet, a wklejenie w niego zdjęcia nie stanowi żadnego problemu, to jest to powszechnie stosowane i moim zdaniem rozumie się "samo przez się" że jak CV to wraz ze zdjęciem. To daje pracodawcy możliwość stworzenia sobie tak jakby wizji Twojej osoby, dlatego tu masz możliwość zdobycia dodatkowych punktów -jeśli na zdjęciu zobaczy osobę z delikatnym, miłym uśmiechem to napewno chętniej zaprosi Cie na rozmowę. Zresztą, co tu dużo dodawać.. dziś aparycja to jedno z kryterium jakimi kierują się pracodawcy wybierając przyszłych pracowników. Taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpisać można studia w trakcie
czyli kiedy wiesz że je skończysz przerwane ośmieszą cię i postawią w niekorzystnym świetle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghyuiv
Oczywiscie tak jak napialy osoby powyzej. Wpisujesz jesli skonczylas studia lub jestes w ich trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×