Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ppileczka116

potrzebuje pomocy w chemi!!pilnie!chodzi o reakcje Wurtza

Polecane posty

musze rozwiązac to: Wykorzystując reakcje wurtza napisac reakcje otrzymywania butanu ;/ niezbyt to wszystko rozumiem a jutro musze miec zrobione...pomoże ktos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2C2H5At + 2Fr =C4H10 +2FrAt Niestety ta metoda ma kosmiczną cenę:P. Ta nieco tańsza:P : 2C2H5I +2Cs =2CsI +C4H10 C4H10 to zdecydowanie butan ten wężowy a nie izobutan:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tej 2 już lepiej-jeżeli zrobisz sobie te substancje z dostępnych surowców(mam potrzebne-chlorek cezowy i jod-to za kilogram butanu będziesz musiał zabulić zaledwie niecałe 20000 zł ale to i tak znacznie taniej niż w 1 przypadku-tam koszt wyniósłby przynajmniej 20 rzędów wartości więcej:D.A czy studiujesz chemie czy coś w tym stylu:P?Bo teraz takie reakcje są dopiero na studiach:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To poczytaj sobie własności fransu i astatu to zrozumiesz czemu cena jest kosmiczna:P.Są znacznie droższe od złota a nawet uranu czy plutonu do atomówek :P.Do tego nie pisałem co jest oczywiste:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barana Krowa
max nie ciskaj kitu synteza wurtza to reakcja z sodem metalicznym tylko nie wiem od czego wychodzisz, napisz całe zadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barana Krowa
albo CH3Cl+CH3CH2CH2Cl+2Na====>C4H10+2NaCl banalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak technikum nie chemiczne to coś w czym jest chemia potrzebna:P. 23:50 [zgłoś do usunięcia] Barana Krowa max nie ciskaj kitu synteza wurtza to reakcja z sodem metalicznym tylko nie wiem od czego wychodzisz, napisz całe zadanie" Wcale nie musi być z sodem:P.Moze być z prawie każdym litowcem poza litem:P. I dlaczego podajesz najtańszą metodę z tego rodzaju:P?I jak chcesz sie tak wymądrzać to napisz reakcja wurtza nie przebiega w przypadku jakich substancji:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" 23:54 [zgłoś do usunięcia] Barana Krowa albo CH3Cl+CH3CH2CH2Cl+2Na====>C4H10+2NaCl banalne" Akurat ta metoda jest gorsza bno pojawiaja się inne produkty jak etan albo n heksan:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barana Krowa
nie wkurwiaj mnie mam gdzieś twoje ego, trzeba wiedzieć też jaki dostosować poziom, ciekawe czy będąc w LO czy technikum też tyle umiałeś co teraz stary chooju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barana Krowa
w szkole/ na maturze byś mógł sie rzeczywiście wiedzą popisać 0/0 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00:01 [zgłoś do usunięcia] Barana Krowa nie wk**wiaj mnie mam gdzieś twoje ego, trzeba wiedzieć też jaki dostosować poziom, ciekawe czy będąc w LO czy technikum też tyle umiałeś co teraz stary chooju" Gówno się znasz:P.Ja byłem już w podstawówce na olimpiadach i miałem dobre wyniki:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barana Krowa
To przed wojną uczyli was chemii juz w podstawówce?? Łał. Wiesz mam inne zainteresowania niz jakies nudziarstwa, którymi i tak nie zabłyśniesz przed nikim no chyba ze jestes kandydatem do nagrody Nobla w co szczerze wątpię. Dziewczyna potrzebowała pomocy w prostym zadaniu a ty je tak pokomplikowałeś że w szkole na start dostałaby 1 bo nie umiałaby wytłumaczyć. Żal mi cię człowiek 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barana Krowa
Sram se do ryja:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barana Krowa
Brawo Maks, nie ma jak inteligentny podszyw, tylko na to cie stac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barana Krowa
Zwoje mózgowe się przepaliły z wysiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×