Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MamaCóreczki

Zabielany barszcz czerwony

Polecane posty

Gość MamaCóreczki

Chcę zrobić barszcz czerwony. Do tej pory raz wychodził, raz nie:/ Wmyśliłąm, żeby najpierw ugotować całe buraki, potem je obrać i zetrzeć i dorzucić do gotowego wywaru warzywnego... Czy wtedy wyjdzie aromatyczny, smaczny barszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama w taki właśnie sposób robi zupę buraczkową :) W razie potrzeby dolewa trochę soku z buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MÓJ SPOSÓB NA BARSZCZ
Buraczki czerwone,dość sporo oraz dobre kwaśne jabłka przepuszczam przez sokowirówkę,uzyskany sok gotuję z dodatkiem marchewki,pietruszki,selera i pora.Dodaję 2- 3 listki laurowe,kilka kulek ziela angielskiego,kilka pokrojonych ząbków czosnku i kilkunastu ziaren pieprzu czarnego,jeśli wyda Ci się zbyt intensywny dolej wody.Dopraw do smaku solą i ewentualnie cytryną i odrobiną cukru.Dodaj do zabielenia śmietany (słodka 30%),wtedy nie porobią eis grudki.Jeśli lubisz barszcz z utartymi burakami,to gotując go dodaj kilka kawałków obranych buraczków i gdy będą miękkie zetrzyj je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas też gotuje na bazie buraczków, a potem zabielam śmietanką 30% bo się nie ścina. Pycha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja......
dodam jeszcze że można dolać naturalny kwas z kiszonych ogórków własnej roboty ....zupa nabiera super aromatycznego smaku ...oczywiście trzeba uważać żeby nie przesadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×