Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

Gien właśnie ja jak byłam w Łodzi na konsultacji u dr Nowakowskiej to ona tez szkolila sie za granica i tam praktykowala i powiedziała mi ze właśnie lekarze nie maja zielonego pojęcia jak leczyć ta chorobę i jak ona moze przebiegać dlatego najprościej jest dać cały czas antybiotyk i potwierdzić amnio. Podobne zdanie miał lekarz z Wawy u którego tez konsultowalam ze trzeba mieć praktykę w tej chorobie żeby mozna było wiedzieć co i jak. Agata w sumie z jednej strony do ilu ja lekarzy mam jeździć co potwierdzenie 2 nie wystarczy chyba jak opinia 3 by mi doszła to by tu nic nie zmieniła bo bardziej chodzi o to ze jest ta jedna opinia która cały czas sieje ziarenko niepokoju. W sumie z jednej strony chodzi tu tylko o branie tabletek ale z drugiej strony oddaje swoje zdrowie w ręce lekarzy a oni do końca nie wiedza o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Spiderka a pisalas maila do tego specjalisty u ktorego była Agata? Ania jesli chodzi o rova to ja tez bym jednak na Twoim miejscu brała bo wiesz jak to jest... ja od samego początku biore 2x1 wiec mysle ze mozesz smialo zmniejszyc , szczegolnie po takim czasie. ja w przyszlym tygodniu tez ide na kontrolne badania igg oraz igm bo moj zakaznik sprawdzal mi tylko awidnosc... bezsensu..,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania moi lekarze też powiedzieli, że mam brać, ale generalnie żeby nie robić z tego takiej wielkiej afery. Ten nasz kolega ginekolog też mi odradzał amniopunkcję więc ja na pewno tego nie zrobię. Te badania prenatalne naprawdę dały mi dużo spokoju. Na tym USG nawet taki laik jak ja widziałam wszystko jak na dłoni, a wszystkie dane, parametry itp. były prawidłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia jeszcze nipisałam. Poczekam do lutego by zrobić jeszcze raz badania w odstępie mca od poprzednich i wtedy napiszę. Aniu rzeczywiście mamy od początku podobne wartości tylko chyba Ty miałas lepszą awidnośći to nas odróżniło w pewnym momencie - jesli dobrze pamiętam. Jesli doczekam w ciąży do ujemnego IGM to wtedy chyba zmniejsze dawkę na 2x1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia nie pisalam miało być, klawiatura mi siada ostatnio.. A czytałyscie post natamtym forum u Bywalca, dziewczyna jest po leczeniu,a po roku ma dalej IGM dodatnie, to jest temat co? O tyle ma lepiej bo nie jest w ciąży, ale chodzi mi o stosunek wartości a czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gien ja takie usg z przeplywami milam juz 2 razy robione i wszystko jest ok jutro moze uda mi sie zrobic echo serca, synek jak narazie prawidlowo sie rozwija i wszystko jest w normie i tez o amniounkcji juz dawno zapomnialam i nie mialam zamiaru robic wiec zostaje mi chyba brac te tabletki do konca i juz. Spiderka a Ty tez miałaś w kazdym badaniu tendencję spadkowa igm i igg? bo mi z badania na badanie caly czas i jedno i drugie maleje. Aywac co tej dziewczyny to mi lekarka powiedziala ze dodatnie igm na niskim poziomie moga utrzymywac sie nawet przez kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie, to ja jednak mam gorszy przypadek bo w grudniu mi miana wzrosly w stosunku do listopada, ( IGM nieznacznie a IGG x2 więcej) a w styczniu spadły do wartości mniejszych niż w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginekolodzy wogole nie maja pojecia o tokso. tak jak piszecie ich nauczyli ze jak jest dodatnie to antybiotyk do konca i tyle. a nie uwazaie ze to walsnie oni powinni byc bardziej poinformowani..?? przeceiz tak choroba jest najgrozniejsza w ciazy dla plodu .. a oni nic nie wiedza. prawda jest taka ze moj lekarz tylko przepisal mi antybiotyk i tyle zero tematu. gdyby nie to ze zyjemy w dobie internetu nie mialabym pojecia o co tak naprawde chodzi. a on mnie nie poinformowal :( no ale nic. ja biore antybiotyk 2x1 i tak juz do konca w razie draki. trzymam za wAS DZIEWCZYNY mocno kciuki zeby wyniki byly lepsze. a zmieniaja temat kupilam dzisiaj lozeczko dla zuzi .. najwiekszy problem mialam z wyborem materacyka .. ile sie naczytalam .. boziczku .. ze kokos to moze plesnia zajsc gryka tez nie dobra .. ze lateks ok ale drogi .. itp. wkoncu zdecydowalam sie na ten lateks bo Zuzia to wiekszosc swojego zycia przez pierwsze 1,5 roku spedzi lezacw lozeczku takze to wazne jaki materacyk.. a potem wzielam sie za wybor koluderki i poduszki .. ale to mnie pokonalo ... na dzis wystarczy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka aha no to widzisz Twój przypadek jest pewnie trudny do interpretacji i przydałby sie tu rzeczywiście jakiś specjalista bo wszystko nie jest takie jednoznaczne. No cóż nasze dzieci sa zdrowe ale bierzemy ten cholery antybiotyk i już. Agata widzę ze działasz ostro i kompletujesz wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,jakie ryby jecie? Znacie się na nich? Bo ja sie za bardzo nie znam i kupuje zawsze dorsza albo mirunę na przemian,czasem mintaja i sole alerzadko, a ostatnio słyszałam ze są jakieś ryby które są bardziej wskazane dla kobiet w ciąży? A druga sprawa czy pijecie kawe? Bo ja na początku odstawiłam ale ciągle pobolewała mnie głowa i jak wypije dopołudnia jedną kawę z łyżeczki rozpuszczalnej to czuje sie lepiej. A poza tym nie umiem sobie odmówić czekoladowych wyrobów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Spiderka ja pije jedną kawę dziennie, rozpuszczalną a czasami kawę bezkofeinową... zalezy to od mojego ciśnienia. slodycze wcinam na potęgę a kiedys za nimi nie przepadalam a teraz az sie trzese jak widze np ciasto;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
co do ryb to różnie , ja często mam w domu pstrąga i łososia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja ciasto to nie musze ale czekolada, cukierki czekol., krówki,batony to nie umiem sie powstrzymac. Od kilku dni znów pije kawe jedna i lepiej sie czuje, tzn nie boli mnie głowa. Za pstrągiem nie przepadam a o łososiu to własnie słyszałam ze niby sie nie powinno, albo pomyliłam i tego dorsza nie? Piszcie dziewczyny wszystko co wiecie. Co do łóżeczka to mam po synku, tylko materac dokupie zwykły piankowy. Posciel tez mam po synku i płaską poduszkę tylko jakiś kocyk lekki dokupie bawełniany,bo pod kołdrą to chyba bedzie za ciepło w czerwcu i latem. W domu latem mam strasznie duszno,wiec w takie dni nie bede tez dziecka owijać w becik/rożek tylko ewentualnie na noc albo pod wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
smazonego lososia chyba mozna,nie mozna wedzonego to wiem. co do kocykow i kolderek to ja tez mysle ze w czerwcu i przez reszte lata nie bede synka opatulala,raczej kocyk i tyle.ja lozeczko tez mam zdobyczne i jedna posciel. juz sie nie moge doczekac jak maluszek bedzie z nami,pomijajac juz to ze cholernie boje sie porodu i mam mega stracha i drze o zdrowie synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam ze ryby maslane nie sa wskazane dla kobiet w ciazy .. ale jakie to ryby ... nie mam pojecia. Ja wcinam pstraga z piekarnika i to by bylo na tyle z ryb :) wczoraj przesiedzialam pol dnia szukajac poscieli dla Zuzy .. boze jakie ceny ??? 200 zl za posciel do lozeczka .. to wiecej niz dla doroslych super jakosci .. dramat. KUpilam material w sowki w jysku i dam do uszycia :) taki mam plan :) a meterial sliczniutki ( rozowy) ;) no ja urodze na poczatku kwietnia wiec jeszcze koluderka sie przyda.. teraz nie wiem co z wanienka .. macie jakis pomysl jaka najlepsza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie sie macie ze troche rzeczy poddstajecie .. ja musze wszystko nowe .. kasa idzie jak woda ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzis robilam echo serca plodu i synek jest zdrowiutki z serduszkiem jak i pozostalymi narzadami jest wszystko ok, wazy juz 887g oczywiscie znowu wrocil temat toxo bo lekarka zapytala mnie co bylam podstawa do wydania skierowania na to echo wiec powiedzialam ze toxo wiec chciala zobaczyc wyniki, jak je zobaczyla od razu powiedziala ze to jest stare a nie czynne zakazenie i moge spokojnie odstawic rovamecyne to samo potwierdzil moj ginekolog dzis wiec jest 4 do 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz co do reszty dzisiejszych tematow to kawy nie pije w ogole odstawilam choc wczesniej pilam po kilka dziennie a co do ryb to lubie dorsza i sole i takie jem :) Kurcze widze ze juz jestescie ostrej fazie zakupow :) Aga co do kosztów to nawet nie chce myslec ile cala wyprawka bedzie kosztowala wszystko jest strasznie drogie dla noworodkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Aniu jesli juz 4osoby Ci to mowia to chyba maja racje a to czy odstawiasz antyb. zalezy od Ciebie.ja gdybym wiedziala w 100% ze to stare zakazenie to pewnie bym odstawila... a te skierowanie na echo to od gina dostalas? Agata jak Ty rodzisz w kwietniu to kolderka jak najbardziej... 200zl za posciel???troche przesadzajA kurcze. a ogolnie co juz Aga masz kupione i co jeszcze zostalo do kupienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
a propos wyprawki ja przyjelam taka taktyke ze nie kupie wszystkiego na raz tylko zaczne systematycznie,powolutku juz sobie rozne rzeczy kompletowac bo potem kupic wszystko naraz to masakra a tak to sie nie odczuje ta bardzo jesli chodzi o kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dostałam skierowanie ale i tak musiałam zapłacić 300zl za to badanie. A ja myśle kupić wszystko na raz to i tak chyba wiekszego znaczenia nie pieniazki już odkladam sobie na wyprawke i na początku marca chyba kupię :) ale jak jak czytam Wasze zakupy to rzeczywiście potrzeba na to mnóstwo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Dziewczynki w ten sobotni poranek:) Moj mezus pojechal z moim tata na narty a ja od 4 rano nie spie bo katar kotry mam od 7 miesiecy tak mi sie nasilil ze sie dusze . Mam nos tak zatkany ze ani w jenda ani w druga. moze macie jakis pomysl za zatkany nos .. moze jeszcze nie probowalam:) chetnie sproboje :) CO do kawy to ja pije :) wlanie teraz :) wrecz codziennie rozpuszczela z mlekiem 2 % :) A teraz o zakupach ja zaczelam kupowac gdy wiedzialam ze to Zuzia na 100% a nie BOrys :))) i oczywisie zaczelam od ubranek i tak juz ubranka mam skompletowane ..od czepeczek skarpeteczek po bodziaki itp. nie kupowalam kaftanikow bo podobno nie praktyczne na poczatek bo sie podwijaja .. nie wiem .. moze kupie jeden zeyb zobaczyc czy ludzie maja racje. KUpilam tez termometr na podczerwiec wozek lozeczko posciel w sensie wklad kombinezoniki to chyba tyle.. teraz jeszcze kosmetyki rozek reczniki .. moze macie o czyms zapomnialam>>>???? to podpowiedzcie:) Napise Wam jeszcze o takiej poduszce do spania dla kobiet w ciazy ktora mozna potem wykorzystac do karmienia i uczenia siedzenia maluszka... rewelacja ..jestestm bardzo zadowolona bo konfort spania z brzuchem jest o duuzzzoo wyzszy niz bez tej poduszki koszt ok 80 zl :) no to tyle :) pozdrawiam serdecznie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
hej dziewuszki. ja tez uzywam tej poduszki,spi sie z nia suuuper.ja kaftanikow tez chyba za bardzo nie bede kupowala,body praktyczniejsze bedzie.tak mysle Aga co Ci tu podpowiedziec a propo zakupow.aaaa wiem sorzet do czyszczenia noska dla Zuzi-frida na to mowia.no i pamietaj o sobie-koszula do karmienia,wkladki laktacyjne itp. wypowiadam sie jakbym juz miala conajmniej jedno dziecko,haha. pieluszki tetrowe,flanelowe tez Ci sie przydadza,termometr do wanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
a na katar hmmmm,moze sprobuj quix w sprayu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jak tak Was słucham to rzeczywiście piszecie jabyście miały już po jednym dziecku i dobrze wiedziały co kupić :) co do kaftanikow to tez mi sie wydaje ze sa mało praktyczne i chyba nie zamierzam ich kupować, co do poduszki toną używam jej od początku i teraz nie wyobrażam sobie nocy bez niej :) wszędzie jeździ ze mną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze zapomniałam mi na katar pomogły w wcześniej zwykle inhalacje np z rumianku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie szału zakupionego nie ma, ale po dwójce dzieci to po prostu niewiele mi brakuje. Jak gdzieś zaslyszlam dla pierwszego dziecka się kupuje, a pózniej już tylko amortyzuje :). Mój mąż właśnie poszedł pobierać a ja czuje się jak mały wieloryb. Kupcie też pampersy bo z tego co pamietam od razu w szpitalu chcą. Nie kupującego za dużo paczek tych malutkich, bo chłopcy mają tendencje do szybkiego przybierania na wadze i bardzo szybko z nich wyrastają. Frida naprawdę się przydaje. Przy pierwszym miałam kubełek do kąpieli ale szczerze to u nas nie zdało to egzaminu - za duże dzieci. Więc do kąpieli jednak wanienka. Faktycznie kaftaniki to przeżytek. Jak mi się jeszcze coś przypomni to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u mnie tez szału zakupowego jeszcze nie ma. Najpierw jestem na etapie remontu pokoju dla starszego synka,potem musze sobie sprawić komode do sypialni na nowe male ciuszki,a potem przejrzec co mam po synku a co trzeba dokupic. Teraz słyszałam że się gencjaną pępka nie smaruje tylko jakimś preparatem specjalnym ;) troche jestem do tyłu w nowościach.. A o jakiej poduszcze piszecie? Dajcie jakiegos linka, chętnie ją sobie sprawie :) Ostatnio pamiętam synkowi w szpitalu dupkę wysmarowałam sudokremem, ale dostałam OPR! Po synku mam kilka kaftaników to je przepiore i naszykuje rezerwowo w razie awarii na brak bodziaków. Dziecko śpi nieruchomo w tych pierwszych tygodniach wiec u nas się tam nic nie podwijało. W pon mój syn ma urki,ciekawe jak beaciunia czy już urodziła bo na pon miała termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
spiderka wkleilam Ci przyklad takiej poduszki o ktorej pisalysmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×