Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spiderka

Toksopozytywne dawniej i dziś

Polecane posty

WItam, przenosimy pogadychy z forum dot.Toksoplazmozanielekceważcie tego zagrożenia. Zapraszam do dzielenia się swoimi obawami,myslami,radami, doświadczeniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak sie dowiedzialam ,ze ma toksoplazme to o malo zawalu nie dostalaam .Bylam w 8tyg.Najgorszze bylo czekanie na powtorke badania jak dlugo mam to cholerstwo.Mimo ,ze badania wykazaly ,ze choruje dluzej niz jestem w ciazy a usg nie wykazalo zadnych zmian nadal sie denerwuje i dotad dopuki nie zobacze swojego malenstwa pewnie sie to nie zmieni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Suuuper pomysł z tymi " przenosinami" tutaj mozemy sobie pisac o czym chcemy;-) i nie tylko o toxo!!!! ciekawe ile stron utworzymy??? w naszym tempie to pewnie dużo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
dziewczyny jestem juz na jednym forum czerwcowych mam ale w miarę możliwości będe sie udzielać równiez tutaj. Mam taka propozycje żeby było nam łatwiej niech każda napisze tu dokładnie o swojim przypadku, będzie nam sie wtedy łatwiej odwołać do wyników a wszystko będzie na 1 stronie. Chodzi mi kiedy tokso wykryta, wszystkie wyniki po koleji i które to tc. ciazy. Ja tokso miałam w poprzedniej ciaży ale wyniki zmów złe, w poniedziałek mede miała wyniki z laboratorium referencyjnego i wtedy okaże się czy musze kontynuować leczenie, jak że bardzo, bardzo rzadko ale jednak wystepuje wypadki wznowienia infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka to był bardzo dobry pomysł z tym nowym forum tu będziemy mogły plotkowac o byle czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
Opisze mój przypadek z poprzedniej ciazy, byłam leczona od ok 24 tc. (to był koniec pazdziernika 2011) w ciąże zaszłam w maju 2011 wyniki z lipca 2011 ( IgM przekracza normę 11 razy) IgG - 101.1 Iu/ml (dodatni, zakres ref. >2.9) IgM - 5.634 index (dodatni, zakres ref. >0.599) wyniki z pażdziernika 2011 IgG - 79.7 IU/ml (dodatni, zakres ref. > 8. IgM - 12.8 AU/ml (dodatni, zakres ref. >8. awidność 0.16- niska wyniki z grudnia 2011 IgG 100 - dodatnie powyżej 4 IgM 11,060 - dodatnie powyżej 0,5 Awidność 0,2 - graniczna wyniki z sierpnia 2012 IgG >500 IgM 8 (wynik wątpliwy) Wyniki z pażdziernika 2012 IgG- 280 (dodatni, zakres ref. > 8. IgM 15.6 (dodatni, zakres ref. >8. Teraz czekam na najnowsze wyniki jak będą napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
Jeszcze to: teraz jestem w 13 tc. termin na 26 czerwca, jeszcze nie wiem co to bedzie, nie mam żadnego przeczucia, jesli chłopiec to Paweł, jesli dziewczynka to prawdopodobnie Nina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogalik12345
Dziki Bez, jak się lekarze zapatrują na Twoją toxo w 2 ciąży? To nadal niebezpieczeństwo dla dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
u mnie toxo leczona od 9tc, rova 2Xdziennie. Termin porodu 1.06, obecnie 16 tc;-) płec jeszcze nie znana - z imionami mały problem. Dla dziewczynki może Oliwia, Maja, Amelka dla chłopca nie mam pojęcia... moje wyniki to: IgG 578 IU/ml ,dodatni od 30 IgM 39,9 COI , dodatni od 1,0 awidnośc 33,71% niska - wysoka od 40% poprzednich wyników nie bede podawała bo były robione w innym laboratorium i inną metodą wiec są zupełnie inne liczby. jak bede robiła powtórke tych aktualnych to juz bedzie do czego porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
Rogalik- właściwie to zależny od wyników, sądze ze jeśli awidność wyjdzie wysoka (a moim zdaniem tak) to nie będe leczona, ale zakaznik mówi ze na 100% to pewnie nigdy nic nie można wykluczyć zwłaszcza w ciazy, w przyszłym tygodniu będe wiedziała coś więcej, bo tu będzie decydowała patologia ciazy co z leczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
pinacik a ktory tydzień u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakbyście miały więcej
rozumu to badania na toxo i inne robiłybyście przed planowaną ciążą a nie zakładały po 100 takich samych topików i pisały w kółko o tym samym bo jesteście idiotkami co myślą ze ciąza to hop siup i przez 9 m-cy wszystko cacy!Zanim się zachodzi w ciąże to trzeba zająć sie sobą później przez Was tylko dziecko cierpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 14tyg /moze 15... Rova biore od 9tc. Wyniki pierwsze IGM 1,10 IGG 94,0 a po 2tygodniach IGM 1,14 IGG 165,0 awidność niska. Termin porodu 7 czerwiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
jak komuś przeszkadza nasze forum to niech nie czyta i sie nie irytuje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
wiesz to co piszesz to pokazuje jak tępą strzała jesteś, a co jesli ktoś przed ciążą miał IgG -? nie pomyslałaś o takim przypadku, przez takie osoby jak ty cierpią nie tylko dzieci ale wszyscy dookoła, jak nie masz nic wartościowego do powiedzenia to nie zaglądaj tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbys miała wiecej rozumu to bys tu nie wchodziła skoro temat forum Cie nie dotyczy, poza tym robienie badań przed ciążą nie chroni nas od zakażenia juz po zajściu w ciąże. A jesli jeszcze tu wejdziesz i bedziesz to czytać to Ci powiem, że nie jestem alfą i omegą, ani lekarzem, a toxo badaną miałam przy 1 ciąży i miałam ujemne wyniki w obu IG,lekarz mi wtedy nie zlecił kontrolnych badań w każdym trymestrze wiec juz wtedy podczas ciązy mogłam sie zarazić, wogóle mnie o tym nie poinformował! o toxo wiedziałam tylko tyle że nie wolno jeść surowego mięsa i unikać odchodów kota-wiecej o toxo nie wiedziałam. Jakby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakbyście miały więcej
dziki bez tępa strzało no i co ze miał IgG - przed ciążą ? To znaczy ze nie chorował i ma pilnować się !ale jak wpierdala grubas surowe mięcho albo niedowędzone ryby to jego problem. Tokso powtarza sie w trakcie trwania ciąży i tak i tak w kazdym trymestrze !. Największe tępe strzały to te co się dowiadują w 6tc czy w 11tc ze maja tokso i zaraziły się przed ciążą a było zrobić przed ciąża i sie przeleczyć -pewnie kaski szkoda albo rozumek nie ten to cierp teraz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
tak, widzę ze masz bardzo bogatą wiedzę na temat choroby i jeszcze mojej wagi i zapewne wiesz że mam niedowagę i jestem wegetarianką? oczywiście ze wiesz, wszystko wiesz najlepiej, powiedz co masz do powiedzenia wszechwiedząca alfo i onego i daj nam święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtruwtru82
"rozumu to badania na toxo i inne robiłybyście przed planowaną ciążą a nie zakładały po 100 takich samych topików i pisały w kółko o tym samym bo jesteście idiotkami co myślą ze ciąza to hop siup i przez 9 m-cy wszystko cacy!Zanim się zachodzi w ciąże to trzeba zająć sie sobą później przez Was tylko dziecko cierpi" nie każdy przygotowuje sie do ciąży jak do misji na Marsa, łyka "folik" na 5 lat wstecz i z namaszczeniem celebruje "staranka". pewnie jakas bezpłodna frustratka z ciebie co ma w domu 10 kg papieru z wynikami badań, o których normalny człowiek nawet nie wie, że istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbyście miały więcej--> wiesz co nikt nie jest alfa i omega i o wszystkim nie musi wiedzieć, ja planowalam ciążę od jakiegoś czasu i wiedziałam, ze dobrze jest przed zajsciem w ciążę zrobić wszystkie badania i poszłam dostałam skierowania i zrobiłam i wszystko było ok tyle ze mój lekarz nie dał mi badań na toxo a ja o tym wtedy nie wiedziałam ze przydałoby sie to zrobić, więc jak możesz to nie obrażają wszystkich ze w koło piszemy o tym samym i ze musimy najpierw zadbac o siebie bo skad mozesz wiedziec ze tego nie zrobilysmy. każdy moze założyć sobie takie forum i nie każdy musi w nim uczestniczyć więc prośba jeśli masz krytykować tylko to lepiej załóż swoje forum i pisz na nim to co chcesz a nasze zostaw w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję utworzenia watku i spoleczności mam ktore zetknęły się z problemem zagrożenia toksoplazmozą podczas ciąży. Mam nadzieję że bedzie on dla Was obszarem wzajemnego wsparcia - nie tylko merytorycznego. A także że nie zapomnicie o topiku na ktorym się spotkałyście i będziecie tam pisać o swoich bojach z wrednym pasozytem. Zapewne b edę tu zagladał ale nie obiecuję że bedę czytal wszystko. Dlatego mam prośbę: gdyby trafiła tu nowa mama potrzebująca wsparcia merytorycznego - kierujcie ją na wiadomy wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
dziewczyny nie rozmawiajcie z tempakiem, szkoda czasu!!!! olejmy te posty , nikt tu nikogo nie zapraszał na te forum wiec niech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bywalcu zapraszamy zawsze będziesz miłe widziany tutaj a wszystkie toxo pozytywne będziemy po porady wysyłać na Twoje forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
opowiadajcie lepiej jak sie czujecie? pomijajac juz toxo;P ja juz sie nie moge doczekac zakupów dla dzidziusia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
moniaszek to na co czekasz kupuj, moim zdaniem nie trzeba czekać do 7 mc. jak masz ochotę na jakies ciuszki to kup coś unisex, później to zawsze znajdzie sie sporo rzeczy do kupienia zawsze tak jest, wyprawkę lepiej kompletować stopniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie ja narazie nie kupuje jakoś jeszcze czekam. Ja już od kilku dni czuje ruchy synka narazie to jest fajne śmiesznie i laskotanie a Wy od kiedy czułością ruchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Aniu fajnie,ja jeszcze nie czuje ruchów.16tc to chyba za wcześnie.apropos zakupów pewnie niedlugo się skuszę:-)moze za tydz.będe znała płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaszek ja chyba pierszy raz zaczełam czuc tak w 17 tzn wydawało mi sie zo to jest to boprzy pierszej ciązy podobno sa pozniej wyczywalne te ruchy ale od kilku dni codziennie czuje juz tak samo, super uczucie bo wiem już ze moj synek ma się dobrze teraz czekam na to usg połówkowe ktore też bedzie ważne. Ale te zakupy to będą fajne ja patrzyłam jak narazie firanki do pokoju dzieciecego ale to wszystko jest słodkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
pewnie niedlugo i ja poczuje:-)kiedy masz te polowkowe?juz jakos niedlugo chyba ci???ja trz czekam do przyszlego piatku i usg. ja ogladalam ostatnio lozeczka i jakies szafki z przewijakiem,juz mi szkoda mojego meza jak sobie pomysle ile pracy go wiosna czeka hehe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×