Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawskaaaaaoo

39,5 temperatura :( co robic

Polecane posty

Gość ciekawskaaaaaoo

mamunie moje malenstwo pol h temu mialo 39,5 stopnia temperatury.Dalam czopek i zasnal.Czuwam ciagle nad nim.Maz w delegacji,nie mam w okolicach nikogo bliskiego.Nie wiem co robic,jechac na pogotowei czy jeszcze czekac.pomocy.jak wstanie zmierze znow,jaka temperatura powinna mnie niepokoic?Bylismy u lekarza rano,lekarka dala syropki na gardlo i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co byłas u lekarza rano? sprawdzałaś ręką, czy spadła trochę po tych czopkach? jak małe to maleństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
co 4 godz naprzemian paracetamol i ibum jeśli jedno samo nie zbija temperatury - jak do jutra bedzie tak samo to powtórz lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przy wysokiej temp
Jeżeli nie będzie spadac po czopkach rób zimne oklady na czoło/skronia/ i nadgarstki,w miejscach gdzie naczynia krwionośne sa najblizej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paracetamol I ibuprofen co 4 godziny na zmiane rozbierz powoli dziecko tzn. sciagaj po 1 warstwie ciuchow ,pozniej mozesz zrobic kapiel, ale tylko o 4 kreski nizsza temperatura wody od ciala dziecka ... jak ma 39, 5 to woda 39,1 . I powolutku zbijac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego na zmianę i dlaczego co cztery godziny? To dość ryzykowne. Jeśli działa paracetamol, to nic innego bym nie podawała i nie częściej niż co 6 godzin (tak jest w ulotkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
sam paracetamol może nie dać rady - u nas jak jest angina to sam jeden nie działa i wtedy robi się własnie tak że paracetamol a po 4 godzinach ibuprom i po 4 znów paracetamol - i to działa - ale ja nie daje czopków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
paracetamol działa krótko, ibuprofen działa przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. ja podaję przy wysokiej temperaturze na zmianę paracetamol i milifen, syrop z ibuprofenem co 3-4 godziny. tak mi zaleciła pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zmiane bo wtedy sie nie przedawkuje. Jak podasz teraz paracetamol a za 4 godziny ibuprom nie przedwakujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_mloda bo 26latek
mamy powinnysie wiedziec ze paracetamol mozna podawac naprzemian z nurofenem,bo to są dwa rozne leki,ktore nie koliduja się ze soba! należy co 4 godziny podawac na zmiane!! wiec to nie jest ryzykowne i tak się robi kazdy lekarz tak radzi przy duzych goraczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubanska
ja też podawałabym na przemian paracetamol i np. milifen z ibuprofenem. do tego można kupić plastry chłodzace w aptece, nie próbowałam, ale może pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamakaka
Jak sie mała obudzi to zmierz temperaturę i jak nie spadnie to rozbierz dziecko do majtek , przykryj tylko przecieradłem , podaj leki i obserwuj. Dziecko podczas gorączki nie powinno się "wygrzewać" jak to sie wzystkim wydaje! Jak ja ze swoją 3 letnią córka wylądowałam w szpitalu z przeszło 40 stopniową gorączka to dostała czopki , ale została właśnie rozebrana do naga!! I okłady oczywiście!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamakaka
i jak maluch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaaaaaoo
hej.Juz jest lepiej troszke.Goraczke zbijalam czopkami paracetamol naprzemian z nurofen co 5-6 h.Gdy tylko dochodzilo 5 h po leku temeratura momentalnie rosla do 39,5.maly meczyl sie dwie noce.Ale dzisiajsza noc juz byla spokojniejsza,temp w granicach 37-38.Dzisiaj rowniez w tych granicach,ale nie daje juz nic na goraczke,raz tylko dzisiaj popoludniu ok 14.do tego pojawil sie brzydki kaszel z chrypka.u was tez tak dzeci choruja?Cala przychodnia dzieci,lekarka powiedziala ze znow cos wisi w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamakaka
Moja starsza 5-lata ma właśnie anginę i temperatura tez jej rosnie do 40 stopni.. dostała antybiotyk w zastrzykach :( . Tylko moja strasznie nie lubi czopków i jest dramat jak trzeba podać,a na nia syropy w ogole nie działają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaaaaaoo
oj biedulka.Moj ma 19 miesiecy synus,wlasnie spi bo strasznie go meczy bol gardla do tego chrypka,mysle ze to tez angina,bo za szybko z nim poszlam do lekarza,lekarka nie potrafla jeszcze dobrze zdiagnozowac co mu jest,jedynie co to powiedzala ze bardzo czerwone gardelko,a teraz pojawila sie chrypka,a osluchowo byl czysty.Jakie zastrzyki dostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamakaka
Biofuraxym - podobno bardzo skuteczny lek,ale mała dostała dziisaj dopiero pierwszy zastrzyk. I tez właśnie śpi , ale rozpalona strasznie.. ;( Widocznie kochana za szybko poszłaś.. ale oby to nie była u Was angina bo naprawde cięzko ja dzieciaki przechodza,a jeszcze takie maleństwo jak Twoje to w ogole. Moja ma 5 lat ale jest taka marudna,rozdrazniona,tylko ona chociaz powie co ją boli ,a Twój jeszcze za malutki .:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaaaaaoo
pokazuje cay czas na gardelko i mowi boji boji (czyt.boli boli) wiec wiemy co zgrane :( paskudne chorobsko,nie dosc ze dziennie idziemy na spacer,dziennie gotuje zupki,zawsze jakis owoc,dodatkowo od jesieni witaminki to i tak zlapalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamakaka
No my tez staramy sie dziewczyny hartować,spacery,witaminy i guzik pomaga.. No za godzinę pryjdzie znowu pani pielegniarka zastrzyk jej zrobic.. :( A mała już przeżywa i płacze,bo nie chce :O. Brr.. Kurcze chyba taka pogoda zdradiwa :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 5 latki!!!
mamamamakaka - coś o tym wiem jak dziecko reaguje na zastrzyki czy czopki .Moje tez takie antylekowe.. Ostatnio tez było porządnie chore i tez zastrzyki miało to jak wchodziła pani zeby zrobic zastrzyk to ona aż się trzęsła , uciekała i chowała gdzie tylko popadnie . A sarpała sie jakby ja ze skóry obdzierali . Ale cóż zdrowie ważniejsze wolałam ją siła przytrzymać niż lezec z nią w szpitalu . POWODZENIA i zdrowia dla waszych dzieciaków,dziewczyny !! P.S - a jeśli chodzi o czopki to spróbuj przez sen moja też jak nie spała to spazmów dostawała i nie chciała dać sobie zaaplikować,a przez sen bez lamentu się obyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×