Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uknowmyname

zostaje przy nazwisku meza, co gdy będę miała dziecko z partnerem - nazwisko

Polecane posty

Gość uknowmyname

Witajcie. Załóżmy, że mam na nazwisko X i jest to nazwisko pierwszego męża - jestem po rozwodzie. Jeśli będę miała dziecko z nowym partnerem dajmy na to panem Y (nie będzie to nigdy mój mąż bo straciłam zaufanie do instytucji po tym jak mnie ślubny potraktował) to będzie się ono nazywało po mnie X (czyli de facto po eks-mężu czego ja bardzo bym nie chciała) czy jest możliwość, że pomimo braku małżeństwa będzie się po ojcu prawdziwym nazywało czyli Y? Dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uknowmyname
świetnie! dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiesz co....
Jeśli dziecko urodzi sie do roku po rozwodzie to będzie miało nazwisko byłego męża, jeśli po roku od rozwodu to normalnie będzie miało nazwisko biologicznego ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
"""" uknowmyname Witajcie. Załóżmy, że mam na nazwisko X i jest to nazwisko pierwszego męża - jestem po rozwodzie. Jeśli będę miała dziecko z nowym partnerem dajmy na to panem Y (nie będzie to nigdy mój mąż bo straciłam zaufanie do instytucji po tym jak mnie ślubny potraktował) to będzie się ono nazywało po mnie X (czyli de facto po eks-mężu czego ja bardzo bym nie chciała) czy jest możliwość, że pomimo braku małżeństwa będzie się po ojcu prawdziwym nazywało czyli Y? Dziękuję za odp.""" Dziecko będzie się nazywało """ Y ''' jak wyrazi na to zgodę ojciec i matka. A Ojciec przysposobi dziecko. Zapewne jednak to dziecko w miarę dorastania będzie się źle czuło w towarzystwie innych dzieci. A następnie ucząc się i osiągając świadomość. Będzie czuło się jeszcze gorzej. Mnie przerażają takie pytania. Jaka jest edukacja w kraju.I jaką ludzie mają moralność? Kto pozwala na taki egoizm? I dlaczego pozwala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZ Zniecierpliwiony
Ps. ojciec uzna swoje ojcostwo. Przed USC lub sądem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×