Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zmęczona mamowaniem

Mama mama mama mama i ciągle tylko mama !

Polecane posty

Gość Zmęczona mamowaniem
17 miesięcy i bajka? " Dziecko każdą potrzebę sygnalizuje słowem mama,bo innym nie potrafi " - chyba twoje ! Wyobraź sobie, że jak moja chce kupę to przynosi mi nocnik i mówi BE. Pije sama z kubeczka ze słomką i kiedy picie się skończy przychodzi i pokazuje, że nie ma. Kiedy chce spać, mówi aaa, kiedy jest głodna głaszcze się po brzuszku i mówi am, am więc... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17 miesięcy i bajka?
To przeczytaj sobie swój wpis z 12.25 i się zastanów co wypisujesz-wiesz o co jej chodzi czy nie...:O chyba sama nie wiesz o co ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śmigła
mój wnuk ma 2,5 roku jeśli ogląda bajkę to tylko ze mną i dyskutujemy co tam jest. twoje dziecko jest za małe na oglądanie bajek i to samemu. badzo lubi ze mną przebywać, ale sam mało się bawi. muszę z nim jeżdzić samochodami. a jak zaczyna płakać to woła mamusie..|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgrt445343
Fajne takie dziecko przylepa, to moje marzenie żeby moje takie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię Jabłka
no co za kretynki!autorka pyta o co innego a one już się mądralińskie doczepiły,że dziecko bajkę ogląda!!idiotki skończone.Autorko moja ma 2 lata i widzi tylko mnie i męża,nie bawi się zabawkami,nie ogląda prawie bajek,lubi jedynie nas,to co my z nią robimy!też często padam na twarz bo tylko mama i tata-nic nie chce sama robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmęczona mamowaniem
17 miesięcy i bajka? To ty czytaj ze zrozumieniem. Swoje potrzeby sygnalizuje w odpowiedni sposób, natomiast nie wiem z czym powiązać ciągłe wołanie mama. Na pewno nie woła mama bo jest głodna, chce spać chce pić itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo właśnie dziecko od tego jest dzieckiem. Ja wcale nie jestem za bezstresowym wychowaniem, ale co w tym złego, że dziecko sobie wywali majtki z szuflady i się nimi bawi? Przecież czyste są. U mnie teraz są na tapecie wszelakie łyżki kuchenne itd. No i co w tym złego? Niech się tym bawią jak im to frajdę sprawia. Ja też się tym bawiłam i jakoś żyjemy - obie z mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gghggjjj
mój syn w wieku 18 miesięcy mówił już proste zdania typu "mama da am", "mama apka"..itp...ale jak wiadomo każde dziecko ma inne tempo rozwoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17 miesięcy i bajka?
Może jej się nudzi? może chce się z tobą czymś podzielić? nie słuchasz własnego dziecka,bo najłatwiej stwierdzić że nie wiesz o co jej chodzi...:O na odczepnego najlepiej włączyć telewizor. a może lepiej żeby dziecko bawiło się klockami lub puzzlami? żeby bawiło się pluszakami? 18miesięczne dziecko ma już rozwiniętą wyobraźnię i potrafi sobie wymyślać zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie +---
"17 miesięcy i bajka? " fajnie masz, w wieku 3 lat twoje dziecko pójdzie na studia :) Do autorki - moja córka też tak w wieku ok 16-17 m-cy stała się cyckiem maminym :( TYLKO MAMA.. teraz ma 23 miesiące i jeszcze jej nie przeszło.. hm.. pozostaje tylko cierpliwie czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmęczona mamowaniem
17 miesięcy i bajka? Widzę że ty lepiej wiesz, czy mojemu dziecku się nudzi czy nie, czy słucham dziecko czy nie. Och, współczuje twoim o ile je masz, bo zdaje się że nie masz a tylko mądrujesz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17 miesięcy i bajka?
Mam dwoje w wieku 4 i 7l. I nie mądrkuje tylko ci podpowiadam skąd to mama. dla twojego dziecka na tym etapie mama zastępuje inne słowa bo ich nie zna. i do tej złośliwej-żadne póki co nie studiuje ale za twoją radą sobie to przemyślę :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie +---
4 i 7 lat i nie studiują?? Konsultowałaś to z geriatrą?? Chyba zaniedbujesz swoje dzieci! Dopiero teraz po mojej radzie się tym zajmiesz? Po co Ci dwoje dzieci skoro nie masz dla nich czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odkąd to bajki dla takich maluchów są zakazane >> teległupole np i dobranocny ogód, zostaly stworzone wlasnie dla takich dzieci małych. Moje ogladalo, oglada bajki, ma sie dobrze, Nie da sie dziecku poswiecic 100 % czasu a sa takie dzieci, ktore sie same bawic nie beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciesz się autorko, że mówi
mama, mój synek ma 20 miesięcy i jedyne słowo jakie wypowiada to am... Mama jeszcze nigdy od niego nie usłyszałam. Ale buzia mu się nie zamyka, tak pyskuje, dyskutuje i krzyczy i na wszystko pokazuje co chce, ale tego nie wypowie. Mało tego, jak mu mówię, żeby powtarzał mama i mówię ciągle powiedz mama, tak z 3 razy, to się zaczyna złościć i tupie nogą, a czasami się rzuca po meblach... Aha, ostatnio się nauczył, jak robi sowa, ale jak robi kotek albo piesek, to go nie interesuje... Mąż się śmieje, że może w wigilie przemówi ludzkim głosem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maluch w tym wieku
zna już bardzo dużo słów ale nie musi ich stale używać jeżeli nie ma na to ochoty. Podejrzewam że córka jest bardzo z tobą związana i we wszystkim widzie ciebie, w sensie jak jej zimno to woła mama bo wie że mama pomoże i tak samo jest z innymi rzeczami w końcu mama na całe życie kojarzy się z pomocą, ciepłem, bezpieczeństwem a jak inaczej ma mamę postrzegać taki maluszek? Dla treningu możesz więcej z nią rozmawiać, opowiadać jej różne sytuacje (możesz komentować co robisz w domu ) a jak mała coś chce i ty wiesz co to sama staraj się za nią mówić (zwracając sie do niej) . Jak dziecko patrzy na stół gdzie są smakołyki i woła mama to zwyczajnie skomentuj że " O widzę że masz ochotę na jabłuszko czy chrupki ? Zjesz jabłuszko? " Staraj się dużo do niej mówić (proste zdania) ale tez zadawaj jej pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarzynska ja
To przeciez zalezy od dziecka kiedy zaczyna mowic,od jego tempa rozwoju.moja sasiadeczka ma 14 m-cy i mowi tylko mama,tata i tyle. A telewizji nie oglada wogole. Moja ma 11 m-cy a powtarza za mna np brzuch,kot i inne krotkie slowa, nasladuje kotka,pieska . A tv u nas idzie czesto.wiec nie wiem jaki to ma zwiazek z mowa dziecka?dla mnie zadnego. Moja corka nie oglada bajek,ale jakis teledysk na internecie dla dziecka juz tak. Np. Cztery slonie czy centrum zdrowego usmiechu ,I nie uwazam,ze jej straszna krzywde robie pozwalajac na to. Poza tym duzo jej czytam,uwielbia to.ksiazeczki sa w uzyciu caly dzien,pokazuje co jest na obrazkach ,slucha co jej opowiadam,ma juz swoje ulubione tytuly i takie ktorych nie lubi. Kazde dziecko jest inne,kazde woli co innego,kiedy indziej zaczyna wstawac,mowic,korzystac z nocnika.nie ma co porownywac i sie martwic.a glupie rady,typu ze dziecko nie umie mowic przez telewizor,trzeba olewac :-) a i moja corka,tez jest strasznie za mna i caly czas mama i mama,i czasem nie wiem , czym ja zajac zeby moc np ugotowac.ale ja to sobie tlumacze tym,ze pewnie bardzo mnie kocha i chcialaby mnie miec caly czas przy sobie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porannarosaaa
syn mojej koleżanki ni potrafi sam usiedziec 5 minut ani sie sam zabawaic bo ciągle tylko mama mama mama mama i płacze przy tym. Byłam u niej godzine i wyszłam z tamtąd zmęczona poprostu. Bylo to naprawde denerwujace. Nie wiem jak ona to wytrzymuje ale w sumie ona wogóle jest nadopiekuncza wiec pewnie jej sie to podoba... szkoda tylko, że jej facet już wogóle dla niej nie istnieje... biedny był chyba tylko dla niej reproduktorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za glupia babaaa
"To mało mówi " masz dzieci?, twoje pewnie dyskutowaly juz jak mialy pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieciak ma 17 msc i ogląda TV!?!? O.o kiedyś Ci podziękuje za spierdolony wzrok o ile na psychice też mu się nie odbije to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelika

Widzę same SUPER mamuśki. Bez telewizora, tylko owoce i warzywa - broń Boże jakiś paluszek albo ciastko, a ich dzieci to istne anioły. 

 

Sama Panią rozumiem, mój synek też wszedł w etap " mama, mama". Jestem " uziemiona ", ale robię wszystko co w mojej mocy ( której mam mało, synek 1.5 roku nie przespał ani jednej nocy. A teraz dochodzi wołanie mamy w nocy ). 

 

Życzę powodzenia.

I siły! 

 

Ps. Lepiej nie pisać na forach o swoich problemach z dziećmi. Bo zawsze znajdą się idealne mamusie, które od palców do czubka głowy obróbką i znegują Pani podejście do życia, do wychowania itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×