Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bezrobotnaprzyszłamamusia

Bezrobotna w ciąży

Polecane posty

Gość bezrobotnaprzyszłamamusia

Witam,chciałam zapytać jak to jest z kobietą bezrobotną w ciąży. Niedługo mam rozwiązanie,od 3 lat jestem zarejestrowana jako osoba bezrobotna.Mój partner pracuje i na umowie ma najniższą krajową. Jak to będzie po urodzeniu dziecka?Dostanę oprócz becikowego jakieś pieniążki? Dodam,że do końca ciąży mam zamiar cały czas pracować - oczywiście na czarno tak jak do tej pory,ponieważ nie miałam innej możliwości,a nie chciałam siedzieć bezczynie. Dziecko będzie miało nazwisko ojca jednak ślubu nie planujemy. Czy wtedy będę figurowała jako samotna matka?Jak to jest,bo niestety nie mam zielonego pojęcia:) Bardzo serdecznie proszę o jakieś odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeśli dziecko dostanie
nazwisko ojca nic nie dostaniesz z tytułu samotnej matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostanie, ponieważ jest samotną matką, a nie matką z dzieckiem, gdzie ma wpisane ojciec nieznany :) Zostajesz tak naprawde bez dochodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co ty gadasz dziewczyno ojciec
musi wyrazić zgode na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadanie w USC
nazwiska ojca dziecku uniemożliwi uzyskanie z MOPS świadczenia dla matki samotnie wychowującej dziecko. Takie świadczenie przysługuje wyłącznie wtedy gdy ojciec dziecka nie żyje bądź jest nieznany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakby to było
takie proste jak twierdzisz to co druga dostawała by kase...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej żółwica
w usc należy podać że ojciec jest nieznany,wtedy wpisuje się w akt urodzenia popularne imię męskie lub imię wskazane przez matkę i jej nazwisko plus odpowiednią adnotację w rubryce uwagi. nie trzeba zgody ojca bo nie jest on znany,zgoda jest wymagana jeśli kobieta jest mężatką i mąż jest ojcem. tylko kobieta będąca wdową lub kiedy jest w ao ojciec nieznany dostanie 170zł z opieki co miesiąc jako samotna matka. jeśli nie macie ślubu to samotną matką jesteś dla urzędu skarbowego do rozliczenia pitu czy dla przedszkola. możesz dostać to drugie becikowe uzależnione od dochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×