Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość w galarecie

kiedy robicie rybe w galarecie na Swieta?

Polecane posty

Gość w galarecie

Jak w temacie, nie wiem czy ja zrobic w sobote czy w niedziele ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to kiedy ona zastygnie
Jak zrobisz w poniedziałek to do kolacji nie zastygnie dobrze. Do autorki - zrób w niedzielę po południu, jest zima, będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
wcale. nie lubie takiej ryby. zdecydowanie wole pieczona lub grilowana :) a poza tym ile roboty z taka galareta, a efekt? ot taki rozgotowany galaretowaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkiiikkkaaa
No ile jest roboty z galaretą, litości... A to, ze ty nie lubisz, nie znaczy, ze inni mają nie robić. ja np. lubię:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
ale ja pzeciez nie mowie, ze inni maja nie robic :) tak sobie tylko napisalam, bo wydaje mi sie, ze czesto ludzie robia takie rozne tradycyjne potrawy nie dlatego, ze sa one super pyszne, tylko dla tradycji. a ile jest roboty z galarata? nie jestem pewna, ale wydaje mi sie ze duzo. przeciez wywar trzeba zrobic. dla mnie najpyszniejsza ryba, to przypieczona w piekarniku, z pysznymi przyprawami, roboty prawie zero, a efekt (oczywiscie sama ryba musi byc dobrej jakosci) super :) albo karp? przeceiz jest taki niedobry, al ludzie go co roku uparcie jedza, bo tradycja ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybawgalarecie
najsmieszniejsze jest to, ze wpisuja sie osoby, ktore nie lubia potrawy i jej nie robia a pytanie bylo proste- :D autorko ja robie dzien przed wigilia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
no masz racje, moj wpis bym nie na temat :D ale fajnie jest tak sobie czasem pogadac kolo tematu o czyms, bo i czemu nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Oj!!! Co za problem zrobić rybe w galarecie? Pewnie wszystkie tradycjonalistki teraz mnie "zjedzą", ale ja robie z żelatyną. W sobotę kupie karpia, mąż wypatroszy, oczyści itp. Pokroimy tuszke na wąskie kawałki, dokładnie posole i wstawię do lodówki. W niedziele ugotuje wywar z warzyw (marchewka, pietruszka, seler, listek, ziele, pieprz, sól). Następnie do wywaru będę wkładała kawałki karpia (tak, aby było lużno) - każda porcja na ok. 5-7 min. Trzeba uważać, żeby się wywar z rybą nie "zabulgotał" - ma sie gotowac tak jak rosól - tylko mrugać. Po zagotowaniu wszystkich kawałeczków ryby bawię sie z wyciągeniem osci. Wydaje się, że to duzo pracy, ale przy odrobienie cierpliwości i wprawy - ja robię tak od 15 lat :-) - idzie szybko i jest ogromna przyjemność przy konsumpcji. Mając wyskubane kawałki karpia robie galaretkę - używam żelatyny dr Oetkera - wg przepisu na opakowaniu. Rozpuszczam w wywarze warzywno rybnym, dosmaczam - musi byc ostre, bo galareta "zjada" ostrość. Układam rybke na pólmiskach, stroję marchewka, groszkiem itp. zalewam i czekam aż zastygnie. Możecie mi wierzyć - zawsze jest smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja robię faszerowaną z migdałami w galarecie dzień przed wigilią gotuję, a w galaretę wkładam w wigilię rano uwielbiam ją i żadna pieczona czy grillowana jej nie zastąpi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a karp to świetna ryba, żadna inna nie ma takiego smaku i ja zjadam wielkie ilości, ale bez żadnych wynalazków, albo smażony tradycyjnie, albo zapieczony z dużą ilością masła mniammmmm!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam karpika
Nie lubicie karpia bo może dobrego,polskiego nie jadłyście .Dobrze karmiony w stawie hodowlanym,odpowiednio wcześnie odłowiony do basenu z czystą wodą pozbywa się całkowicie zapachu błota .Potem wystarczy go wypatroszyć,pokroić ,skropić cytryną ,posolić,popieprzyć ,obłożyć na noc plastrami cebuli .Na drugi dzień zdjąć cebulę ,i usmazyć obtaczając w mące na oleju i sklarowanym maśle.Chińskie badziewie smierdzi błotem i ma rozlazłe mięso .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swojskie Specjaly
Nie każdy przepada za rybą w galarecie,to fakt. Jednak jeżeli już to pamietajmy,że nie może ona stać zbyt długo. Proponuję przygotować ja w wigilie do południa. http://swojskiespecjaly.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×