Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa, 33

co robicie do świąt dziś - sobota?

Polecane posty

istotne - nie robię wigilii u siebie, robię obiad na 2 dzień świąt, w poniedziałek wzięłam urlop, idę na 2 wigilie 1 ja powoli sobie sprzątam, jak co tydzień namoczyłam grzyby do kapusty namoczę fasolę do sałatki śledziowej obetnę zeschnięte paprociowe liście powiesiłam wianek na drzwi powiesiłam ozdoby w swoim pokoju zabieram sie powoli do bigosu drugie pranie się pierze 1 a wy co dzisiaj robicie w temacie świąt? 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Above& Beyond
Ja i tak będę miec zjebane Święta, wiec nic nie robię. Świeta jak Świeta, ale to tez moje imieniny:( Pozdrawiam imienniczkę i życzę wesołych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zrobiłam jedno ciasto, śledzie na słodko, wieczorem pewnie zrobię jeszcze te w oleju. Z prac domowych zmieniłam dzisiaj wszystkie zmiany pościelowe, teraz piorę ręczniki, wypastowałam jeszcze podłogę w salonie, żeby mieć to już z bani. Choinka stoi od 2 dni, pasztet świąteczny już mam, kapustę postną też, bigos mrozi się od poniedziałku. No a reszta jutro i w poniedziałek. Ja mam u siebie Wigilię, 1 dzień Świąt jestem u rodziców, 2 już na spokojnie, u siebie, sama. Ewa, co dodajesz jeszcze do tej sałatki śledziowej z fasolą? Nigdy nie spotkałam się z takim połączeniem. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t sałatkę śledziową robię ze śledzi, fasoli, cebuli, ogórka kiszonego i ziemniaków do tego pieprz i majonez i ew. sól choinkę też mam już ubraną, prezenty popakuję może jutro albo dziś 1 dzięki za życzenia imieninowe, niestety, nie ochodzi sie ich normalnie - no bo jak w wigilię? ale życzenia można przyjąc i złożyć, wszystkiego naj, imienniczko :) 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj sprzątam mieszkanie jutro piekę 2 ciasta w poniedziałek reszta:barszcz,karp,ryba po grecku,paszteciki i sałatka :D wigilia u rodziców,I dzień Świąt u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ManiaWszędobylska
Dziś od rana- pierogi z kapustą i grzybami uszka do barszczu paszteciki a przed chwilą nastawiłam bigos- będzie się gotował trzy dni- powinien być dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umcyumcy
autorka "co robicie do świąt dziś - sobota?" i jej rozmowcy, a moze byscie zdali relacje co jedliscie, po czym sraliscie bardziej tego a po czym luzniej x x pytanie do ewy33 czy tobie sie nie pogorszylo psychicznie z braku obowiazkowych przyjemnosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wigilia u rodziców więc za dużo nie mam do pracy :) dziś zrobie bigosik a jutro salatke i zawieziemy :D mieszkanko wysprzątane , pozdrawiam wszystkich 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja właśnie zrobiłam sobie przerwę w przygotowaniach świątecznych i zajrzałam na Kafeterię, a tu temat o przygotowaniach, więc sie udzielę ;) My na święta w rozjazdach (jak co roku), trochę u teściów, trochę u rodziców, ale też co nie co robię :) Zrobiłam dla rodziców karpia w galarecie - oni lubią, ja nie przepadam. A dla nas rybę po grecku. Z ciast zaraz się biorę za sernik, a wczoraj z Synkiem napiekliśmy ciasteczek kruchych :) Pozdrawiam i życzę udanych przygotowań oraz radosnych świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palkaapalka 77
dzisiaj zrobilam ciasteczka,jutro wykapie psa i zrobie salatke jarzynowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grhdbfbjbb
Ja zaraz wchodzę do kuchni i pewnie z niej wyjdę w nocy o północy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała przedświąteczna
my mamy poważną awarię w mieszkaniu :o instalacyjną, więc jeszcze jutro będą u nas fachowcy rano... bosko, co? ale nie daję się pesymizmowi i w temacie świąt dzisiaj: namoczyłam fasolę za chwilę końcowe zakupy typu świeża wędlina, chleb, ryby. po południu ugotuję jarzyny na sałatkę, ugotuję kapustę z grochem i upiekę keks, zrobimy też sałatkę jutro barszcz czerwony + uszka + smażenie karpia, pakowanie prezentów i tyle w sumie, w 1 dzien swiat jemy obiad w gościach, potem włoska restauracja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś, niedziela, do zrobienia: sałatka śledziowa z fasolą makowiec piernik zakupy po wizycie u rodziców 1 na razie gotuje się fasola 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha jeszcze odlałam do ładnej butelki i rozcieńczyłam nalewkę z pigwy własnej roboty mniam wyszła :) 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nicka
wstalam o 7 ! wyprasowalam wczorajsze pranie :P zrobilam 60 szt. pierogow dla znajomych i usmazylam nalesniki z serem i sosem waniliowym na sniadanie ;) pozniej zawioze pierogi do znajomych a w drodze powrotnej kupie warzywa i owoce - to beda moje ostatnie zakukpy ;) wieczorem zaczne gotowac bigos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie robie
wstałam dopiero bo mnie boli brzuszek :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gotowanie i pieczeni wczoraj już zrobiłam, teraz obiadek dla rodziny robię i chyba jeszcze pranie wstawię. U nas za oknem śnieg pada, więc robi się prawdziwie świąteczna atmosfera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a niczym specjalnym - twarda szczota i płyn do naczyń, chyba pur jeszcze chwilkę tu popatrzę i do roboty, bo wszystko czeka... 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość red and orange
zrobiłam 2 sałatki śledziowe przygotowałam sobie farsz do uszek pokroiłam karpia i odstawiłam już z posiekaną cebulą na balkon, żeby "przechodził" wysłałam życzenia - część mailowo, część z https://lecimyzzyczeniami.pl/ jak dzieci zasną sprawdzę, czy wszystko jest właściwie popakowane (tzn. prezenty) wywieszę pranie, jak się skończy program i idę spać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciasta stygną sałatka śledziowa sie przegryza bigos w lodówce czeka ryby sie rozmrażają 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz mam gotowe wszystko uff co za szczescie. Zycze wesolych i udanych swiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi mała przedswiąteczna
zrobiłam więcej niż planowałam w sumie;) barszcz z uszkami gotowy (uszka własnoręcznie z lubym lepione) ugotowane jarzyny na sałatkę keks upieczony groch ugotowany sledzie są sery, wedliny sa prezenty spakowane jutro tylko usmażyc ryby i dokończyc kapustę z grochem + salatke jarzynowa jak zdaze, to jeszcze piernika zrobie, bo mam fajna konfiture sliwkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety dziś już nie jest sobota a poniedziałek, a ja w pracy:/ Cały weekend latania, gotowania i sprzątania. Marze już o tym, żeby było po Wigilii i żebym mogła w spokoju iść spać!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze w łózku z pracy telefon miałam ... z życzeniami i że dobrze, że nie jechałam, bo na drodze szklanka i samochody balety odstawiały ... dzisiaj lajtowo, przełożyłam piernik, pokroiłam makowiec, nasmażyłam tylko ryb na 10 osób i zabieram sie za paznokcie, mam czas do 16, coby na bóstwo się zrobić :} 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×