Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Bambetluska

Tawrdzy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Polecane posty

Gość gość
Jeśli szukasz materaca odpowiedniego przy takich dolegliwościach, to zdecydowanie polecam http://bjas-design.pl/ . Kupiłam tam bardzo wygodny materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybór materaca jest bardzo indywidualną kwestią. Również cierpiałam na bóle kręgosłupa, a twardych powierzchni nie lubię. Koleżanka poleciła mi firmę www.matinee.pl. Ekspertka w sklepie online dobrała odpowiedni dla mnie materac. Jestem zachwycona z dobranej pianki memory, która pod wpływem temperatury ciała do niego się dostosowuje i poprawia krążenie! Mój organizm w czasie snu się relaksuje :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szukałam dwa miesiące idealnego materaca. Chodziłam po salonach i testowałam, ale jakoś żaden mi nie podpasował, dopóki nie trafiłam na materace Visco, które mają opcję tzw .zmiennej twardości- polecam przetestować i samemu się przekonać jakie są wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie do końca jest tak, że materac musi być twardy, bo każdy ma inną wagę i jednak materac nie to, że musi być twardy, ale musi być dopasowany do indywidualnej osoby i jej wagi! Polecam poczytać artykuł na tym blogu o tym, jak dopasować materac do wagi, czy miękki czy twardy: http://www.materace.info/parametry-materacow/materac-miekki-czy-twardy.html i tu jest też napisane, że dużo zależy od wagi, chodzi o to, że chudzi mogą spać na miękkich, a puszyści na twardych, a na najpopularniejszych średniotwardych osoby między 60 a 80 kg, ale to czy ktoś jest chudy, puszysty czy jeszcze jakiś zależy także od wzrostu, jak tam jest podane :) bo jest różnica między osobą co ma 90 kg i 185 cm, a osobą co ma 90 kg i 160 cm. Ogólnie materac musi być dobrany indywidualnie. Ja ostatnio kupowałam sobie materac i zdecydowałam się na materac kieszeniowy ze strefami twardości. Kupiłam z marki Sleep O'clock https://www.sleepoclock.pl/materace-sprezynowe/materace-kieszeniowe.html dobrałam dla siebie twardość średnią, i jestem zadowolona, bo materac kieszeniowy ze strefami twardości idealnie podpiera konkretne partie ciała, dopasowuje się do mnie, czuję, że jak śpię to mam super podparty kręgosłup. Ja sobie nie wyobrażam spać na podłodze czy innej twardej desce, bo raz u koleżanki musiałam spać na podłodze i potem bolało mnie wszytko, kości i mięśnie bo cały czas były spięte, masakra jakaś. Ja uważam, że materac musi być dobrany do konkretnej osoby i jej wagi i wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że sama wymiana nie wystarczy tak do końca radzę Ci jeszcze skorzystać z masaży, u mnie na przykład od rozmiaru biustu były mega problemy z kręgosłupem i masaże na to miały zbawienny wpływ mogę bez zawahania powiedzieć, że panie z Paradizzo uratowały moje plecy i doprowadziły je do stanu użyteczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheInvisible
Ja osobiście długo borykałam się z problemem wiecznie bolącego kręgosłupa, aż w końcu lekarz uświadomił mi, że powinnam w końcu zakupić porządny materac. Przeszukałam wszystkie opinie, wszelkie informacje odnośnie materaców aż trafiłam osobiście do salonu w Poznaniu. Spędziłam chyba h w salonie kładąc się na każdym materacu aż wybrałam ten idealny! Strzałem w 10 okazał się materac z pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej - Materac Barcelona. Odkąd zaczęłam go użytkować wszelkie dolegliwości zniknęły. Zdecydowanie warto zainwestować w porządny materac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Materac nie ma być twardy, czy miękki - ma być dobrze dobrany! Twardość materaca dobiera się do konkretnej osoby i ciężaru ciała. Są odpowiednie przedziały do jakiej wagi jaka twardość jest zalecana. I jeszcze wzrost jest ważny. Ja też na początku jak szukałam materaca o tym nie wiedziałam, ale jak już się zorientujesz i dużo poczytasz to będziesz wiedzieć. W ogóle przed zakupem dużo poczytaj o materacach różnych porad na blogach i poradnikach. Dużo przydatnych informacji jest w artykułach na tych blogach i poradnikach: https://www.sleepoclock.pl/blog/ lub http://www.materace.info/parametry-materacow/materac-miekki-czy-twardy.html Trzeba być dobrze zorientowanym w temacie materacy zanim się coś wybierze, poczytać o wyborze twardości, czy rodzajach materaców i ich właściwościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doria Materace
Po pierwsze - materac nie jest lekarstwem, ale tak jak lek - źle dobrany przynosi więcej szkód niż pożytku. Nie jest to też jakiś prostokątny kawałek gąbki, więc podchodzenie tani i byle jaki też jest kiepskim pomysłem. Niestety, ale duże molochy narobiły dużo szkód i teraz coraz ciężej z ludźmi się rozmawia. Ludzie wierzą w ogólniki, stereotypy pozyskane od pracownika, który pracuje pod presją wyników finansowych i wie tyle, ile musi wiedzieć, aby wcisnąć towar. Znikają coraz bardziej małe firmy, w których pracowali ludzie z pasją, gdzie liczyła się wiedza. I to za tą wiedzę ludzie tutaj płacili, bo odpowiednio dobrany materac to właśnie efekt tej wiedzy. Z resztą w tzw. salonach firmowych jest też coraz gorzej z wiedzą. Z zażenowaniem czasem słucham pracowników firmowych salonów polskiego Koła, którzy ewidentnie nie znają nawet własnej oferty, że nie wspomnę o porównaniu produktu z wyrobami konkurencji. Dno i żenada. Dlatego od swoich ludzi wymagamy przede wszystkim, aby ciągle się kształcili nie tylko pod względem produktowym, ale przede wszystkim pod względem anatomii ciała ludzkiego, jego funkcjonowania, aby obserwowali najnowsze wyniki badań nad snem, funkcjonowanie mózgu człowieka (tak - wyspany mózg decyduje o wszystkich bodźcach, jakie odczuwamy) itp. Ważna jest też rozmowa z Klientem. Drobne szczegóły są jak układanka - pozwala uniknąć błędnego doboru. Staramy się tam jakość część swojej wiedzy przekazywać na blogach (nie wszystkim się dzielimy ze względu na tajemnice handlowe i niechęć do szkolenia pracowników firm konkurencyjnych) takich jak http://doria24.blox.pl A wynik finansowy? Jest efektem poleceń, powrotów i zadowolenia naszych Klientów, a nie obserwacji wysokości marż. Z resztą, wybraliśmy do swojej firmy materace firmy Materasso ze względu na zdrowe podejście jakość/cena. Zapraszamy więc do nas, czy to osobiście, czy też on line.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doria MIN
Jeżeli interesuje Was też temat materaców to zapraszamy na http://doria24.pl/strefa-klienta/blog Jest to strona z naszą ofertą materaców, ale pod tym linkiem znajduje się też skrócona wersja poradnika na temat materaców, sypialni, urządzania wnętrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem jeśli ktoś ma problemy z kręgosłupem powinien wybrać materac medyczny/ortopedyczny. Fakt, że taki materac trochę kosztuje, ale przynajmniej wiemy, że jest przetestowany pod każdym względem. W tym filmie jest dobre zestawienie materacy medycznych/ortopedycznych https://www.youtube.com/watch?v=k1JSSQTRO88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super na kręgosłup jest materac sprężynowy z hilding, bardzo polecam, sama kupiłam i teraz jest o wiele lepiej. Przede wszystkim nie zapadam się, kręgosłup jest dobrze podtrzymany dzieki czemu w końcu nie budzę się z grymasem na twarzy, do tego dodałam ćwiczenia "zdrowy kręgosłup" i jest o niebo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wydaje mi się żeby twardy był lepszy, przynajmniej z doświadczenia mogę powiedzieć, wcześniej miałam taki materac sprężynowy z wkładką kokosową bardzo nie wygodny, drugi kupiłam z pianki sembelli takiej co się pod wpływem temperatury ciała układa pod kształt kręgosłupa, zupełnie inny wymiar materaca, śpi się super, przynajmniej nic mnie nie boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Babcia mojego kolegi zaczeła mieć problem z kręgosłupem. Za żadne skarby świata nie chciała kupować nowego łożka, więc namówili ją na zmianę starego materaca. Kupili materac (hilding) o wysokiej elastyczności z dwiema twardościami po obu stronach. Babcia jeden tydzień spała na jednej stronie a drugi tydzień na drugiej. Wybrała tą, która jej bardziej odpowiadała. Oczywiście sama zmiana materaca nie wystarczyła, bo chodzi na rehabilitacje, no ale chociaż przesypia całe noce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Materac nie powinien być całkowicie twardy. Lepszy będzie taki, który dostosuje się do Twoich naturalnych kształtów. Np taki materac ortopedyczny, dobrej firmy. Mam od pewnego czasu i jest dużo lepiej, a po zabiegu na kręgosłup bardzo się męczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_oliwka
reguły nie ma, dla każdego będzie cos lepszego dla jego wygody i jego kręgosłupa, bo roznimuy się budowa ciała. zauważam, że coraz więcej teraz producentów materacy stawia na "zdrowotność". Chyba teraz wszystko musi być prozdrowotne - jedzenie, sposób na czas wolny to i na sen ;) ale bez żartów co s w tym jest i musi być. ja zaczęłam zmianę przyzwaczajeń sennych od wyrzucenia zwykłej poduszki to czułam, że mi się służyła. celowo pisze, że czułam, że mi nie służyła, bo się na tym nie znam i być może komuś taka poducha służy. ja czułam, że mi kark się źle podpiera. piszecie o hildingu, z ciekawości spojrzałam i co .. koleckcja materacy prozdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co złego w prozdrowotnym materacu ... zakładając, że to nie bubel marketingowy, ale naprawdę jakaś jego funkcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilianaNa
taki materac może być dobry dla osób, które chorują na zapalenia stawów, bóle w kręgosłupach i tym co mają jakieś wady postawy a materac ma pomóc lepiej odpocząć tym wrażliwym częściom ciała, bo materac jest tak zbudowany, że nie opierasz się na nich leżąc na materacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hilding zumba twardzszy i się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina331
Wybór materaca to nie jest prosta sprawa. Ja miałam poważne problemy z kręgosłupem ze względu na siedzący tryb życia. Po 10-12 godzin przed monitorem. Mało ruchu i problem się pojawił już po kilku latach. Dopiero wizyta u fizjoterapeuty w Lux Med przyniosła poprawę. Po konsultacji odbyłam serię terapii, która uśmierzyła częściowo ból. Teraz zdecydowanie bardziej dbam o własne zdrowie więc staram się 2-3 razy w tygodniu wyjść na rower czy basen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i właśnie dlatego jak człowiek przez pracę nie może sobie pozwolić na trochę normalnego ruchu, to choć powinien w nocy się dobrze zrelaksować, a nie budzić się z bólem. niech będzie jakiegoś rynkowego producenta, jak hilding ok, aby nie był jakiś materac made in china, bo to może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LilianaNa
dlatego lepiej postawić na prozdrowotny materac :) przynajmniej wiadomo, że coś lepszego. jak hilding ma taką kolekcje tzn ze inwestuje w to nie tylko aby materac był ładny ale ma dobrze spełniać swoja podstawowaą funkcję - dac się wyspac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina331
Materac OK. Lepiej lepszej jakości niż jakieś dziadostwo. Jednak sam materac nie przyniesie ulgi i nie rozwiąże problemu np. z bolącym kręgosłupem. Do tego potrzeba więcej ruchu, a jak to nie pomaga to wizyta u fizjoterapeuty ponieważ może się okazać, że są to początki jakiś zmian zwyrodnieniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie lateks hetman sembella nie jest twardy tylko sprężysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość użytkownik termo
tak, sembella, w ogóle mają dobre materace, taka wyższa półka za rozsądną cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też termo
Mi natomiast odradzano kupowanie twardego materaca na bolący kręgosłup. Musi być w sam raz podpierać cały kręgosłup, najlepsze są te 7-strefowe, po długich poszukiwaniach też kupiłam termoelastyczny sembella, sprawuje się super, skończyły się poranne bóle pleców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na bóle kręgosłupa pomogła wełna owcza. Dostałam od wnuczki koszulkę woolmed z wełną owczą na plecach i bawełną z przodu. Delikatna wełna masuje i ogrzewa moje obolałe plecy. To na prawdę działa. Polecam każdemu ja odczuwam ogromną ulgę. Noszę ją zwłaszcza podczas pielęgnowania ogródka. Doskonale zabezpiecza moje plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Materac ważny ale skup się na wzmocnieniu mięśni, tylko to przynienie ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy dla kręgosłupa będzie taki, co dopasuje się do jego kształtu, najlepiej wybrać jakiś medyczny z hilding, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak koniecznie hilding! a może sembella, koło, perdormire. Najlepiej wybierz taki, który będzie najlepszy dla ciebie i będziesz się czuc komfortowy. Teraz Ikea i Sembella mają coś takiego, że jeśli kupisz materac i nie będziesz zadowolony to możesz go wymienić w jednej z tych firm było nawet 90dni na taki ruch. Świetne rozwiązanie, bo to niełatwy i nietani zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×