Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Bambetluska

Tawrdzy materac przyniesie ulgę dla kręgosłupa?

Polecane posty

Gość gość
Ja mam właśnie medyczny z hilding i na szczęście nie musiałam bawić się w oddawanie materaca, bo jest idealny. Bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na ból kręgosłupa pomogła wełna owcza. Dostałam od wnuczki koszulkę z wełną merino na plecach i bawełna z przodu. Jest bardzo wygodna ale przede wszystkim przyniosła mi ulgę. Polecam każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zobacz sobie tutaj http://materacyk.pl/. Zamawialiśmy u nich materac do sypialni, bardzo wygodny właśnie przy chorobach kręgosłupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnkaKa
odp. na pytanie postawione w tytule - reguły nie ma, jeden woli bardziej twardsze, inny lepiej aby miał bardziej miękkie podłoże. Jest wiele czynników, oprócz tego podstawowego związanego z dbałością o kręgosłup - np. waga, wzrost. jeśli "gośc" pisze ze ma medyczny hilding, to pewnie też nie był to pierwszy lepszy wybór, ale przemyslany, pod kątem tego dopasowania do osoby która ma tym spi. materac musi byc wygody dla tego co na nim spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje Mi się, że nie o sama twardość materaca tu chodzi, a o dobre wykonanie. Najlepiej zakupić sobie od razu materac medyczny, przynajmniej Ja tak zrobiłam i mam spokój na lata. Materac z sleepmed, fantastyczny, super wygodny, a co najważniejsze daje tak niesamowitą ulgę dla kręgosłupa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie te materace z sleepmed można w kupić? W sensie czy występują w sklepach stacjonarnych, czy tylko w tych internetowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lupek
Twardy materac, nie musi być zbyt twardy, ale chodzi o to aby podtrzymywał prawidłową postawę ciała :) łopatki a tyłu nie zapadająca się miednica itp :) Po pierwszym spaniu na pewno będzie ci niewygodnie i nieprzyjemnie :) nie mówiąc o tym, że wyginając zbyt mocno barki możesz dostać delikatnej gorączki :) Dlatego lepszym rozwiązaniem jest basen :) pływanie itp. :) ogólne poprawienie sylwetki :) Prawidłowa postawa nie obowiązuje tylko w dzieciństwie :) pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze mówiąc to z sleepmed widziałam na internecie i nawet nie zastanawiałam się czy są w sklepach stacjonarnych, bo Ja jestem typem osoby kupującej wszystko w internecie, zawsze znajdę jakąś fajną okazję i dobrą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antosia23
Zwracajcie raczej uwagę na jakość tworzywa, nie na rodzaj. Ważne są też preferencje, bo skoro nie przepadasz za twardym podłożem to wcale to nie będzie dla Ciebie zdrowsze. Według mnie zdrowy materac to materac z dobrą wentylacją powietrza i taki, który dobrze podpiera kręgosłup, dobrze dopasowuje się do krzywizn ciała. Raczej bym zainwestowała w porządny materac na lata, zdrowia się potem nie kupi... Miesiąc temu byłam na etapie wyboru materaca i wybór padł na materac piankowy od Beddinga (firma wypuściła kilka materacy z atestami i certyfikatami, bardzo dobra jakość) i jestem zadowolona, mój kręgosłup też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twardość to tylko jeden z czynników - warto pod uwagę wziąć jaki jest to rodzaj bólu, w którym miejscu, ewentualne zalecenia lekarza, jakość materiałów jak i same materiały itd. Trochę sporo tego, ale niektórzy producenci robiący materace indywidualnie biorą pod uwagę potrzeby ortopedyczne klienta i pomogą w doborze przy zamówieniu. Mówię to z pierwszej ręki, bo sam mam dolegliwości, i zamawiam materace u http://www.fabrykamateracy.info/ - dużo mi pomogli i plecy już nie narzekają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanna333
Sprawdź materace na comforteo.eu tam dopasują go do Ciebie, dobry sen dobry dzień, to hasło naprawdę ma coś w sobie, ja od kiedy wymieniłam mój stary materac na ten od nich śpię o wiele lepiej, dlatego jestem wyspana i lepiej mi się wstaje, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twardość materaca to nie wszystko, na to się składa od groma czynników. Co z tego, że materac wydaje się twardy, sprężysty i z gęstej pianki jeśli totalnie rozmięka przy wyższej temperaturze? Ja mam takie niefajne doświadczenia z wcześniejszym materacem. Strasznie się namęczyłem i szukałem czegoś z pianki ale na tyle mocnej, żeby trzymał się nawet przy wyższej wadze i temperaturze. Jeśli macie ten sam problem to polecam piankę Serene, nowa technologia, mnóstwo badań i fajny efekt. Póki co znalazłem tylko materace Curem i zamierzam sobie kupić Curem.exe, zapowiada się fajnie i przypuszczam, że stan moich pleców się nie pogorszy skoro ma być stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama mialam takie wątpliwości. Zdeydowałam się odwiedzić expertsnu gdzie doradca na moje bóle polecił mi materac piankowy. Jestem z niego bardzo zadowolona jest bardzo wygodny i komfortowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam materac Curem i go polecam. Na pewno można sobie na niego pozwolić przy bólach pleców i większym wysiłku fizycznym bo fajnie odpręża. Często robię sobie przerwy w trakcie dnia i leżę pół godziny, to nawet nie drzemka tylko odpoczynek w pozycji leżącej. Jak dla mnie to daje świetne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina45
A przy skoliozie też mogłoby pomagać takie leżenie albo spanie na takim materacu? Bo już nie mam pomysłu, wszystkie materace, które miałam były dla mnie niewygodne i jeszcze bardziej bolał mnie kręgosłup, nie mogę znaleźć dla siebie wygodnej pozycji . Nawet materace stricte medyczne nie zdawaly egzaminu. Skoro te "curem" ma takie właściwości to można gdzieś to potwierdzić oficjalnie, albo sprawdzić je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zależy od wkładu. Jeśli sprężynowy to jaka sprężyna, jak gęsto są rozmieszczone itp. Jeśli chodzi o piankowe jest trochę więcej rodzajów ale dzięki temu można łatwo dopasować g do własnych potrzeb i preferencji. Gęstość pianki jest tu najbardziej znacząca. Polecam materace piankowe marki Bedding. Jest parę modeli ja mam Suite i jest rewelacyjny. Sama mam skoliozę i zaręczam, że można spokojnie przy niej spać na takim materacu, jest odpowiednio twardy i co ważne, dopasowuje się do kształtu i wagi ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z poprzednią opinią. Mam ten materac i nie żałuję zakupu. Może nie jest z najtańszej półki cenowej ale jeśli chodzi o jakość i zdrowie to można trochę dołożyć. Suma summarum i tak się oszczędza bo taki materac na opewno będzie trwalszy. Słyszałam nawet, że materace bedding są w wyposażeniu sypialni hoteli 4-gwiazdkowych. Ale nie dziwię się, bo śpi się na nich rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam poradzić się w takich kwestiach specjalisty, bo każdy przypadek bólu kręgosłupa jest indywidualny. Ciężko też wybrać na siłę twardy materac jeśli np będzie Ci na nim niewygodnie. Trzeba to uważnie przeanalizować. Z mojego doświadczenia napiszę tyle, że też myślałam, że czym twardszy materac tym lepszy dla kręgosłupa. Okazało się, że niekoniecznie, tzn musi być dobrze dobrany do wzrostu, masy ciała i preferencji. Po przeanalizowaniu wszystkiego na stronie www.curem.pl wybrałam idealny materac dla mnie, czyli curem.log. W miarę wardy, ale większy nacisk kładzie się na dopasowanie do ciała, czyli pianka "Serene"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie materac musi mieć twardość H3, kupiłam Pasodoble od Hildinga i spełnia moe oczekiwania. Sprężyna kieszeniowa obłożona pianką daje solidne podparcie ciała i to mi się najbardziej w tych materacach podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tej kwestii są dwie najważniejsze rzeczy: - odpowiednie wsparcie – ja jestem fanką materacy ze srężyną multipocket- im więcej jest pojedynczych punktów, które działają niezależnie. taki materac idealnie dopasowuje się do ciała. Jeżeli ma się wybór to najlepiej sięgnąć po 7 strefowy (twardości) materac. No i druga rzecz-wygoda –dobrze dobrany materac może być bardzo wygodny i niekoniecznie musi być twardy. Przykładem u mnie jest materac Curem.zip ze sprężynami i optymalną twardością. Przy wyborze radzę na prawdę sporo poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo sugerowałam się opiniami w internecie i kupiłam Salsę od Hildinga. Po pół rocznym użytkowaniu mogę stwierdzić, że : 1. Kręgosłup podczas snu ma właściwe podparcie, a sam materac poddaje się i częściowo zapamiętuje kształt ciała. 2.Jako osoba z dyskopatią – 3 mm przepuklina kręgosłupa na od 5 lat, z bólem lędźwiowym oraz uciskiem nerwu kulszowego– stwierdzam, że po nocy przespanej na tym materacu czułam się bardzo dobrze i bez bólu czy uczucia sztywności w odcinku lędźwiowym. 3. Jest dobrze wykonany, widać dbałość o szczegóły. Pokrowiec jest ściągalny i można go wyprać 4. Cena w stosunku do jakości wypada bartdzo korzystnie w porównaniu do konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niekoniecznie, ja np mam chory kręgosłup ale na mega twardym materacu też mi nie dobrze. Zalezy od schorzenia pewnie. Tu masz dobre materace, polecane nawet dla osób z porażeniem , idealne dla kręgosłupa http://materacyk.pl...ja mam od nich materac i dobrze mi się bardzo śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spanie na materacu nic nie da jesli masz na mysli to samo co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem zwolennikiem raczej solidniejszych materaców, mam tu na myśli tych sprężynowych. Teraz są całkiem sprytne alternatywy, tzn sprężyny są mniejsze i znajdują się w specjalnych kieszonkach. Dzięki temu są cichsze i dają jeszcze lepsze podparcie-tak jak na przykład mój materac od firmy Bedding, model Energika jako jedyny jest kieszeniowy(reszta to pianki) i muszę powiedzieć, że rewelacyjnie się czuje śpiąc na nim, mój kręgosłup zresztą tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciężko powiedzieć jak dokładnie jest z tą twardością bo nie każdemu będzie odpowiadało to co teoretycznie będzie zdrowsze. Jeśli boli kręgosłup to polecam robić okłady na plecy i kupić materac z twardością H2 piankowy. Mi to pomogło, ale to też może być kwestia jakości wkładu, wyjątkowo dobrze mi się śpi na tym modelu, dobrze podtrzymuje całą oś ciała, nie wstaję "połamany". Oprócz materaca .reg kupiłem też poduszkę od firmy "curem" i jest naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam trochę inny materac, kieszeniowo sprężynowy ale z wkładem lateksowym, po to żeby był swobodny przepływ powietrza i twardsze podparcie. To się sprawdza, przynajmniej w moim przypadku, a mam materac od hildinga, nazywa się chyba "makarena"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Na bóle kręgosłupa są materace specjalistyczne, najlepiej oznaczone "materac medyczny" ale jeśli chodzi o   twardość to polecałabym zapytać lekarza. Ja mam skoliozę i kupiłam materac piankowy średniotwardy z kategorii medycznych, model Salsa, chyba z firmy Hilding

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michalina

A czy ta firma oprócz tej 'salsy' ma medyczne materace ale sprężynowe bo szczerze mówiąc trochę boję się ryzykować jeśli chodzi o piankowe bo jeszcze nigdy takiego nie miałam i kojarzy mi się z mniejsza trwałością, chyba, że  te się tak nie odkształcają. Ważę 97 kg i boję się, że pianka będzie za słaba. Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nanni

Jesli to będzie twarda i gęsta pinaka to nie powinno być problemu nawet z większą wagą, 'Salsa' nie jest najtwardszym materacem ale może w takim razie spróbuj 'Zumbę' ona zdaje się ma większą twardość, a też jest bardzo prządnym materacem piankowym. Jeśli nie to to ewetualnie zesprężynowych to polecam sprężynowo-kieszeniowe, np 'Pasodoble'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Derta

Zerknij sobie na stronę Sheepo, na przykład na materac Albert Plus. Właśnie piankowy, więc nie należy wykluczać takich materaców przy większej wadze. Ten jest o tyle fajny, że dodatkowo wzmocniony jeszcze warstwą maty kokosowej, która podwyższa jego twardość. Materac jest też 7cm wyższy od standardowych materaców, co też nie jest w tym przypadku bez znaczenia. A przy tym wszystkim materac jest moim zdaniem lekki, dzięki czemu bez problemu można zmienić strony (na wersję letnią, kiedy robi się ciepło, później znów na zimową). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×