Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieprzespanaNoC

wysoka goraczka u 4-lataka.

Polecane posty

Gość nieprzespanaNoC

witam. Moj syn konczy za dwa miesiace 4 lata. wczoraj rano dostal wysokiej goraczki. i praktycznie utrzymuje sie to do teraz. leki typu panadol, nurofen nie pomagaja zbytnio. noc spedzilam na zmienianiu zimnych okladow... Znacie jeszcze jakies sposoby na zbicie temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmazynowy
no moze apap 1 tabletke wogule paracetamol ma mniej skutkow ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmazynowy
a moze lepiej by nawt na paracetamol zareagowal ale najlepiej jakby sie jakis lekarz wypowiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panadol to paracetamol
czytałam gdzieś, że przy wysokiej temp. u maluchów lepiej na zmianę podawać coś na paracetamolu i ibuprofenie, ale skoro nie możesz zbić temp, to raczej juz lekarz, nie czekałabym kolejnej doby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprzespanaNoC
apap to nawet na mnie nie dziala. wczoraj dawalam mu paracetamol hasco i dopiero po 3 dawce zbila sie troche ta temp. ale po jakiejs godz znow hop do gory. a w przychodni nasza pani doktor ma urlop a ta co jest ma pacjetow az za nad to. tak mi w przychodni powiedzieli. na moje pytanie co mam w takim razie robic polecono mi isc do lekarza prywatnie...beznadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ma jeszcze..
jakies inne objawy? Bo moja corka (3 lata i 4 msc) goraczkuje od piatku, dzis rano miala 40, 7 stopni goraczki. Ale przy tym jeszcze czasem wymiotuje. Po podaniu Ibufenu Forte goraczka spada praktycznie na caly dzien i dziecko normalnie sie bawi, biega, tylka apetytu nie ma. Pic jej sie za to bardzo chce i pije duzo. Wieczorem znow goraczka wraca. Poza tym nie kaszle, nie ma kataru, gardlo tez jej nie boli. Wydaje mi sioe ze to jakis wirus bo w swieta bylismy w domu gdzie byly wczesniej chore dzieci, ale nie wiedzielismy o tym zabierajac tam corke. To bylo w srode, a w piatek po poludniu sie zaczelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ma jeszcze..
jakies inne objawy? Bo moja corka (3 lata i 4 msc) goraczkuje od piatku, dzis rano miala 40, 7 stopni goraczki. Ale przy tym jeszcze czasem wymiotuje. Po podaniu Ibufenu Forte goraczka spada praktycznie na caly dzien i dziecko normalnie sie bawi, biega, tylka apetytu nie ma. Pic jej sie za to bardzo chce i pije duzo. Wieczorem znow goraczka wraca. Poza tym nie kaszle, nie ma kataru, gardlo tez jej nie boli. Wydaje mi sioe ze to jakis wirus bo w swieta bylismy w domu gdzie byly wczesniej chore dzieci, ale nie wiedzielismy o tym zabierajac tam corke. To bylo w srode, a w piatek po poludniu sie zaczelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprzespanaNoC
dzias w nocy tak jakby nosek mu sie zaczal zapychac i teraz tak czasami nim pociagnie ale jakiegos big kataru to nie widac. nie kaszle ani nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprzespanaNoC
dzias w nocy tak jakby nosek mu sie zaczal zapychac i teraz tak czasami nim pociagnie ale jakiegos big kataru to nie widac. nie kaszle ani nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieprzespanaNoC
nie ma innych objawow. w nocy raz zwymiotowal i przeczowam katar ale poki co to tylko goraczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....A ma jeszcze..
jakies inne objawy? Moja trzletnia corka od piatku goraczkuje i czasem wymiotuje. Wszystko zaczyna sie wieczorem, wtedy temp rosnie, dzis rano po nocy miala 40,7 stopni goraczki, ale zbilam ja Ibufenem Forte. I tak od piatku. W dzien dziecko normalnie sie zachowuje. Biega, bawi sie, a wieczorami meksyk. Procz goraczki i wymiotow od czasu do czasu nic jej nie jest. Ani kaszlu, ani kataru, ani bolu gardla. Wydaje mi sie, ze to cos wirusowego bo miala stycznosc z chorym dzieckiem, a wlasciwie z dzieckiem po chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..A ma jeszcze..
Dubluja mi sie posty - pisze z komorki, takze z gory przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiamarysia
ja podaje co 3-4 godziny na zmianę paracetamol i milifen z ibuprofenem przy wysokiej temperaturze. poza tym pomagają zimne okłady. no i poszłabym do pediatry, bo z dziećmi nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika899
Wloz go do wanienki z woda która ma ok 21 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsnbsjs
do lekarza napewno, jak paracetamol nie pomaga kup bufenik jeśli nie ma innych objawów warto zbadać mocz, ale to zapewne coś wirusowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja takmiałam teraz u swojego
4-latka.Temp. 40 stopni i nie dało się zbić.U mojego wyszło angina i do tego salmonella.Szpital był.Nie mam pojęcie skąd ta salmonella.Idź do lekarza nie czekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja takmiałam teraz u swojego
Aha-i nie miał żadnych objawów anginy.Nawet go gardło nie bolało.Potem doszła biegunka i odruchy wymiotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iii

My kupiliśmy zachęceni opiniami innych termometr BabyTemp od Sanity i również możemy go ze swojej strony polecić. Całkiem sensownie się u nas sprawdza, nie mieliśmy z nim problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmj

Z tych fajnych sprzętów to dla mnie przede wszystkim MultiTemp, który w ofercie ma Sanity. Sprzęt pozwala mierzyć nie tylko temperaturę w przypadku choroby, ale także można przy dziecku mierzyć sobie temperaturę wody pod mleko czy do kąpieli. Naprawdę świetna propozycja przy dziecku niewątpliwie będzie to sprzęt przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna
Dnia 12.09.2019 o 14:19, Gość iii napisał:

My kupiliśmy zachęceni opiniami innych termometr BabyTemp od Sanity i również możemy go ze swojej strony polecić. Całkiem sensownie się u nas sprawdza, nie mieliśmy z nim problemów.

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba

Do tej pory nie miałem termometru bezdotykowego więc nie znałem dobrze sprzętów dostępnych w sprzedaży, zdecydowałem się z polecenia w aptece kupić Fast Temp firmy Sanity i faktycznie wydaje się, że zakup jest pozytywny. Obsługa prosta, pomiary robią się szybko więc sprzęt sprawdza się w praktyce, również przy pomiarze otoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×