Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

metafora .

Uraz kolana po złym wstaniu - boli przy prostowaniu i wstawaniu

Polecane posty

Dziewczyny, tak się zastanawiam, czy iść do lekarza z tym, trwa to już od prawie dwóch tygodni. Siedziałam na kanapie po turecku i chyba zbyt szybko wstałam, bo mnie tak złamało w tym kolanie, że aż się musiałam zatrzymać, a potem dokuśtykać do miejsca, do którego wstawałam. Od tamtej pory boli mnie bardzo przy prostowaniu kolana i wstawaniu. Nie mam żadnego obrzęku, jak chodzę, to mnie nie boli, nie mam siniaka. Miałyście kiedyś coś takiego? Przejdzie samo, czy sobie coś przestawiłam i lepiej to zgłosić do ortopedy? Dodam, że jestem w ciąży w 4. miesiącu, niczym tego kolana nie smaruję w związku z tym, a przy okazji się obawiam przybywających niebawem kilogramów i dalszego obciążania kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz do ortopedy, kosci sie mogly przesunac albo ukruszyc, jeli tak dlugo to juz trwa. ja mam od miesiaca noge w szynie bo kolano polamane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinka99
Słuchaj . Dwa tygodnie no okey . Może boleć poczekaj z 3 dni jeżeli nie przestanie boleć to zgłoś się do lekarze . Jednak nie moze to byc nic bardzo bardzo bardzo poważnego ponieważ mozesz chodzić tylko boli cię przy zgęciu kolana . Powiedz komuś dorosłemu i idź do lekarza . On wie najlepiej . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabinka1988
Fajnym wynalazkiem są FLEX kompresy żelowe. Warto w apteczce coś takiego mieć, może się przydać przy kontuzji, jakimś obiciu nogi, ręki itp. Można je na zimno zrobić w zamrażarce albo na ciepło w mikrofali. Dla mnie najlepsze są te ciepłe, idealnie działają przy napięciu w karku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy tego typu urazach, lepiej nie zwlekać i jak najszybciej udać się do ortopedy. Jeżeli jesteście z Wrocławia i okolic to mogę polecić wam gabinet ortopedyczny www.lekarzortopedawroclaw.pl Spotkałam się tam z profesjonalną obsługą i uzyskałam odpowiednią pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LoopiLu
Dokładnie takich urazów nie ma co olewać i warto je skonsultować z ortopedą. Ja chodzę do dr Krzysztofa Bryłki do poradni stopy w Warszawie a na Pana doktora trafiłam jak źle stanęłam i skręciłam kostkę. Super lekarz, bardzo konkretny i sympatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malami65
Tylko do dobrego ortopedy idź i to szybko bo później będzie tylko gorzej. Ja chodzę do dr Więcka i tam mam i badania i rehabilitację, jest tanio, sprzęt nowy, personel bardzo miły i dobrze wyszkolony, także super. www.rehabilitacje.org możesz się tu zarejestrować do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się kiedyś podobnie zrobiło, z niczego w sumie zaczęło boleć kolano. Tak chodziłam jakiś czas, raz było lepiej raz gorzej aż się doprowadziłam do stanu, że w ogóle nie mogłam chodzić... szybko ortopeda, diagnoza i długa rehabilitacja... teraz jest już wszystko w porządku, ale jakbym od razu poszła do lekarza uniknęłabym bólu i nie zmarnowała tyle czasu na dochodzenie do siebie. Na szczęście trafiłam na super specjalistów w Porta Medica w Warszawie, dzięki nim to moje kolano jest w pełni sprawne i nie dokucza już w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość3323
Grunt to porządna rehabilitacja. Jeżeli komuś zależy na rehabilitacji z dojazdem do domu to na pewno Medicar Home Care ma taką opcję. Oni ogólnie świadczą wiele domowych usług w tym również rehabilitację i zabiegi fizjoterapeutyczne. Osobiście korzystałam po urazie barku z rehabilitacji i zabiegi bardzo mi pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erykq
Jak nie miałaś żadnych badań robionych to przed pójściem do lekarza ortopedy dobrze jest mieć rentgen jak był uraz. Ja kiedyś poszedłem bez takiego zdjęcia i lekarz i tak mnie wysłał i nic w zasadzie na wizycie mi nie powiedział, no bo nie ma skanera w oczach. Także teraz jak mam iść to tylko ze zdjęciem, jak masz czas no to do rodzinnego może ci napisze skierowanie i dopiero na zdjęcie, ale ja chodzę teraz na Piwną 22 i tam wszystko bez problemu, szybko, tanio, dzwonisz tylko na 698115115 można się na godzinę umówić jak kto woli i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rehabilitacja potrafi zdziałać cuda! Jest polecana właśnie na takie bolesności. Sama jestem po rehabilitacji w http://rehapro.com.pl, po urazie kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×