Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona ona:(

czy ma ktoś żylaki nóg?

Polecane posty

Gość zmartwiona ona:(
przejde sie do lekarza panstwowego,bo na prywatne leczenie mnie nie stac i to jeszcze w kwocie ok 3tys zlotych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bierz leków, żadne nie są naprawdę dobre, tylko wątroba dostaje. maść venescin jest naturalna, ale cudów nie zdziała. masz spać z poduszką pod nogami, kręcić stopą w górze, chodzić po schodach, chłodzić nogi zimnym prysznicem, unikać gorąca- solarek, opalania w pełnym słońcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyjaciele żółtego slonia
oj to szkoda, bo mój przypadek jest ze śląska...choć ze mna na sali leżała babka z łódzkiego....była zdesperowana by ciąć się u mojego chirurga że przyjechała aż tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona ona:(
ograniczę sie do leczenia w moim mieście,wiadomo fundusze na więcej nie pozwalają. Ma ktoś moze taki sam problem co ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza. Ja stosuję żel Diosminex. Ma w składzie zmikronizowaną diosminę, która pozytywnie wpływa na stan żył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam żylaki, duże grube wystające żyły na lewej nodze, jak miałam 17 lat to już mi się pokazały. W ciąży do tego dostałam zakrzepicy żył głębokich. Niedawno byłam na USG i od kolana do kostki mam 12 żylaków, od kolana do uda mam też kilka ale z zewnątrz niewidoczne. Do tego 2 żyły niedrożne. Powinnam iść na operacje, ale mam małe dziecko i nie mam nikogo kto mógłby mi w tym czasie pomóc z dzieckiem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona ona:(
no nieciekawie, z brakiem opieki dla dziecka. Ja juz sie zarejestrowałam do chirurga naczyniowego na 16 kwietnia, i zobaczymy czy zaliczy moje żyły do zabiegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz kogoś kto Ci pomoże i zaliczasz się do zabiegu to idź, z tego co piszą to zabieg wycięcia jest najlepszy. Ja nie wiem co mogę zrobić z moimi żyłami, najgorsze są te niedrożne... Z drugiej strony jeśli mają niedługo znowu się pojawić to ja nie wiem czy jest sens robić sobie blizny na nodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona ona:(
to prawda, mogą być blizny,ale wole juz to niż te sine żyły i nie noszenie spódniczek w wakacje :). blizny blekną albo sie opalają przez słońce,nie będzie tak źle, tym bardziej,ze wyżej koleżanka pisała,ze po wycięciu nie ma śladów. Zobaczymy czy w ogóle lekarz mnie zapisze na listę oczekujących...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MedPolonia
Szanowni Państwo, żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny. Ta choroba powoduje uciążliwe dolegliwości, a zlekceważona może doprowadzić do poważniejszych schorzeń, dlatego konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia. Wśród osób zmagających się z żylakami coraz większym zainteresowaniem cieszy się małoinwazyjna metoda VNUS. Podczas zabiegu zwanego termoablacją wykorzystywane są fale radiowe. Przez niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcie na skórze do żyły wprowadza się specjalny cewnik, dzięki któremu żyła zostaje podgrzana, zapada się, a następnie po wycofaniu cewnika zamyka się. Krew zostaje skierowana do innych, zdrowych naczyń. Dzięki minimalnej ingerencji chirurgicznej taki zabieg nie wiąże się z koniecznością długotrwałego pobytu w szpitalu i rekonwalescencji. Po jego wykonaniu można szybko powrócić do normalnej aktywności. Zespół poznańskiego Szpitala Med Polonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w kwestii żylaków konsultowalam sie z lekarzem w http://medicor.krakow.pl , wspolnie ustalilismy jak najlepiej sie ich pozbyc ;) warto z lekarzem wczesniej porozmawiac zanim sie samemu decyzje podejmie o operacji np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trofka
Ja również jestem zdania,że warto jest skontaktować się z odpowiednim chirurgiem naczyniowym. Sama miałam żylaki w ciaży , niestety również i po ciąży ponieważ wcale nie zniknęły... Zdecydowałam sie na zabieg skleroterapii.Chodziłam tutaj: http://chirurgianaczyniowagdansk.pl/ - jest to gabinet w Gdańsku. Został mi polecony przez moją znajomą. Jestem zadowolona. Powiem Wam,że nogi wyglądają o niebo lepiej, czuję się zdrowiej,jestem o wiele lżejsza. Wbrew pozorom nie jest bolesny. Wszystko zalezy od tego na jakiego lekarza się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żylaki to koszmar, pamiętam, jak nawet nie mogłam założyć sukienki - tak strasznie wyglądały moje nogi. Żylaki były tak duże, że konieczne było ich wycięcie. Dr Bućko z Poznania jednak sobie poradził i jedyne, czego żałuję, to to że tak późno zdecydowałam się na operację. Wiadomo, to duży wydatek, ale i tak było taniej niż w innych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym odradzała leczenie na własną rękę, tylko poszła do lekarza na USG doppler i wtedy dowiedziała się, co i jak. U mnie nie prezentuje się to zbyt dobrze i możliwe, że będę musiała usunąć żylaki chirurgicznie. A jakby ktoś z was szukał lekarza, to u dr. Bućko z Poznania operacja jest nieco tańsza niż innych ośrodkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama przez długi czas męczyła się z nimi i ostatecznie pomógł jej zabieg u chirurga http://krefft-laser.pl/ po którym nie ma już z tym problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żylaki to jakaś zmora i przekleństwo 21 w. Ja choruje od dzieciaka! Z początku lekarze twierdzili, że mam cienką skórę, a jednak w wieku 17 lat przeszłam operację usunięcia głównej żyły. Pani dr obiecała gruszki na wierzbie. 2 tyg do szkoły nie chodziłam. A do dziś się zmagam z powikłaniami tej operacji. Noga mi puchnie, a żyłek przybywa. Najgorsze, że oprócz tej sieci naczynek i jednej, 2 cm, wypukłej żyły na udzie nie mam innych objawów, bo mnie nogi nie bolą, a spuchnięta jest cały czas tylko ta, po operacji. I ciągle włoczę się po lekarzach w Krakowie i wszyscy rozkładają ręce! Teraz czekam na wyniki tomo. Mam dopiero 23 lata, i przez to g****o nigdy nie miałam faceta i chyba nie mam na co liczyć. Moje życie to koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zna ktoś jakiegoś dobrego specjalistę Wrocław Kraków Katowice? Czy skleroproteina jest wystarczająca do usuniecia żylaków? Czy też trzeba koniecznie operacyjnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam, ale na szczescie udalo mi się wyleczyc. Poszlam na specjalny zabieg tutaj www.krefft-laser.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosha78
Na żylaki zwłaszcza we wstępnej fazie rozwoju czyli jak masz jeszcze popękane żyłki i ciężkie łydki najlepiej zastosować żel na nogi. Ja od jakiego czasu korzystam z galvenoxu. Ma w składzie dobesylan wapnia i sok z aloesu a do tego wyciąg z kasztanowca. Nie tylko pomaga na popękane naczynia ale także na wszystkie warstwy skóry. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mart77
ja też byłam na zabiegu w klinice http://vita-medica.pl szybko a co najważniejsze naprawdę prawie bezboleśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kiedys mialam z tym ogromny problem, zdecydowałam się na zabieg tutaj www.krefft-laser.pl po nim ani po nich sladu, polecam taki erozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorszy problem z żylakami tofakt, że nawet po operacji znów się pojawiają. Moja cała rodzina obciążona jest tym paskudztwem. Mama i bacia, siostra, brat, ze strony męża jego mama, siostry. Moja siostra przeszla już 5 operacj na żylaki, a ma dopiero 39 lat., żylaki juz ma moja 13 -.etnia siostrzenica, skłonność do żylaków się dziedziczy Cała rodzina na szczęście mieszka w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam usuwane żylaki w gabinecie http://chirurgnaczyniowykatowice.pl/ - bałam się strasznie, ale nie było tak źle jak wszyscy straszą. tym bardziej, że trafiłam na specjalistę z prawdziwego zdarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam, na poczatku stosowalam jakies leki, ktore pkazuje w telewizji, ale oczywiscie nie podzialaly. Pozniej postanowilam wybrac sie do lekarza tutaj www.lekarze-kolber.pl i po zastosowaniu rad na szczescie udalo mi sie wyleczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, ja polecam zajrzec na ta strone: http://sklepmedycznyherbakos.pl/wyroby-przeciwzylakowe zanim zdecydujecie sie na branie jakis leków. Ja mam sporo par rajstop z tego sklepu i jestem mega zadowolona tym bardziej, że caly dzien jestem na nogach i nieraz naprawde ciezko mi z bolu wytrzymac… teraz jest duzo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na żylaki najlepiej zrobić zabieg, poczytaj sobie tutaj www.bellazone.pl/zylaki.html mysle, ze dowiesz sie wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zylakow pozbylam sie dzieki www.krefft-laser.pl naprawde polecam, nie ma sie co meczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mam niestety skłonności do żylaków. A czy wy tez regularnie nosicie rajstopy przeciwżylakowe? Ja ostatnio zawsze zamawiam w tej aptece internetowej https://www.aptekaolmed.pl/. Mam pewność, ze to są rzeczywiście takie rajstopy, bo tym bazarowym sprzedawcom nie zawsze ufam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam, ale po zabiegach u www.krefft-laser.pl wszystko przeszlo, raz na zawsze, strasznie sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×