Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czy to nie za szybko..?

Moja kuzynka stawia swoje 5 miesięczne dziecko!

Polecane posty

Gość Czy to nie za szybko..?

Czy nie zrobi mu w ten sposób krzywdy? czy to nie jest za mały smyk, aby stawiać go twardo na podłodze? Ona np. postawi go przy łóżku, mały trzyma się rączkami łóżka i stoi. Albo podtrzymuje go pod paszkami i też stawia. Stoi praktycznie o własnych siłach...ja bym się bała, że uszkodzę dziecku biodra, kręgosłup... nie wtrącam się bo to jej sprawa i jej dziecko, chciałam tylko poznać opinię innych matek. Bo może to ja jestem jakaś przewrażliwiona, sama mam 4 miesięczne dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siedemnasty stopień
moim zdaniem to nawet za szybko na siedzenie, a co dopiero na stanie.... w tym wieku dziecko chyba powinno przebywać jak najwięcej w pozycji poziomej, wlaśnie ze względu na kręgosłup..możesz jej to powiedzieć, może po prostu nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to nie za szybko..?
Siedzi to on już sam, stabilnie. Znaczy nie było takiej sytuacji, żeby usiadł sam z leżenia, ale jak oni go posadzą to siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero gdy zacznie siadać sam można mowić o siedzeniu stabilnym. sadzać dziecka tez nie wolno :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siedemnasty stopień
no właśnie natura sama wie dobrze co dobre dla takiego malucha...skoro samo nie da rady usiaść to znak że nie ma siedzieć! mozna takie maluchy od czasu do czasu trzymać na kolanach w takiej pozycji, ale nie za wiele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy to nie za szybko..?
8 a 5 miesięczne dziecko to chyba subtelna różnica jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna kownacka
muj syn pszeczytał Iliade jak mial 5 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że za szybko, ale nie Twoje dziecko i nie Twój problem jeśli kiedys będzie miało problemy zdrowotne z tego powodu bo jeśli zwrócisz mamusi uwagę o wiele predzej Ty będziesz mieć problemy towarzyskie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie powinna tak robić, nieświadomie robi dziecku krzywdę. Dziecko ma słabe kręgosłup. Moja kuzynka tak swojemu synkowi robiła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polla303
Za szybko żeby stawiać dziecko, na siedzenie nie jest za szybko,ale na stanie tak. No chyba, że sam by wstał o własnych siłach, ale na siłę nie wolno stawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rokoko1185
Mój synek sam usiadł w 10 smc.do tego czasugdy miał 8-9msc czasem na ktrótką chwilę posadziłam go, ale to było 2 razy dziennie na 1-2min. pozatym siedział gdy był trzymany, to odciąża kręgosłup,lub w leżaczku. Jeśli posadzicie swoje dziecko, a na jego plecach widać jak kręgosłup lędźwiowy wystaje(dziecko nietzryma pleców prosto) to znak że jeszcze nie jest gotowe do samodzielnego siedzenia. To słowa rehabilitantki. A co do tematu czsem matki na własne życzenie robią z dzieci kaleki, bo taki człowieczek który był na siłe stawiany lub sadzany zbyt wcześnie w wieku 20 lat może odczuwać bóle kregosłupa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izusia.87
nie powinna jak juz to trzyma go pod paszkami i dziecko ledwo co dotyka ziemi ale 5 miesiecy jest za mały obciąza mu kręgosłup mój kacper jak miał 6 miesiecy to sam stawał bo był na to gotowy a takie nasiłe zeby dziecko szybcieł chodziło to dla mnie chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×