Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamaporaztrzeciii

i znów karmienie piersią jakie doświadczenia macie mamy?

Polecane posty

Gość mamaporaztrzeciii

Witam, Borykam się z takim problemem, moja 7 tygodniowa córka jest wyłacznie na piersi , w dzien czyli od 6 rana do 7 wieczora pije średnio co 2 godziny, czasem częsciej ale do 8 wieczora potrafi pić co godzinę i tak do północy(miedzy czasie spi od 9-do 12 w nocy), potem od 12 w nocy do 6 rana pije co 2.5-3 godz. Przybiera prwidłowo od urodzenia 30 g dziennnie , 1,5 kilo od momentu urodzenia ale od pewnego czasu zastanawiam sie czy spróbować podac mleko sztuczne w czasie kiedy chce pić co godzine? Nie wiem czy tto co godzinne picie minie, czy to tylko przejsciowe? O smoczku nie ma mowy , wypluwa , ma odruch wymiotny.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hella09
to tak jak mój synek. Je co 2 godziny srednio, czasami co godzine - zwłaszcza w nocy, je o 20, 22,23, 1, o 3 i o 4 potem o 5, 7. ale nie chce wprowadzac sztucznego mleka, tak samo soczka też nie daję. jak narazie nie mam problemu by go armic na ządanie, chociaż czasami to uciążliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaporaztrzeciii
bardzo dziekuje za odpowiedz , wyglada na to ze to taki urok i tylko pozazdrościć mama maluchów które piją co 3 godz ,a w nocy wytrzymują 5 godzin, tez chce karmić tylko piersią tylko czasami taki jakiś kryzys psychiczny przychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hella09
kryzys jest, zwlaszcza jak wisi na tej piersi przez godzine ;) bo normalnie to najada sie w ok 15minut. Teraz tez spi a o 16 jest zawsze pora karmienia. Ale niech spi - mam troche dla siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mia mamma
Mój synek też się budzi mniej więcej co 1,5-2 godziny na karmienie. Jest to dla mnie jak narazie bardzo trudne, bo bardzo boli mnie jedna pierś. Ale mam pełne przekonanie, że póki jestem w stanie jakoś ten ból znieść, to nie dam butelki za nic, nawet z moim odciągniętym mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hella09
moze to jakies zapalenie? Jak cie boli? Bo mnie tylko sutek - wydaje mi ie, że od ciaglego memłania, nie jest to mile ale jakos przetrzymuje. na zapalenie dobre sa okłady z kapusty z lisci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamiast
A nie daje się oszukać smoczkiem? skoro się tylko bawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaporaztrzeciii
moja corka tez sporo pije ale piesrsi nie bola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MotylekZelony w kropeczki
mam 3 dzieci, zadnego nie karmiłam piersia, jestem bardzo szczupła i bałam sie ze jak bede karmic to schudne bardziej, nie załuje, moje dzieci od urodzenia były grzeczniutkie,juz 2 miesieczne przesypiały mi od 24 do 7 były radosne i zdrowe, dzis to nastolatki i córka przedszkolak. Nigdy bym nie chciała karmic piersia, to istna meczarnia karmienie co chwilę przez cała dobre, a teraz mleka modyfikowane sa z probiotykami, sa świetne i w niczym nie gorsze od mleka matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmilam butelką, poniewaz po pierwsze dziecko znacznie bardziej tolerowalo butelke, o piersi mowy nie bylocyrki nie z tej ziemi przy cycku,a po drugie bylo to dla mnie ulatwieniem z tego wzgledu iz ojciec dzieci takze czynnie bral udzial w karmieniu,a nie tylko matka,tak wiec wymienialismy sie czynnosciami, a sczegolnie przy moich pierwszych blizniakach, ja jedno dziecko,on drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamiast
wg mnie ona nie woła ze jest głodna tylko lubi sobie possać pierś. Ja bym testowała kilka smoczków aż trafisz na taki który jej spasuje. U nas dopiero przy trzecim się udało. I nigdy nie wisiało mi dziecko na piersi, piło w ciągu 10/15 minut a smoczek sobie ciągnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corcie karmilam 21 mscy :) Trzym dni przed wigilia ja odstawilam poniewaz jestem teraz w 15 tygodniu ciazy i polozna poradzila zeby odstawic. Na poczatku karmienia bylo fatalnie mala nie potrafila pic plakalam ze jestem zla matka a nieraz potrafila pic 3 godziny!!!! ale poczatki zawsze sa najgorsze. Kiedys zrobil mi sie zator mleczny w jednej piersi niesamowity bol piers jak z kamienia. Bardzo pomaga goracy prysznic i masowanie tej piersi pod tym prysznicem wtedy wszytko sie odblokowywuje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×