Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zastanawiamsiee

czy konflikt serologiczny jest wskazaniem do cesarki?

Polecane posty

Gość zastanawiamsiee

wczoraj zrobiłam test ciążowy i okazało się,że jestem w ciąży :) no i od razu nasunęło mi się pytanie.. otóż narzeczony ma grupę krwi 0 Rh + a ja B rh - wynika z tego, że mamy konflikt. nie wyobrażam sobie żebym przy moich wąskich biodrach mogła rodzić naturalnie :/ panicznie się tego boję, a bardzo zależy mi na byciu mamą nie chcę szukać sobie na siłę chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie, konfilkt nie
jest wskazaniem do cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiamsiee
czyli będę musiała rodzić naturalnie? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izusia.87
ja tez miałam konflikt ale przy pierwszym dziecku nic się nie dzieje przy drugim może on wystapić i moga byc problemy nie pamietam juz czy dawali mi jakis zaszczyk nie chce cie w błąd wprowadzic ale raczej normalnie bedziesz rodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam konflikt i pierwsze slysze... do porodu nikt nie wiedzial jaka gr. ma dziecko, a konflikt jest wtedy jak matka ma rh-, a dziecko rh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiamsiee
a jest możliwość cesarki na żądanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ten zastrzyk tez dostalam, przy pierwszym- tam jest chyba iles godzin aby go otrzymac, nie pamietam czy 24h, czy 48- u mnie byl poslizg bo musieli sprowadzac go z innego szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy nie macie konfilktu- konflikt jest miedzy matka a plodem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiamsiee
mój partner ma grupę O DD (+) a ja B dd (-) jest jeszcze grupa Dd czyli tak jakby (+-) i w naszym przypadku każde dziecko będzie miało tego plusa więc dlatego się zastanawiam jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takcie ciąży dostajesz
skierowanie na badania krwi m.in przeciwciała coombsa będzie wiadomo czy krąża przeciwciała twojego dziecka i czy ci to ewentualnie może zaszkodzić. Sam konflikt nie jest żadnym wskazaniem do cc. Ale dobrze jakbys miała dwoje dzieci z czego pierwsze cc a drugie sn będziesz znała różnice na własnej skórze bo inaczej do ciebie nie trafi jaką wygodą i brakiem bólu jest poród sn!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiamsiee
to jeśli jest pewność, że ja i moje jeszcze nienarodzone dziecko ma plusa to jak z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie prawda- nie ma tu znaczenia czy A B AB O, istotny jest rh, nie jest powiedziane ze dziecko bedzie mialao Rh+, chociaz np. u mnie tak bylo- tez mam Brh-, tata ABrh+, a syn ma Brh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak ktoś już tutaj napisał nie macie konfliktu ewentualny konflikt jest między tobą a dzieckiem to że Ty masz minus a partner plus to jest konflikt w zakresie układu Rh D. trzeba zrobić odczyn Coombsa na obecność przeciwciał anty Rh. Jeśli będzie ujemny to kolejny robi się w drugim trymestrze i jeśli wyjdzie znów ujemny to kolejne badanie w trzecim. Ja właśnie będę robić odczyn drugi raz :) W pierwszej ciąży ponoć nie dochodzi do konfliktu serologicznego, a żeby uniknąć go w kolejnych ciążach to jeśli dziecko urodzi się z odczynnikiem Rh krwi ojca to po porodzie robi się zastrzyk z immunoglobulinę anty-RhD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to czemu ja dostalam przy pierwszym? i badania mialam ok w trakcie ciazy, dziecko ma rh+, ja rh-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka dobrze pisze.. nie macie konfliktu.. macie niezgodność czynnika RH krwi.. konflikt jest wtedy gdy płód ma inna grupę krwi i twój organizm wytwarza przeciwciała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam immunoglobulinę po porodzie i po każdym poronieniu, trzeba ją podać do 72 godzin od porodu/poronienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiamsiee
dziękuje Wam Mamusie za odpowiedzi może któraś z Was zechciałaby mi opowiedzieć jak wygląda poród? czy to takie straszne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maammaaaaamma
a co sie moze stac jak mam sie konflikt i nie poda sie imunnoglobiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiamsiee
aa właśnie, miewam ataki astmy po bardzo ciężkim wysiłku nie biorę na to żadnych leków, ale lekarz rodzinny zapisał mi Ventolin w sprayu do inhalacji zbagatelizowałam jego rady i nie poszłam do pulmonologa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czemu chcesz cc? dłużej będziesz dochodzić do siebie i jeszcze blizna ci zostanie.. nie warto na siłę cc robić.. jak jest wskazanie nie ma wyjscia ale jak nie ma potrzeby to nie warto.. przy porodzie dostaje się takiej adrenaliny że można góry przenosić.. ból jest i owszem ale nie taki żeby go nie wytrzymać.. tak mi się wydaje przynajmniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znam sie, ale
Kolezanka jest astmatyczka I rodzila silami natury. Omawialysmy jej porod, bo teraz ja jestem w ciazy I ani slowem nie wspomniala, zeby z powodu astmy miala problem z porodem. Ona ma taka astmer, ze jak wejdzie na 4 pietro piechota, to ledwo zipie I cala czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiamsiee
boję się, że będę miała wiadro między nogami po porodzie albo że pęknę podczas gdy dziecko będzie wychodzić ze mnie nie chcę być także nacinana w kroczu wolę mieć bliznę na brzuchu którą kiedyś będę mogła zoperować, albo chociażby zmniejszyć widoczność kremem na blizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiamsiee
no właśnie ja mam podobny przebieg tej astmy dostaję duszności gdy muszę szybko gdzieś dobiegnąć, albo szybko idę schodami do góry (może nie na 4 piętro ale na 6)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam z mezem zestawienie konfliktowe, dziecko ma "+". rodzilam sn i nic mi nawet gin nie wspominal, zd to mogloby byc wskazanie do cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki........,
wyloz z 5-7 tysiecy i idz do prywatnej kliniki proste...ale pewnie cie nie stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strawberry:):)
moja siostra z astma tez bedzie rodzic sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×