Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość skarpetka22

Zmywarka 45 czy 60?

Polecane posty

Gość skarpetka22

co wybrać? dla 2 osób, mało gotujemy, ale czy garnki i patelnie wejda do 45?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myjka...
Mam ten sam problem, jednak wolałabym 60-tkę, tylko miejsca w kuchni brak na tą większą, a mała by weszła. Według mnie lepiej kupić większą i używać na program oszczędny - mniejsze zużycie wody i prądu, albo myć normalnie, za to rzadziej. Wtedy masz pewność, że wszystkie naczynia się zmieszczą. Może posiadacze się wypowiedzą z własnego doświadczenia, bo ja dopiero się przymierzam, ale czekam już ponad miesiąc. Nie chce robić specjalnie remontu, po to, aby wstawić większą zmywarkę, no i czekam dalej.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepsza 45 - przede wszystkim jak masz zmywarkę to musisz ją przynajmniej raz dziennie włączyć a 60 zapełnić jest ciężko - znajomi kupili 60 i po trzy dni garów nie myją bo im żal włączyć na pół wkładu. 45 szybko się zapełnia - po jednym dniu - ważne aby kosz był ergonomiczny i miał opcje składania stojaków. Mam teraz boscha i każde patenie i garnki wchodzą nawet duże rondle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miastowy
bierz tylko 60 - zuzyje minimalnie wiecej pradu i wody - kilka pln na miesiac a wszystko Ci sie zmiesci - do 45 ciezko wlozyc garnek i patelnie a jak przeladujesz to niedomyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
i w końcu dalej nie wiem może u mnie co 2 dni wypadnie mycie... ale np. czasem duży gar chcę umyć korzysta z kuchni 1 osoba, w porywach 2 tylko np. impreza, gril...i co umyje w 45 m-ce się znajdzie na 60, ale czy potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
i w końcu dalej nie wiem może u mnie co 2 dni wypadnie mycie... ale np. czasem duży gar chcę umyć korzysta z kuchni 1 osoba, w porywach 2 tylko np. impreza, gril...i co umyje w 45 m-ce się znajdzie na 60, ale czy potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
oo zapytam tak zmywarka dla singla, który czasem ma gości,..i potrzebuje umyć - oświeżyć szkło, talerzyki... a patelnie można umyć ręcznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
oo zapytam tak zmywarka dla singla, który czasem ma gości,..i potrzebuje umyć - oświeżyć szkło, talerzyki... a patelnie można umyć ręcznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
no tak, wygryzły ewę i nie kto doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że jeżeli masz możliwość weź większą. Większość modeli na dzisiejszym rynku posiada program na 1/2 wkładu, z reszta nie wielka roznica i ją też zapełnisz jak nie w 2 dni to w trzy żadna różnica. Nawet sie nie zastanawiaj. Posiadam 45 cm tylko dlatego że nie mam miejsca jestem sama i żałuje, włoże jeden garnek już nie ma miejsca, wiecznie brakuje na wsszystko miejsca nawet na sztućce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem czy nie wiecie jak upychać w zmywarce gary ? ja po jednym obiedzie pakuje garnek po zupie, rondel, przykrywki, kubki ze śniadania, małe talerze, talerze duże, szkło po czajniku z herbaty i inne duperele do 45, fakt trzeba wiedzieć jak to ułożyć ale wchodzi bez problemu, oczywiście brytfanny po kurczaku nie umyje ale nie zalega to a po drugie nie blokuje zastawy i na następny dzień mam czystą, przy 60 trzeba mic z 20 tależy każdego typu aby ją zapchać, 45 jest przy tym tańsza więc można kupić o półkę wyżej np na koszu mam zamiast jednego mam dwa ramienia myjące - przy taniej kostce domywa ekstra, trzymanie garów do zapchania 60 powoduje że brud zasycha i nie domywa się, nie ma co się oszukiwać że zmywarka to druciak i domyje w każdym miejscu a tabsy Quantum nawet nie domywają, lepiej myć częsciej i w niskih tempreaturach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przy 2 osobach i rzadkim gotowaniu może zabraknąć miejsca na sztućce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już mogę coś ci doradzić nie ważne czy 45 czy 60 to nie kupuj zmyraki z uchylnym wiemiem na tab. wciśniesz gary na styk i nie otworzy się wieko przez co kostka na dno zmywarki nie wpadnie tylko pozostanie w pojemniku i nic się nie umyje. o wiele lepszy jest patent wieka przesuwnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Skarpetka22 - dobre - wygryzły Ewkę :-) Ale poważnie - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-) Mój punkt widzenia - zmywarka 60cm. Taka mamy. Jesteśmy we dwoje, czasami trzeba myc codziennie, czasem co dwa a nawe trzy dni. Kilka lat temu znajoma argumentowała, że ze zmywarki śmierdzi, jeśli nie zmywasz codziennie. Ja mam zmywarkę ok. 10 lat. Nigdy, absolutnie nigdy nic mi nie śmierdziało - nawet jak zmywałam na trzeci dzień. Kwestia pielęgnowania (mycia) samej zmywarki. Zmywarka 60 cm jest po prosu wygodniejsza, zmieścisz więcej misek, garnuszków, pokrywek itp. I tak jak mówiły przedmówczynie - koszty energi i zużycie wody są prawie niezauważalnie większe - a wygoda, komfot użytkowania - warte tych niewielkich nakładów. Jeśli masz miejsce w kuchni - polecam wiekszą - 60 cm zmywarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Skarpetka22 - dobre - wygryzły Ewkę :-) Ale poważnie - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-) Mój punkt widzenia - zmywarka 60cm. Taka mamy. Jesteśmy we dwoje, czasami trzeba myc codziennie, czasem co dwa a nawe trzy dni. Kilka lat temu znajoma argumentowała, że ze zmywarki śmierdzi, jeśli nie zmywasz codziennie. Ja mam zmywarkę ok. 10 lat. Nigdy, absolutnie nigdy nic mi nie śmierdziało - nawet jak zmywałam na trzeci dzień. Kwestia pielęgnowania (mycia) samej zmywarki. Zmywarka 60 cm jest po prosu wygodniejsza, zmieścisz więcej misek, garnuszków, pokrywek itp. I tak jak mówiły przedmówczynie - koszty energi i zużycie wody są prawie niezauważalnie większe - a wygoda, komfot użytkowania - warte tych niewielkich nakładów. Jeśli masz miejsce w kuchni - polecam wiekszą - 60 cm zmywarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Skarpetka22 - dobre - wygryzły Ewkę :-) Ale poważnie - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;-) Mój punkt widzenia - zmywarka 60cm. Taka mamy. Jesteśmy we dwoje, czasami trzeba myc codziennie, czasem co dwa a nawe trzy dni. Kilka lat temu znajoma argumentowała, że ze zmywarki śmierdzi, jeśli nie zmywasz codziennie. Ja mam zmywarkę ok. 10 lat. Nigdy, absolutnie nigdy nic mi nie śmierdziało - nawet jak zmywałam na trzeci dzień. Kwestia pielęgnowania (mycia) samej zmywarki. Zmywarka 60 cm jest po prosu wygodniejsza, zmieścisz więcej misek, garnuszków, pokrywek itp. I tak jak mówiły przedmówczynie - koszty energi i zużycie wody są prawie niezauważalnie większe - a wygoda, komfot użytkowania - warte tych niewielkich nakładów. Jeśli masz miejsce w kuchni - polecam wiekszą - 60 cm zmywarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zmywary po jednym dniu już śmierdziało - woda nie jest odpompowana z pojemnika która znajduje się w dolnej częsci tam gdzie sypie się sół szczególnie jak myje się właśnie garnik, które są z założenia brudne i pozostaje na nich jedzenie, oczywiście można przemyć naczynia przed włożeniem ich do zmywarki i wtedy nie śmierdzi ale po co ? no i wychodzi się z założenia że i tak spalenizny nie domyje, ponadto nowoczesne garnki z powłoką teflon a tym bardziej porcelana nie można myć w zmywarce więc i tak trzeba myć ręcznie, stalówka się przypala nie ważne ile oleju wlejesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Do stic - w zmywarce wlaśnie tam, gdzie woda nie jest odpompowywana jest filterek, który można pieknie myc - pod bieżąca woda kikanascie sekund - jest czysty. Tak naprawdę myję tę część zmywarki raz na ok 2 miesiące -to 5 minut pracy i naprawdę nie ma problemu z nieprzyjemnym zapachem. I do zmywarki wkładam wszystkie naczynka, miseczki, patelnie - nie ma potrzeby wcześniej spłukiwac pod bieżącą wodą (no tylko z patelni olej wylewam do odpadków, nie do zmywarki :-) ). Ręcznie myje duże gary - nie włożę do zmywarki garnka o poj. 14 l :-) Tak naprawdę w zmywarce myję garnki do 3 l objętości - większe wolę myć ręcznie. Poza tym polecam żel do zmywarek - używałam pastylek i proszku - żel wygrywa! Aha - mam od 10 lat zmywarkę firmy Siemens - wtedy była ona z wyższej półki (sądząc po cenie ;-) - ale nie żałuję, ma składane stojaki i rzecz bardzo ważną - poruszaną przez stic (ona to nazwała "uchylne wiemiemie" - rozumiem, że chodzi o pojemnik na proszek, tabletki lub żel - czyli środek myjący. Rzeczywiście radzę zwrócić uwagę na rozwiązanie w zmywarce dotyczące otwarcia tego pjemniczka. Wg mnie - i Stic (sądząc z wypowiedzi) lepsze jest wieczko przesuwane - zawsze środek myjący wydostanie się z pojemniczka a jeśli wieczko będzie się odchylało może zablokować wypłynięcie preparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 cm
Dużo lepsza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
i dalej mam mętlik w sumie do mycia 2 talerze, 2 talerzyki, 2 kubki lub 2 filiżanki garnek co drugi dzień czasem goście - więcej szkła myślę,że wystarczy 45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
Mlynia dzięki za szczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem zdecydowanie za 60
ma 2 osoby, ale przeciez bywaja goscie, cos sie upiecze, jakis wiekszy garnek, brytfanka, dzbanek ,nawet z 60tka miewam problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojku
my kupilkismy 45 bo nie było miejsca na wiekszą. Wtedy tez nas było dwoje. Ale czesto trzeba było cos domywac w rekach bo sie nie miescilo. jakies garnki itp. Nasza zmywarka zuzywa 12 l wody na mycie, Mozesz sprawdzic ile zuzyjesz wody na umycie jednego garnka... na pewno ze 2 litry jak pod bierzaca woda umyjesz i spłuczesz... troche to nie ekonomiczne i nie ekologiczne. Teraz jest nas troje i problem jeszcze wiekszy.. marze zeby mi sie ta zmywarka zepsuła bo juz mam miejsce na wieksza.. tylko szkoda wymieniac jak na złośc dobry egzemplarz sie nam trafil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes narzedziem do
60 lepsza zuzywa minimalnie wiecej pradu i wody a myje o wieeeele wiecej naczyn. My na 2 osoby mamy 60 i codziennie chodzi, jak jest jakies wielkie gotowanie jak na swieta to kilka razy na dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes narzedziem do
moja 60-tka zuzywa 10l wody na cykl. Poza tym w zmywarce swietnie myje sie kloosze od lamp, kocie miski itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
i jeszcze dylematy do zabudowy z widocznym panelem? z zakrytym panelem? bez zabudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlynia
Zmywarka zabudowana lub nie - zalezy od Twojej kuchni. Ale z mojego doswidczenia - zawsze z widocznym panelem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
czy chodzi o to,że widzisz , kiedy skończy program? raczej do zabudowy, bo co mi ma takie srebrne w oczy świecić dokupię jedynie kawałek płyty do zabudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×