Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Creamyful

Zlote kolczyki jako prezent na chrzest? Zgodzic sie?

Polecane posty

Gość gość
Mam 32 lata i pudełeczko z kolczykami od chrzestnej. Leży sobie ta pamiątka i zbiera kurze. Uszu mi na szczęście nikt nie przebił, a ni nikt mnie nie wytatuował, gdy byłam dzieckiem. I dobrze! Do konca życia miałabym żal do osoby, która by tak okaleczyła moje ciało. Ci, którzy chcą, niech sobie robią nawet tunele w uszach, albo kolczyki w sutkach, czy róży/ motylka na tyłku. Ale niech robią to sobie na własne życzenie, a nie żeby ktoś ich podstępnie okaleczał, gdy są malutkie i jeszcze twierdził, że to dla ich dobra. to, że mamuśce podoba się córunia z kolczykami, nie oznacza wcale, że córunia ma ochotę mieć uszy z dziurami, które już nigdy nie znikną. Niech sobie taka mamusia do swojego tyłka te kolczyki wepnie, a nie kaleczy bezbronnego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam na chrzciny perły i włożyłam je na studniówkę ! Uważam, ze to przepiękny prezent, a jednocześnie śliczna pamiątka 😉 Ostatnio zamawiałam kolczyki na MeikaPearls pl i widziałam, że mają śliczne modele bransoletek właśnie takich jakby pasowały na chrzciny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to że dostanie kolczyki to nie znaczy, że od razu musi je nosić i trzeba przekłuć uszy. może je nosić za x lat albo i nigdy. pamiętka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złote kolczyki to fantastyczny pomysł na prezent dla dziewczynki z okazji Chrztu Świętego, będą przypominały jej o tym wyjątkowym wydarzeniu, gdy podrośnie. Jeśli masz wątpliwości, co do wyboru konkretnej biżuterii, zawsze możesz zapytać o preferencje rodziców dziecka. Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicach, zapraszamy do wizyty w naszym sklepie z dewocjonaliami Dekorata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złote kolczyki to fantastyczny pomysł na prezent dla dziewczynki z okazji Chrztu Świętego, będą przypominały jej o tym wyjątkowym wydarzeniu, gdy podrośnie. Jeśli masz wątpliwości, co do wyboru konkretnej biżuterii, zawsze możesz zapytać o preferencje rodziców dziecka. Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicach, zapraszamy do wizyty w naszym sklepie z dewocjonaliami Dekorata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 00:23, Creamyful napisał:

27 stycznia mamy chrzest. Corka konczy 2 miesiace w tym dniu. Moja mama chce jej sprezentowac zlote kolczyki. Zgodzic sie czy nie? Moze podsunac inny pomysl na prezent? Kiedy najlepszy moment na przebicie? Oczywiscie pytanie do mam, ktore przebijaly uszy swoim corkom.

Ja bym wolała złoty medalik i łańcuszek dla córki, lepsza pamiątka i oczywiście nawiązująca do sakramentu. Moja córka dostała na chrzest złote kolczyki i leżą bo ja jestem anty przekuwanie uszu małym dzieciom. Co prawda medalik też będzie leżał póki dziecko nie stanie się na tyle duże, żeby nie zgubić więc to Twoja decyzja. Z drugiej strony złote kolczyki można kiedyś przetopić - te dziecięce nie nadają się do noszenia dla dorosłych są malutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×