Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Creamyful

Zlote kolczyki jako prezent na chrzest? Zgodzic sie?

Polecane posty

27 stycznia mamy chrzest. Corka konczy 2 miesiace w tym dniu. Moja mama chce jej sprezentowac zlote kolczyki. Zgodzic sie czy nie? Moze podsunac inny pomysl na prezent? Kiedy najlepszy moment na przebicie? Oczywiscie pytanie do mam, ktore przebijaly uszy swoim corkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
znajomi przekuwają przeważnie w wieku 2 lat. Co do kolczyków ja łańcuszek z komunii noszę do dziś więc uważam że to fajny prezent:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poroocznikova
Jak chcesz jej przebic uszy w niedalekiej przyszlosci,chocby i za rok czy dwa,to dlaczego nie. Ja bym zdecysowanie nalegala na zmiane pomyslu,bo corce bym uszu nie przebila. dopuero jak sama wyrazi taka wole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam aż córka sama będzie chciała i wtedy też sama wybierze sobie kolczyki... Mimo to na chrzest dostała i nosze je ja póki co :-P oczywiście jak będzie chciała to jej oddam bo są jej ja tylko pożyczam, ale myślę, że wybierze sobie zupełnie inne. Gdybym została zapytana wybrałabym osobiście coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdhghhfd
matka niech jej da co chce a co Ty te prezenty aprobujesz zanim je wrecza czy co? a kolczyki na tak malutkim dziecku wyglądaja oblesnie, jak stara malutka, jak cyganskie dziecko ze swiecidelkami. odczekaj co najmniej jak pojdzie do zerowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdhghhfd
kolczyki na tak małym dziecku wygladaja oblesnie, bedzie jak stara malutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwroty
Jakoś się przyjęło, że dziewczynka na chrzest dostaje złote kolczyki lub łańcuszek. Jak każdy prezent może się okazać (nie)trafiony z punktu widzenia już nieco starszego dziecka (ja swoje kolczyki sprzedałam, bo były paskudne - w życiu ich nie założyłam). Poza tym jestem przeciwniczką przekłuwania uszu małym dzieciom. Nieco lepszym prezentem wg mnie jest delikatny łańcuszek z drobną zawieszką - może stanowić po latach miłą pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwroty
Z drugiej strony prezent to prezent. Możesz jedynie zasugerować co byś wolała, a decyzja i tak należy do obdarowującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małe dziecko nie wygląda też zbyt dobrze z medalikiem :P Myślę, że to prezent na przyszłe lata, chodzi o to żeby była pamiątka, więc nie uważam żeby był sens się sprzeciwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frgdgdfsxd
uszy się przekłuwa małym dzieciom, bo potem nie chcą moja siostrzenica ma 16 lat i ma dotąd nieprzekłute uszy, bo się....boi teściowa jest pod 60 i też się boi :-P radzę przekłuć, póki dziecko nieświadome a kolczyki mogą być malutkie np. złote gwiazdeczki, biedroneczki, kwiatuszki, sa urocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj tu bym polemizowala, stanowczo odradzam przekłuwac uszka niemowlakom,no jeszcze za wczesnie ,niech mala podrosnie, w wieku przedszkolnym juz bardziej jesli mala zachce,a jesli nie to nienaciskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwyczaj? chyba u Cyganow i
Hindusow, pierwsze slysze, za w POlsce. A jesli dziecko nie chcialoby miec przeklutych uszu? ja np nie mam i nie chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje obie córki miały mniej niż rok :jedna 7 m-cy,druga 8 jak przebiłyśmy uszka.Uważam że kolczyki to fajna sprawa,im dziecko mniejsze tym lepiej znosi.Ty jesteś matką i Ty decydujesz.Jeśli mama chce to niech kupi ale takie malutkie dla niemowlaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srebrne_kolczyki
no ale chyba nie zamierzasz dziurawić niemowlecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjmmmmmm
kolczyki to ladny prezent-jak dziewczyna podrosnie bedzie miala ladna pamiatke a w tym czasie zalezy jak kolczyki wygladaja, bo sa specjalne dla dzieci biedronki itp,mozesz w wieku 2-3 lat dziecku zalozyc. a przekucie ucha to jeszcze w polsce jkaie czary mary sa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikuyikii
Zgodzić się, to jest prezent. A uszka najlepiej przebić na komunię, gdy dziewczynka jest tego świadoma i marzy o tym. Bez sensu jest przebijać uszy takim malutkim dzieciom....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikuyikii
Zgodzić się, to jest prezent. A uszka najlepiej przebić na komunię, gdy dziewczynka jest tego świadoma i marzy o tym. Bez sensu jest przebijać uszy takim malutkim dzieciom....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gegegeg
To że dziewczynka dostaje złote kolczyki od babci na pamiątkę ważnego wydarzenia (piękny, stary zwyczaj), nie znaczy że trzeba jej zaraz uszy przekłuć jak w prostackim środowisku. Takie prezenty czekają, nabierają wartości a dziewczynka może zacząć z nich korzystać gdy do tego dojrzeje. Dobrym pomysłem jest przekłucie uszu na komunię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gegegeg
To że dziewczynka dostaje złote kolczyki od babci na pamiątkę ważnego wydarzenia (piękny, stary zwyczaj), nie znaczy że trzeba jej zaraz uszy przekłuć jak w prostackim środowisku. Takie prezenty czekają, nabierają wartości a dziewczynka może zacząć z nich korzystać gdy do tego dojrzeje. Dobrym pomysłem jest przekłucie uszu na komunię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a niech każdy daje co chce. co to za podejscie: zgodzic sie czy nie? to jest prezent. a to, ze dostanie kolczyki nie oznacza, że masz jej przekłuwać uszy. moja też dostała na chrzest kolczyki. a uszy przekłulam jej dopiero 3 lata później na jej wlasne życzenie. dostala też 5 medalików... kiedyś przetopi sobie je na coś innego (jak bedzie dorosła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie namawiala na inny prezent, jej sprawa. Teściowa też kupiła mojej córce kolczyki, tyle że na roczek - wiedzialam, ze planuje kupić bo uprzedziła. Powiedzialam, że ok jak ma taki pomysł to czemu nie ale lojalnie uprzedziłam, że nie zamierzam córce przekluwac uszu na ten moment, bo jest za mała (teraz ma 2lata i dalej nie przebite uszy). Nie bylo problemu, teściowa zaakceptowała a kolczyki czekają. Jak córka skuma i sama zechce mieć to proszę bardzo. Arszenika dobrze napisała, to nie produkt spożywczy, nie popsuje się przecież :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama zdecydowala sie jednak na lancuszek z zawieszka. U nas nie ma zwyczaju przebijania uszu tak malym dzieciom . Moj partner to wogole sie oburzyl. A do komunii corka nie idzie bo u nas tez tego nie ma- mieszkamy w Norwegii. Kolejne bedzie dopiero bierzmowanie w wieku 15-16 lat. No i chrzczona tez bedzie w kosciele protestanckim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie kupowała ani nie chciała kolczyków dla tak małego dziecka. Przyszła chrzestna zaproponowała medalik to też odmówiłam bo wiem, że będzie leżał gdzieś na dnie szuflady i nigdy go syn nie założy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zakup kolczyków na stronie srebropol.pl znajduja się tam świetne rzeczy z najwyższej półki. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zawsze zamawiam produkty z tej strony i bardzo sobie ich chwalę. Ich jakość jest zankomita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×