Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamaAli i Oli

1,5 roczne dziecko w Klubie Malucha.Dać na 3 godz??

Polecane posty

Gość mamaAli i Oli

Myślę, żeby posłac córkę na 3 h do Klubu Malucha.Akurat od 9 do 12, potem brać ją na spanie do domu i być z nią już przez cały dzień. Ja wróciłabym do pracy na 3h dziennie narazie, bo mam taka mozliwośc. Moge wracać, a nie muszę. Zastanawiam się. Dla mnie ona jest taka malutka jeszcze. Nie wiem czy ja jestem gotowa.Fakt, w domu siedze już 5 lat ( starsza córka juz przedszkollu, dużo chorowała) i czuję, że już czas wyjsc z domu, ale jednak jestem w stanie jeszcze poczekać pół roku. Któraś z Was była w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAli i Oli
hop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie pytaj sie na kafe
bo sie zaraz dowiesze, ze jestes wyrodna matka i powinnas siedziec w dolmu do pelnoletnosci dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruselka
Jak corka miala 2 ,5 roku tez martwilam sie ze ciagle jest ze mna w domu . Zapisalam ja do takiego klubu byl to grudzien efekt : po tygodniu sie rozchorowala zapalenie ucha, zapalenie pecherza , potem znowu poszla a za 3 dni dostala angine . Kasy nie odzyskalismy bo prywatnego to nie interesuje placisz za caly msc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruselka
Wypisalam ja a teraz od wrzesnia chodzi do przedszkola panstwowego podoba jej sie. Owszem choruje i to bardzo tydzien w przedszkolu 2 tyg chora. Ale uwazam ze dawanie wczesniej dziecka nie ma sensu. Patrzac na to ze juz jako 6 latek pojdzie do szkoly. Niech posiedzi z toba w domu nic jej sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAli i Oli
Ja mogę ją posłać na 3h bo dogadałam się z włascicielką. Wczesniej chodziło tam starsze dziecko. Zastanawiam się bo z jednej strony jest jeszcze malutka. A z drugiej jestem już zmęczona od rana do wieczora non stop z dziećmi. Mąż dużo pracuje. 3h to niedużo,ale nie wiem jak takie dziecko, które jest z mamą cały czas to ogarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W klubie gdzie chodzę z córka wykupuje się pakiety godzinowe wiec się nie traci jak z początku pewności nie masz. Na początek posiedz z dzieckiem, zostaw na czas zakupów itp. Takie 3 godziny to nie masz co się zastanawiać, dla dziecka to jak pobyt np na placu zabaw - nie odczuje tak braku mamy, a pobedzie z dziećmi. Tylko wybierz fajny klub a nie przechowywalnie dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAli i Oli
Krusela dzięki za odpowiedź;) Ja tak zrobiłam ze starszym dzieckiem. Nie wiem czemu, ale teraz czuję sie strasznie zmęczona i zakręcona.Gotowanie posiłków codziennie mnie dobija, wieczorem padam.Mała jeszcze chętnie nie je i w ogóle mało je, a ja czuję, że sie spalam.Może to chwilowe. I tak jakoś ciężko takie małe dziecko zostawiać niby to na 3 h, ale jednak.Sama nie wiem, bo przecież sie przyzwyczai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena _
Sama znasz najlepiej swoje dziecko, wiesz, jak się zachowuje z dziadkami, ciocią , kiedy Ciebie nie ma obok niej. A co Klubu, to popytałabym innych rodziców o opinie na temat tej placówki i pań, które tam pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAli i Oli
Dzięki Wam za odp. muszę zmykac bo czas odebrać starszą z przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAli i Oli
Dziecko nie zostaje z nikim innym, babcią, ciocią itd Jest zawsze ze mną, nie że ni chcę, tylko nie ma jak.Wszyscy sa daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena _
a może na początek zastaw ją tam na 30 minut, potem na godzine - zobaczysz, jak mała reaguje na Twoją nieobecność, inne osoby, inne maluszki nie każde, takie małe dziecko, łatwo odnajduje się w nowym miejscu bez mamy ona przecież Ci jeszcze nie powie, jak się czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dwie mlodsze corki uczeszcaly do klubu malucha,ale nie razem bo dzieli ich kilka lat, przez to nigdy nie mialy poroblemow z socjalizacją i zaklimatyzowaniem sie w przedszkolu Ja kluby malucha bardzo pozytywnie wspominam, jest to cos innego ,zupelnie innego niz zlobek, i mimo ze zlobkami nie gardze to jednak wedlug mnie klub malucha jest bardziej kreatywnym miejscem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabliquee
dla mnie samo stwierdzenie, że siedzisz 5 lat w domu jest już impulsem do powrotu do pracy. Czas najwyższy, dziecko sobie poradzi i nie ma co panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAli i Oli
Chyba się zdecyduję.Zobaczę co z tego będzie. Dziękuję za wsparcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na 3 godziny to nie wiem po co
ani do pracy pojsc ani nic zrobic. Bez sensu, a jeszcze palowac sie z wozeniem tam i z powrotem. Jak juz to do zlobka. A ze w domu siedzi to dobrze, zdrowsze przynajmniej ;) I co zlego moze sie stac od siedzenia w domu? Dzieciom wystarczy mama w tym wieku. Na zycie towarzyskie przyjdzie czas pozniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na 3 godziny to nie wiem po co
ja nie chodzialm ani do zlobka, ani do predszkola ani do zadnego klubu a tez nigdy nie mialam problemow z kontaktami z innymi czy z zaklimatyzowaniem sie w szkole pozniej. Bez przesady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam,ze klub malucha to świetne rozwiązanie, jak jest potrzeba można tam zostawic dziecko na kilka godzin. Ja prowadze dzieci do http://gwiazdolandia.pl/oferta i powiem szczerze,ze jeszcze nigdy nie bylo zadnego problemu i nie mialam sie martwic,ze ktos sie niekompetentnie zajmuje moim dzieckiem. Trzeba dobre miejsce umiec wybrac i bedzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głupi pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że warto przejrzeć też ofertę żłobków, ja moje dziecko zostawiałam na parę godzin w http://www.teczowakraina.com.pl/ bo słyszałam, że tam dzieciaki mają zapewnioną bardzo profesjonalną opiekę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×