Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciężarnaaaaa

jak sprawnie sprzątać?

Polecane posty

Gość ciężarnaaaaa

Nie cierpię sprzątać. Zwłaszcza teraz gdy jestem w ciąży i bardzo szybko sie mecze. Mój chłopak to bałaganiarz. Owszem jak go poproszę to pomaga sprzątać ale on bardzo dużo pracuje i nie chcem go jeszcze dodatkowo obciążać. Stąd moje pytanie. Jak sprawnie i szybko sprzątać oraz jak utrzymać dom w czystości. Zwłaszcza że ja jestem raczej z tych leniwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mietła****
ruczyłabyś dupę do roboty, nie wiesz, że kurz może być alergenem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahabuahaha
"nie chcem" chodzisz do 1 klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odkladac wszystko na swoje miejsce i nie odkladac niczego na pozniej- np. jemy, zmywamy z marszu, wycieramy , chowamy i to samo z reszta. Jak teraz nie nauczysz podstaw swojego partnera to lipa. A jak dziecko sie urodzi to wierz mi- lepiej nie bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli teraz nie nauczysz się sprzątać, to po urodzeniu dziecka ani tyle, wręcz będzie jeszcze gorzej:) Podstawa to być systematycznym i odkładać wszystko na swoje miejsce, ograniczyć ilość bibelotów i pierdółek w mieszkaniu (kurzołapy...), używać pojemników, koszy, pudełek (drobiazgi nie walają się dookoła tylko siedzą razem np w koszyku). Mój mąż się ze mnei śmieje że ciągle poluję w sklepach na koszyki wiklinowe, ale ja je uwielbiam i wkładam do nich wszystko, dzięki temu mam porządek. Poza tym wyznacz sobie że np we wtorek robisz sprzątanie tzw połówkowe (tylko odkurzasz i zmywasz podłogi) a np w sobotę to samo, plus kurze, układanie itede - ja tak robię i mam porządek, przynajmniej tak ludzie o mnie mówią;) Rób wszystko od razu, nie czekaj: jak pranie ci wyschnie, od razu poskładaj i poprasuj, jak coś się rozsypie, od razu zamieć, nie czekaj i nie odkładaj bo tym bardziej nie będzie ci się chciało nic robić. A jako że jesteś w ciąży, uważaj na podnoszenie ciężarów (wiadro z wodą, szaflik z praniem itede) i jak poczujesz się zmęczona, połóż się i odpocznij, nie ucieknie. Jak będziesz wszystko robić systematycznie i drobnymi kroczkami, to mniej się zmęczysz, niż jak raz na tydzień odwalisz wielkie sprzątanie po którym będziesz ledwo żywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bałagnić, a sprzątać systematycznie a nie wszystko na raz i po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doskonale cię rozumiem autorko :) Sama jestem w ciąży i jeszcze mam małe dziecko w domu. Jak już ktoś wyżej pisał najlepiej jest mieć dużo koszyków, pojemników itp. Wtedy tylko wrzucasz i posprzątane :D Ja kiedyś miałam tak, że jeden pojemnik miałam taki "przejściowy" tzn. jak sprzątałam to wszystkie drobiazgi tam wrzucałam a potem raz w tygodniu wszystko roznosiłam na swoje miejsce po całym mieszkaniu :D W sumie bardzo mi to pasowało, ale teraz to nawet już nie mogę takiego pojemnika postawić, bo córka wszędzie grzebie i wszystko wyciąga. No i dobrą sprawą jest odkładanie wszystkiego na swoje miejsce od razu np. jak jemy obiad (w salonie) to potem odnoszę naczynia do kuchni. Nie zmywam od razu, bo jestem wykończona przygotowaniem obiadu i karmieniem córki. Można też sobie ustalić listę rzeczy do zrobienia i wykonywać jedną w ciągu godziny (dowolnie wybraną wykreślając ją potem z listy - frajda z wykreślania gwarantowana hehe), albo jedną dziennie. Warto też robić różne rzeczy przy okazji tzn. jak masz umyć ręce to najpierw przecierasz umywalkę, jak czekasz aż się coś w kuchni zagotuje to w tym czasie przecierasz blat itp. A żeby nie było to... jestem bałaganiarą i mąż też. Czasem jest jako taki porządek a czasem się modlę żeby nikt nie przyszedł niezapowiedziany zanim nie ogarnę :D Choć nie powiem w ciągu ostatnich kilku miesięcy się u nas poprawiło i staram się żeby chociaż jedno pomieszczenie (salon) się do czegoś nadawało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pierdziele....
już ewka nie wytrzymała i swoje 2 grosze musiała wsadzić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nirvanna
Kup sobie odkurzacz o LG hom bot, w którym kamery, czujniki ultradźwiękowe i na podczerwień dbają o to, aby sprzątanie było dokładne. Siedzisz sobie a odkurzacz sam odkurzy każdy kąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garnierra
Też nie lubię sprzątać, głównie dlatego, że nie mam na to czasu, bo dużo pracuje i jak wracam, to nic mi się nie chce. Nie mam wielkiego bałaganu, bo na bieżąco zawsze się coś ogarnie, ale taki odkurzacz automatyczny sporo by mi ułatwił, a raczej zaoszczędził czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna.konda
odkurzacz jest świetny,, zapamiętuje drogę i nie wraca dwa razy tą sama trasą, poza tym odkurzy każdy zakamarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×