Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Asiula i Emka, dzięki za test:) Asiula, pierwszy raz widzę wózek z takimi możliwościami. Ma tylko niewiele miejsca na zakupy na dole:) Kurcze, dalej nie mogę wysłać...nie wiem o co chodzi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, oddzielnie poszły. Upatrzyłam sobie te 2. Sama nie wiem co o nich myśleć, ale podobają mi się i ponoć są lekkie, a dla mnie to ważne. Ja też myślałam czy nie kupić wózków oddzielnie, ale jakoś te gondole nie 3 w 1 nie podobają mi się i chyba postawię na cały zestaw. Tylko zniechęcają mnie małe kółka...niby lekkie, ale sama nie wiem. To będzie zima, śnieg...Co myślicie? Wiecie coś na temat tych wózków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow jak tu teraz inaczej, przyzwyczaiłam się do tamtego wyglądu i tak jakoś mi dziwnie teraz ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić :) XXXXXXX Ja już wg kalkulatora ciąży jestem w 19tyg. kiedy to zleciało ? Powolutku też czuje malutkie kopniaczki, mój narzeczony sie ze mnie śmieje ze to na pewno jelita ale ja wiem swoje! :) Połówkowe dopiero za 1,5tyg a ja już bym taka chciała zobaczyć moje maleństwo. Chłopczyk/ dziewczynka kto tam w moim brzuszku rośnie? Codziennie się nad tym zastanawiam a oczywiście mój ukochany stwierdził że jak dla niego to możemy poczekac jeszcze z ta wiadomością. Oj napewno nie heh jak pojdziemy na połówkowe to nie wyjde z gabinetu dopóki się nie dowiem :) XXXXXXXX U mnie dzisiaj chłodno ale może to i lepiej bo upały są masakryczne jak dla mnie. Chociaż oczywiście słonko by mogło troszkę wyjść. XXXXXXXX Wczoraj wsadziłam bez fioletowy i biały to tak z okazji ciąży, miał być jeden kolor ale że nie znam płci postanowiłam że będa dwa :) Miło będzie mi się patrzyło jak będą piękne kwiaty się rozwijały i wspomne sobie że własnie wtedy byłam w połowie ciąży :D XXXXXXXX Tak się teraz wspaniale czuje jak nie męczą wymioty, coś pięknego i już mam 3kg na + już całe 51kg waże :) Chciałabym już coś dla maleństwa zacząć kupować ale każdy mi mówi żebym jeszcze trochę poczekała i może faktyczne dopiero zaczne ok 30tyg szaleć zakupowo. Jestem zielona jeśli chodzi o zakupy co potrzeba takiemu maleństwu ale w dobie internetu mam nadzieje że nie będzie problemu ze znalezieniem takiej idealnej listy :) Ale się rozpisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie znalazlam fajny wozek mutsy 4rider z dodatkami uzywany..i mam.zamiar go obejrzec jak bedzie fajny to biore i z glowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniamniek: jak dla mnie za drogie, ale fajne. Też szukam coś w tym stylu i uwierz, że jest wiele identycznych duuużo tańszych ;) Nie wiem kto to pisał, ale było coś o tym, że trudno znaleźć wózek żeby miał wszystko. Ja powiem szczerze, że mnie jest trudno trafić na taki, który by czegoś nie miał! Jakikolwiek nie oglądam to gondola ma podnoszone siedzisko, pałąk do jej przenoszenia, ochronę na nóżki, folię, moskitierę, budki wszystkie są dla mnie duże ;), miękki środek itd. Spacerówka jest rozkładana aż do pozycji leżącej, ma wszystkie możliwe pokrowce, 5-punktowe pasy, z tyłu odpinany kawałek budki, żeby można było widzieć dziecko kiedy jedzie tyłem do nas. Dodatkowo każdy wózek ma torbę, kosz na zakupy, regulowaną rączkę (zwykle obitą skórą) i skrętne przednie koła. No właśnie koła! Moim największym właśnie dylematem są te koła. Początkowo chciałam coś lekkiego bo mam 3 piętro, ale... skoro zamierzam konstrukcję zostawiać w aucie to co mi to zależy? Mam dziecko z grudnia i w poprzednim wózku miałam 4 wielkie pompowane koła. W miesiącach zimowych są nieocenione! Widziałam jak koleżanka morduje się na skrętnych plastikowych kołach przez zaspy ;) Wydaje mi się, że teraz dobrze byłoby wypośrodkować. Tylne wziąć duże pompowane, a przednie mniejsze skrętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniamniek ja nie znam tych wozkow, ale wygladaja fajnie:) Co do mojego to faktycznie malo miejsca na zakupy, ale mozna dokupic dodatowo koszyk, ja i tak na zakupy musze jezdzic autem, wiec na to nie zwracalam za bardzo uwagi... Wiem tylko ze Maxi Cosi to sprawdzona i dobra firma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka ja do 30 -32tyg mam zamiar miec wszystko kupione:) Pozniej tylko pranie, prasowanie i urzadzanie pokoiku:) Czas leci szybko a ja mam jakies przeczucia ze urodze wczesniej, tzn nie za duzo wczesniej ale juz w 37 moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Better, ja czuję kopniaczki nisko, poniżej pępka, zazwyczaj z lewej strony... nie wiem czemu, może tak się maleństwo usadowiło :) Ciągle się tylko zstanawiam, gdzie ten mój skarb się mieści, ja wciąż mam taki maleńki brzuch :P Pan domu powrócił... trzeba odgrzać strawę :) ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka jako mama będąca w drugiej ciąży mogę Ci z całą stanowczością podpowiedzieć, że większość rzeczy, które pojawią się na Twojej liście będzie Ci kompletnie zbędna ;) xxxxxxxx Dziewczyny co myślicie o zrobieniu takiej wirtualnej listy z najpotrzebniejszymi rzeczami dla dziecka. Myślę, że te, które już mają doświadczenie mogą pomóc tym "nowym" w zaoszczędzeniu sporej ilości kasy, chroniąc je od kupowania pierdół. Choć akurat ja swoją listę na prawdę skróciłam do minimum, więc moja się może nie podobać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka myślę że to jest super pomysł z tą listą, osoby które już są mamami z pewnością mogą doradzić takim osobą jak ja :D Fajnie by było jeszcze np wpisać z jakiej firmy najlepiej. XXXXXX Właśnie przeglądając wózki wpadł mi w oko coś w takim stylu http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1751&%3CosCsid%3E tylko oczywiście teraz moje pytanie czy to byłby dobry wybór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka dobry pomysl...Zaczynaj w takim razie:) Moze zrobimy w podobny sposob jak nasza tabelke ze kazdy bedzie mogl skopiowac i dodac cos od siebie, bo cos mi sie zdaje ze ile mam tyle bedzie wersji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może osoby które są chętne do stworzenia takiej tabelki zrobią ją i wyślą na naszego meila i wtedy będziemy miały porządek, bo poźniej problem ze znalezieniem strony na której się będzie ta tabelka znajdowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aasiula myślę, że pomysł z tabelką jest właśnie tym o czym myślałam. Nie ma co robić tyle list ile nas jest, ale... zawsze będzie tak, że jak któraś coś dopisze to inna może się z tym nie zgodzić (w sensie, że uzna, że jej to wcale niepotrzebne) więc proponuję w takim wypadku dopisywać np. plus przy danej pozycji :) Jest nas określona liczba więc będzie wiadomo czy za daną rzeczą jest większość czy nie hehe. Tak to wymyśliłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zacznijmy od oczywistej oczywistości :) 1. Łóżeczko z szufladą: + Łóżeczko bez szuflady: 2. Materac pianka: Materac pianka/kokos: + 3. Pościel antyalergiczna do łóżeczka: + Myślę o czymś takim :) Ponieważ rodzajów materaców jest wiele, t jak któraś ma inną niż już wpisane propozycję to niech dopisze pod materacami i tam postawi swój plus. Może tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczeta ale dziwnie z nowa szata graficzna. Co do listy mam jakas na laptopie moge ja wyslac i bedziemy do niej dopisywac. Na forum pozniej ciezko bedzie ja odnalezc, wiec mysle ze mail bedzie fajniejszy. M jak mama tez kupuje. Fajne sa tematy. Ja dzis koncze 19 tc ... ruchy dzis skape ma moje malenstwo... ale wazne ze dalo w ogole o sobie znac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emka, mi też nie zależy, żeby wózek był jakiś drogi, ale przejrzałam ich już bardzo dużo i póki co odpowiadają mi tylko te. Ja nie lubię, jak wózek jest zbyt "kosmiczny" i ma za dużo udziwnień. Ma być prosty stelaż i cała reszta:) Ten wózek, do którego wysłałaś link, w moim przypadku odpada, bo spacerówka nie rozkłada się do leżenia, tylko jest ta kubełkowa:) Ale ile mam, tyle wyborów:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Malawronka, gdzie jesteś? Czekamy na wieści!:D Ciekawe czy maluch się ukrył:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może bez tych cyfr bo się przesuwa. Łóżeczko z szufladą: + Łóżeczko bez szuflady: Materac pianka: Materac pianka/kokos: + Pościel antyalergiczna do łóżeczka: +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no name: stwórzmy najpierw tę listę, a później ją sobie zakodujemy na mailu. Lista nie zginie jeśli będziemy ją systematycznie i rzetelnie uzupełniać. Jak uznamy, że koniec to ją wyślemy na maila :) xxxxxxxxx mniamniek: ale mało który wózek 3w1 złoży Cię się tak jak parasolka... chyba, że nie o to Ci chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja tez nie mam jeszcze nic dla dziecka, ale nawet nie moge sie zorganizowac zeby do sklepu zagladanc. A nawet narazie nie mam ochoty. Jakos ostatnio ciagle mi smutno, chodze zdenerwowana i wyzywam sie na moim biednym mezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja nie wiem jak ją wkleić by nie zakłócić Waszej listy ..... ja mam podział co potrzebne dla dziecka i co przydatne w szpitalu od A do Z ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no name: po prostu o tamtej liście, na potrzeby forum - zapomnij. Robimy NASZĄ listę :) Dopisz co uważasz za stosowne, na początek 3 czy 4 pozycje tak żeby dać szansę reszcie ;) I będziemy plusować hehe. xxxxxxxxxx A jak nie to róbta co chceta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Wam wrzucę tak - co uznacie za przydatne dokopiujcie do pierwotnej tabelki :-) Przydatne w domu: -pieluchy tetrowe (ja miałam 30 szt. przydatne przy ulewaniu) -pieluchy flanelowe (do roczku stosowałam jako poduszkę do łóżeczka, przydatne w podróżach) -fotelik samochodowy/nosidełko -wózek -łóżeczko drewniane + materac kokosowo gryczany (podobno najlepszy) -łóżeczko turystyczne + materacyk – przydatne w podróżach -kołdra/poduszeczka do łóżeczka i kilka pościeli -kocyki -rożek -przewijak -z ubranek do 6 msc polecam body, śpiochy i pajace – najwygodniejsze na co dzień  -Sab Simplex – warto sobie sprowadzić z Niemiec lek na kolki, problemy z brzuszkiem, zatwardzenia u dziecka itp.-świetny również dla dorosłych -sól morska do noska -frida do noska -szczotka do włosków z włosia -waciki do demakijażu – polecam do higieny pupy dziecka- woda i waciki – nie polecam nawilżanych chusteczek do częstego używania -chusteczki nawilżane -krem bambino od 1 dnia życia – do całego ciałka -oliwka -sudocrem – świetny na podrażnienia i odparzenia -żel na dziąsełka (ząbkowanie) -szczoteczka silikonowa do masowania dziąseł -bobodent – polecam pastę do zębów już od 1go ząbka maluszka Przydatne w szpitalu: Dla mamy: -dowód osobisty -karta ciąży -wyniki badań -Klapki -Szlafrok -skarpetki -koszule „nocne” - polecam takie z dziurami na cyckach-ułatwia karmienie, nie trzeba się rozbierać -Ręczniki -gumki do włosów -szczotkę do włosów i do zębów, pasta -Kosmetyki (np. żel, mydło, szampon, krem itp.) -Tantum rosa (do podmywania po porodzie siłami natury + butelka po wodzie z dzióbkiem) -podpaski poporodowe Bella -majtki poporodowe ok. 6 szt. -staniki do karmienia -wkładki laktacyjne -nakładki silikonowe na sutki do karmienia -maść na brodawki np. maltan -podkłady na łóżko -wodę niegazowaną -drożdżówkę, herbatniki, biszkopty – przydatne po porodzie szczególnie jak urodzi się w nocy a do śniadania daleko …….. trzeba zregenerować siły ;-) -laktator (polecam elektryczny aventa) -chusteczki nawilżane -chusteczki higieniczne -papier toaletowy -poduszka „jasiek” w szpitalu są cienkie i niewygodne-mi tego brakowało …… -aparat fotograficzny/kamera, telefon, ładowarkę (warto robić dużo zdjęć – świetna pamiątka) -gumy do żucia/ tic taci Dla dziecka: -Smoczek uspokajający -pampersy (nr 1 albo 2-ja miałam od razu 2) - podkłady do przewijania -ubranka (czapeczki, body, pajace, śpiochy, łapki niedrapki/ skarpetki) -kosmetyki zazwyczaj dają w szpitalu i nie wolno swoich używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) przepaszam, ze się wtrącam w Wasz topic... jestem mamą 4- letniej Zuzi i w lipcu urodzę drugie dziecko. Tym razem Antek:) Mam do sprzedania po bardzo okazyjnej cenie sporo ciuszków po Zuzi. To są ubranka nowe, markowe i naprawdę fajne. Dodam, że córkę urodziłam na początku listopada, więc podobna pora roku:) jesli któraś z Was byłaby zainteresowana, to proszę odezwać się na maila: red.onion80@wp.pl - prześle zdjecia:) jestem z warszawy. p.s. ... DIANA, NADIA - ja jestem szczęśliwą posiadaczką mutsy urban rider. Uwielbiam ten wózek i szczerze go polecam. Wózki mutsy są zwinne, ładne, inne niz wszystkie:) ja mam ten starszy i cięższy model, więc jak ktoś zamierza dźwigać, to współczuję.... ale chyba wszystkie wózki są ciężkie. Te nowe oglądałam i rzeczywiście są lżęjsze. Jedno jest pewne - zimowe zaspy z tymi wózkami nie są straszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że póki co dziewczyny gdzieś spaceruję i tylko ja i no name skupiłyśmy się na liście ;) Lista no name bardzo pomocna, większość (a nawet wszystko hehe) można przenieść do naszej listy, z tym mi chodziło o utworzenie bardziej szczegółowej. Np. jeśli kocyk to jaki i ile ;) Nie chcę jej robić sama, dlatego czekam na resztę. PS: no name, jak też mam już w zeszycie spisaną swoją prywatną listę ;) Liczę, że dziewczyny jeszcze coś podpowiedzą hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja firm nie polecam bo nie pamiętam jakie niektóre były np. materac nie ma metki z nazwą ...... ona jest taka ogólna - firmy mam nadzieję, że Wy polecicie ja nie miałam rzeczy z wyższej półki he he wszystko z listy używałam i wiem, że było przydatne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze leżaczek bujaczek fisher prica mogę polecić - można po pierwszym miesiącu kłaśc w niego maluszka - mi bardzo ułatwiał życie a i podgrzewacz - też cudo wynalazek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuś27: kochana ja nadal wierzę, że wszystko będzie dobrze, jeszcze dwa tygodnie do wyników? na kompletowanie wyprawki jest jeszcze czas, ja rodziłam w sierpniu a pod koniec czerwca zaczęłam wszystko przygotowywać i kupować - miesiąc wystarczy na wszystko (bynajmnij tak było u mnie, z tym, że ja sporo rzeczy miałam od siostry męża po córci, więc jak ktoś kompletuje od zera to polecam dwa miesiące :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no name: a widzisz dla mnie leżaczek-bujaczek to był zbędny zakup :) Za to stołek do karmienia!!! Oj ratował mi życie wiele razy. Ja firm nie chcę polecać bo tak jak mówisz, łóżeczko czy materac raczej metek nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×