Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

pieluch flanelowe białe służą przede wszystkim do wycierania dzieciaczka jak się mu ulewa po jedzonku no i oczywiście żeby nas nie zabrudził a flanelowe ja podkładałam jak małą przewijałam by jej było miło pod dupką lub po przykrycia...jest bardzo miła w dotyku i można sobie kupić ją w różnych kolorach i obrazkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny super pomysł z listą wyprawki. Ja wam za dużo nie pomogę bo jestem zielona w tym co jest przydatne co nie, ale mi dużo dają wasze opnie;) Ja jeszcze nic nie kupuję poczekam jeszcze troszkę jedyne co dostałam to kocyk, pościel, i kilka ubranek. Miłego deszczowego piątku - mnie ta pogoda dobija bo głowa mi pęka:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć laseczki :-) Aasiula28 nie wszystkie szpitale zapewniają te rzeczy ..... tam gdzie ja rodziłam dostałam listę co mam wziąć ze sobą ..... GABI u nas też obyło się bez kołyski. Najgorsze to przyzwyczaić dziecko do bujania ...... mówię z doświadczenia - moja córka była za dużo noszona na rękach i nawet zasypiała tak :-/ na dłuższą metę to udręka nic nie mogłam zrobić w domu :-/ ale u mnie to była inna przygoda - córka kolkowa i to tak mocne kolki miała, że masakra :-( w dodatku od urodzenia miała nietolerancję, problemy z brzuszkiem, kupką była na bebilonie pepti - ech temat rzeka - obawiam się czy drugie takie nie będzie :-( Poduszkę z dziurą miała ale gumową dmuchaną - nie polecam bardzo niewygodna :-/ EMKA modyfikowanego się nie podgrzewa ale ja zawsze miałam wodę w podgrzewaczu w butelce i tylko wsypywałam mleko i już gotowe. A w nocy w jednej butelce odmierzone miarki mleka mm a w drugiej butli woda i w podgrzewaczu - w kilka sekund gotowa porcja dla wrzaskuna - a moja córa strasznie sie darła jak chciała mleko ...... Wyparzałam butelki do 3 msc co karmienie, później już co jakiś czas, po prostu miałam stracha bo miała dosć przebojów z brzuszkiem ..... pleśniawki nie miała jeszcze, zobaczymy jak będzie w przedszkolu ..... Zabawki myłam raz na jakiś czas, gryzaki wyparzałam. MONTGOMERY moja córka po prostu nie znosiła spać w śpiworku, płakała budziła się .... myślę, że za ciepło maluszkowi w takim wynalazku, jak była większa to nawet kołdrę zrzucała (nigdy nie miała na głowie) lubiła spać w samym pajacu. Aasiula moja córka ulewała bardzo dużo, więc tetra na ramie inna co karmienie ....... ulewała do 9 miesiąca życia :-/ nawet jedzenie potrafiło jej się cofnąć - dlatego tak dużo tetry miałam. NADIA Laktator Medela miałyśmy w szpitalu - wszystkie go chwaliłyśmy. A maść maltan też jest swietna i z tego co pamietam nie trzeba zmywac przed karmieniem .... Zima ubieralam dziecko jak siebie bo jeszcze dochodzi opatulenie wozkiem - w zupelnosci wystarczało. A w domu w pajace najczesciej a jak spała przykrywałam kołderką/kocykiem PAMPERSY kupowałąm pampersa, później dady i rosmanowskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek:) Malawronka, dobrze, że wszystko ok.:), bo przypuszczam, ze całe kafe czekało w napięciu:D Bo to dziwne, że Cię tu nie było:D Tulipanna, życzę Ci żeby jednak maluch zechciał się pochwalić co ma między nóżkami, a jeszcze bardziej, żeby nie był to siurek:D Zabrzmiało jakoś dyskryminująco, ale wiesz o co mi chodzi:) Zaniepokojona, powodzenia na połówkowym:) Ja mam swoje połówkowe 11.06., to będzie mój 22 tydzień, a tak na prawdę raczej 23. Mój maluch szaleje po całym brzuchu. Czuję go obok pępka, za chwilę w podbrzuszu, zaraz znów obok pępka tylko z 2 strony i tak cały czas:D No i aż mi brzuch podskakuje jak kopie:) Z tą listą to świetny pomysł:) Ja mam taką gotową z gazetki, którą dostałam na wizycie lekarskiej. Oszaleć można tyle tego jest:) Bardzo intensywnie myślę nad odkupieniem od kogoś huśtawko - bujaczko - leżaczka fischer price, ale nie wiem czy to czasem nie jest zbędny wydatek, no i czy nie przyzwyczaję do bujania:/ Muszę się jeszcze pochwalić, że dostałam od teściowej kołderkę z poduszką, poszewkę, 5pieluch flanelowych, body, kocyk i torbę na wózek:) Miło:)choć nie planowałam jeszcze niczego kupować, czy gromadzić. Zacznę gdzieś od ok. 30 tygodnia, a teraz po prostu się porozglądam co by się przydało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosieńka82: flanelowe kolorowe pieluszki też używałam jak przewijałam i jako poduszkę do łóżeczka - córka do roku czasu tak spała po roku wprowadziłam płaską podusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chcialam taki bujaczek....ale kol mnie przestrzegaly przed nauczeniem dziecka takiego hustania wiec teraz planuje tylko sam lezaczek... Xxxx Malawronka....to dobrze ze wszyatko ok Xxxx Cos to nowe kafe wariuje mi sie w ogole nie chcialo odswiezyc... Xxxx Moja malutka jest badziej po prawej stronie bo z prawego jajnika mialam owu...zreszta musi tam fikac niezle koziolki bo raz czuje kopniaczki raz taki leciutkie stukniecia a raz takie dziwne rozpieranie...jakby sie tam przeciagala... Xxxx Kurcze u nas tak zimno sie zrobilo tylko 12 st az mi sie nie chce wychodzic u was tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malawronka ja byłam dopiero 3 raz u prywatnego lekarza...wcześniej chodziam na NFZ gdzie zdiagnozowano na usg że dziecka juz nie ma...u tego prywatnego 2 raz płaciłam po 220zł z tego względu że pierwsza wizyta była w 13 tyg.gdzie miałąm robione USG na przeziernośc karkową. Na drugiej wizycie miałam robione usg piersi, tarczycy i cytologie a teraz na trzeciej zapłaciłam 100zł. Była to zwykła wizyta kontrolna z badaniem szyjki macicy i usg. Lekarz kazał mi się przygotować na następną połówkową w 24 tyg 320zł. Tak to wyglądało u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no name: podgrzewacz fajna sprawa, ale nadal będę się upierać, że nie niezbędna :) Mleko z piersi można podgrzać wkładając butelkę do gorącej wody, a żeby przygotować modyfikowane wystarczy mieć odlana przegotowaną zimną i dolać do niej gorącej, którą czajnik bezprzewodowy gotuje też kilka sekund :) xxxxxxxxxx Ja się właśnie cały czas zastanawiam jakie będzie to drugie dziecko. Mówią, że jak pierwsze było spokojne to drugie dla popalić i na odwrót ;) Już się boję bo mój syn nie płakał wcale i sypiał 22 godziny na dobę. A po ostatnim karmieniu ok. 23 wstawał dopiero na śniadanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. U mnie tez leje i zmimno:/ Emka to jak Twoj synek taki grzeczny byl to faktycznie zadne kolyski i bujaczki nie byly Ci potrzebne:) U mnie nie bylo tak rozowo... Zanim urodzilam tez kazdy mi mowil: nie nos na rekach, nie kolysz, nie bujaj! Haha:) No i co? Synek byl placzliwy, marudny, mial problemy z brzuszkiem... Nosilam, kolyslalam, bujalam:) I w takich przypadkach niezdedne okazaly sie te wszystkie bujaczki, kolyski, itp:) Takze dziewczyny wszystko zalezy od dziecka:) Podgrzewacz mialam z Aventu, elektroniczny, programuje sie go w zaleznosci od temperatury, ilosci pokarmu i butelki w sensie, szklo czy plastik, dla mnie rewelacja, tym bardziej ze czesto korzystalam z gotowych mieszanek, ktore przechowuje sie w lodowce. Ktos pytal o laktator i masc medela, jak dla mnie super:) Polecam:) A ja wczoraj wieczorem naskrobalam Wam dlugiego posta, dodalam pare linkow z rzeczami popularnymi tu w Stanach i wxielo go:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja teraz widze kupę wpisów, któych wcześniej nie było o co kaman :-/ teraz muszę przeczytać co przeoczyłam - ech taka modernizacja nie wyszła na dobre :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokaze Wam tez kojec ktory wybralam:) http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=12319178 Troche duzo wyszlo tych linkow, ale sporo w sumie tych rzeczy sie uzbiera dla dziecka. Dziewczyny jak ostatnio rozmawialam z kolezanka i pyatalam co poularnego jest w Polsce dla dzieci to powiedziala mi ze kocyki LaMillou. Weszlam na ta stronke no i sa bardzo drogie... Slyszlayscie o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniała mi się jedna rzecz. Widzę, że niektóre z Was pisały, że do pewnego momentu dzieciaki spały na płasko, bez poduszek. Ciekawa jestem czy materac też miałyście wtedy na płasko i czy Wasze dzieci miały problemy z brzuszkiem (kolka, ulewanie) czy nie? Bo przyznam szczerze, że moje dziecko nie miało takich problemów, tylko teraz zastanawiam się czy taka jego uroda, czy pomogło mu to, że nie spał całkiem na płasko. Tzn. może inaczej - on sam był w pozycji płaskiej, całe ciało było prosto przylegające do materaca, ale sam materac był lekko podwyższony. Ja też płaską poduszkę do łóżeczka przez kilka pierwszych tygodni, składałam na pół i podkładałam pod materac tak gdzie głowa dziecka. Gdzieś to wyczytałam, że spanie pod kątem pomaga na ewentualny refluks. xxxxxxxxxxxx Z rzeczy, które polecam na później: http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-zabawy-arti-cesar-new-2013-i3244648441.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniała mi się jedna rzecz. Widzę, że niektóre z Was pisały, że do pewnego momentu dzieciaki spały na płasko, bez poduszek. Ciekawa jestem czy materac też miałyście wtedy na płasko i czy Wasze dzieci miały problemy z brzuszkiem (kolka, ulewanie) czy nie? Bo przyznam szczerze, że moje dziecko nie miało takich problemów, tylko teraz zastanawiam się czy taka jego uroda, czy pomogło mu to, że nie spał całkiem na płasko. Tzn. może inaczej - on sam był w pozycji płaskiej, całe ciało było prosto przylegające do materaca, ale sam materac był lekko podwyższony. Ja też płaską poduszkę do łóżeczka przez kilka pierwszych tygodni, składałam na pół i podkładałam pod materac tak gdzie głowa dziecka. Gdzieś to wyczytałam, że spanie pod kątem pomaga na ewentualny refluks. xxxxxxxxxxxx Z rzeczy, które polecam na później: http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-zabawy-arti-cesar-new-2013-i3244648441.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nie wiem czy post poszedł czy nie bo mi cały czas Bad Gataway'e wyskakują :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim nie odzywam się ale czytam Was na bieżąco, trzymam kciuki za wszystkie wizyty i gratuluję tym ktore poznały płeć :* co do zakupów - ja poprzednio robiłam je około 2 miesiące przed porodem, tylko takie najważniejsze rzeczy - to co wiedziałam że będę uzywać bo przecież teraz nie ma problemu żeby coś dokupić a sklepy z artykułami dziecięcymi są wszędzie, a dzięki temu można unikąć zbędnego wydatku dużo rzeczy można kupić po porodzie jak już rzeczywiście będą nam potrzebne - np taki podgrzewacz, sterylizator - ja karmilam piersia więc nie używałam, miałam jedną butelkę i laktator - bo wychodziłam z domu a tata przejmował obowiązek karmienia :) smok - używałam jednego rodzaju NUK GENIUS, od razu mała załapała o co chodzi :) *pieluchy tetrowe ok 15 sztuk, 5 flanelowych - mi w zupełności wystarczyły, mała mało ulewała ubranka - najbardziej lubiłam body i półspiochy pajacyki tez ok, za to kafataników i spiochów wcale a i na samym początku wygodne są body rozpinane z przodu, lub na zakładkę bo przeciskanie głowki nie było takie łatwe :) pieluszki z wycięciem - u nas się nie sprawdziły i tak zachodziły na pępek więc trzeba było je wywijać - więc lepiej zwykle (tansze) kupić rożek - na początku to owijania, układania na boku - potem służył jako kocyk więc jak najbardziej spiworka nie używaliśmy - podobno dzieci sie przyzwyczajają ale jakoś nie mam przekonania - ja bym w czyms takim nie mogła spać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim nie odzywam się ale czytam Was na bieżąco, trzymam kciuki za wszystkie wizyty i gratuluję tym ktore poznały płeć :* co do zakupów - ja poprzednio robiłam je około 2 miesiące przed porodem, tylko takie najważniejsze rzeczy - to co wiedziałam że będę uzywać bo przecież teraz nie ma problemu żeby coś dokupić a sklepy z artykułami dziecięcymi są wszędzie, a dzięki temu można unikąć zbędnego wydatku dużo rzeczy można kupić po porodzie jak już rzeczywiście będą nam potrzebne - np taki podgrzewacz, sterylizator - ja karmilam piersia więc nie używałam, miałam jedną butelkę i laktator - bo wychodziłam z domu a tata przejmował obowiązek karmienia :) smok - używałam jednego rodzaju NUK GENIUS, od razu mała załapała o co chodzi :) *pieluchy tetrowe ok 15 sztuk, 5 flanelowych - mi w zupełności wystarczyły, mała mało ulewała ubranka - najbardziej lubiłam body i półspiochy pajacyki tez ok, za to kafataników i spiochów wcale a i na samym początku wygodne są body rozpinane z przodu, lub na zakładkę bo przeciskanie głowki nie było takie łatwe :) pieluszki z wycięciem - u nas się nie sprawdziły i tak zachodziły na pępek więc trzeba było je wywijać - więc lepiej zwykle (tansze) kupić rożek - na początku to owijania, układania na boku - potem służył jako kocyk więc jak najbardziej spiworka nie używaliśmy - podobno dzieci sie przyzwyczajają ale jakoś nie mam przekonania - ja bym w czyms takim nie mogła spać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dzięki wszystkim doświadczonym mamusiom za cenne rady! Naprawdę dla nas, żółtodziobów to bezcenne :) Tylko trochę mnie przeraża że tego aż tak dużo!!! Całkowicie się spłóczemy, hehehhe, no ale co tam... Ja nie mam jeszcze nic, kompletnia, ale mam plan i to najważniejsze ;)! Ja dzisiaj na 18.00 mam wizytę kontrolną, oby maleństo chciało pokazać co ma między nóżkami!!! Trzymajcie kciuki! A teraz lecę po wyniki na przeciwciała any Rh... oby wszystko było dobrze... Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie widziłam wpisów. a wczoraj wogóle nie miałam kafe. dzisiaj coś dziwnie sie czuje . zmęczona jestem bardzo oczy mnie aż pieką . a do opieki mam 2 dzieci . mojego synka i jego kuzynkę rok starszą. od jutra już bede łykała fenoterol 4 razy dziennie . i sie ciesze bo bede spokojniejsza . nadal stawia mi sie brzuch .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest 16.41, a od 13.30 nie dodał się jeszcze ani jeden mój post :o Mam nadzieję, że wszystkie dojdą. Dziewczynki, to forum, które założyłam będzie całkowicie bezpieczne gdyż jako założycielka forum jestem jednocześnie jego administratorem i tylko ja mogę Wam zaakceptować rejestrację (jak się ktoś zarejestruje to przychodzi info na mojego maila). Także nie ma możliwości żeby zarejestrował się ktoś obcy, bo po prostu nie zatwierdzę mu linka ;) Miałabym tylko prośbę o logowanie się pod swoimi nickami z kafe (lub zbliżonymi) i potwierdzenie mi, że to Wy tu na kafe pod czarnym nickiem (no teraz to niebieskim hehe). Mam nadzieję, że nie zagmatwałam no i, że w ogóle chce nowe forum....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana33: apropo maila. Że co masz niby nisko? :) Bo tak w ogóle to ja tam jeszcze brzucha wyraźnie, "kulkowo" zarysowanego nie widzę :P więc nie ma co być nisko. A jeśli tak Ci się wydaje to pamiętajcie, że macica nie sięga chyba jeszcze pępka (którego nawiasem mówiąc już nie mam hehe). xxxxxxxxxxx PS: napracowałam się nad tamtym forum - chodźcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona ;(((
Hej ja już po badaniu. No i będzie chłopaczek :D poza tym wszytsko w normie. Mąż w ostatniej chwili zmienił zdanie i też poznał płeć, aż miał łzy w oczach jak zobaczył na ekranie jak mały zaczął machać dosłownie :D. a na koniec zrobił kopniaka i noga była przy glowie i taką fotkę dostał od położnej ;) Poza tym rozwija się prawidłowo, żadnych wad. Na sam koniec wywalił siuraska i wiadomo już było co i jak :D pozdrawiam Was kochane 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×