Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kushion

Październikówki 2013, termin na październik 2013.

Polecane posty

Gość AnnaZuzanna19832013
Milka, Ana- trzymam za Was kciuki :) milakulus - musi Tobie być strasznie ciężko, na bączki może być dobre kładzenie na brzuszek, u nas to pomagało. Albo masowanie brzuszka zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara na przemian z uginaniem (delikatnym przyciskaniem) nóżek do brzuszka- wtedy bączki też idą. A na kupkę nie wiem czy są takie niefarmakologiczne sposoby.. Ja też się martwiłam kupką u Zuzi, na początku robiła ich kilka dziennie, a w pewnym momencie przestała i teraz robi raz na 5 dni i podobno dopóki kupka jest rzadka to jest ok. Na bączki dawaliśmy też herbatkę koperkową- hipp- są 2 rodzaje w granulacie albo w saszetkach. Ta w granulkach ma dużo cukru i niewiele koperku, my kupiliśmy tą w saszetkach, wydaje mi się lepsza, ale to tylko moje zdanie ;) Aha- też miałam kilka dni, że karmiłam na zmianę z piersi i mm, bo zwalczaliśmy żółtaczkę. Też musiałam ściągać pokarm. Po kilku dniach normalnie wróciłam do karmienia piersią. Trzymam kciuki aby było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do milakulus. Moja córeczka zachowywała się tak samo jak Twoje malenstwo. Takie malenstwa mąja bardzo słabe mięśnie brzuszka i baczek czy kilka to dla nich duży wysiłek. Moja córeczka bardzo przeżywala te sprawy. Około 3 miesiąca minęło. Wyrosła z tych problemów. I tak jak piszą dziewczyny herbata koperkowa, masaż itd itp przyniosą ulgę. Ale napewno musi wyrosnąć. A i jeszcze jedno moja dostawała kropelki bio gaia super sprawa są to dobre bakterie dla brzuszka. I uważaj na to jak je mały czy za dużo powietrza nie łyka aby zbyt łapczywie nie jadł, musi jeść regularnie aby nie zdążył się rozplakac bo wtedy takie maluszki jedzą a szybko i lykaja powietrze. Pamiętaj o odbijaniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* i baczek czy kupka to dla nich duży wysiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaZuzanna19832013
ja też kropelki bio gaia dawałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do kupek to jeśli nie są w postaci zbitej, twardej a są dobrej konsystencji i koloru to czestoscia nie ma co się przejmować. W innym przypadku należy zmienić mleko. Także konsystencja i kolor a nie czestosc jest wyznacznikiem dobrej kupki. Jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleko kupil maz nestle nan pro w proszku. W szpitalu jak musialam dokarmiac to kupowalismy tez te tylko, ze gotowe w buteleczkach, wiec myslaam ze bedzie ok. W ogole czy wasze malenstwa tez maja caly bialy jezyk od mm. Maz przyjechal dzisiaj do szpitala z Kuba, byla ladna pogoda wiec wyszlam na dwor, moglam go w koncu zobaczyc po tylu dniach i caly jezyk mial wlasnie bialy. Krople mam sab jakies tam, ciocia mi z Niemiec przywiozla, ale daje tylko raz dziennie 13 kropelek. Dzisiaj wieczorem maz kupil znowu na probe te nestle nan pro w buteleczkach gotowe i jak reka odjal, Kubus spokojny i po kazdym karmieniu zrobil kupke. N razie jak mnie nie ma bedzie kupowac te, ale potem juz musi byc w proszku bo bysmy zbankrutowali. Dzieki dziewczyny za podpowiedzi, jutro ptzekaze instrukcje mezowi, na brzuszek go kladzie, z tymi nozkami chyba nie probowal wiec jak bedzie taka koniecznosc to na pewno sprobuje. W. Ogole musze powiedziec, ze jestem z niego bardzo dumna, bo swietnie sobie radzi z Kubusiem, jest wspanialym tata, ja sie chyba bardziej balam tego wszystkiego niz on. W takich chwilach jeszcze bardziej go kocham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1988
18:35 - przez CC urodził sie Jaś :))) 3.400, 53cm, 10pkt Jest idealny! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Milka1988 już spieszę z gratulacjami :) wpadłam żeby zobaczyć czy coś się ruszyło i włola :) _ _milakulus bardzo Ci współczuję pobytu w szpitalu :( oby do poniedziałku, może Cię wypiszą _ _my dzisiaj też mieliśmy przeprawę z brzuszkiem, i ćwiczymy rowerek kolankami - tak by masowały brzuszek, a przy tym śpiewam Jedzie rowek na spacerek... więc i elementy zabawy są, ale po długiej zabawie położyłam na brzuszku malucha na swoich piersiach i ręką masowałam plecki, aż usnął potem go przykryłam i usnął na dobre, po godzinie zaniosłam do łóżeczka i już było ok :) _mam pytanie: ile jedzą wasze maluchy? bo nasz zjada dwa cycki i dalej jest głodny, tzn próbuje ssać co popadnie, paluszki, smoka, nawet ramię taty, i nie może usnąć, wierci się i marudzi... nie wiem czy dawać mu mm czy co robić... nie chcę go głodzić, ale z dokarmianiem też nie jestem pewna... doradźcie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 plus 1 mój to samo robił na twoim miejscu dokarmilabym kup mm i daj na początek 30 ml zobaczysz będzie poprawa a mały się naje ewentualnie zobaczysz czy nie chce więcej może się też nie najada u mnie po 2 piersiach pił 060 teraz 9 czasem 110 a dziś zaczyna 3 tydzień życia. I u mnie też tak samo problem z kupkami aż mi czasem płakać się chce że on tak się męczy :-( uroki mm :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój od piątku późnego wieczora nue zrobił kupki teraz nie chce aż zasnąć zastanawiam się czy jednak użyć termometr żeby mu pomoc :-/ sama już niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieumiejętność w poslugiwaniu się termometrem w takiej sytuacji możesz zrobić krzywdę dziecku. Skonsultuj to z pediatra albo polozna środowiskową. Nic na siłę. Bezpieczniejszy jest już chyba czopek glicerynowy. Ale nie sądzę aby taka krotka przerwa w pomiędzy jedną kupka a druga wymagala interwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli są problemy z kupka to warto zmienić mm. Na przykład NAN PRO NESTLEma większą dawkę żelaza w porównaniu z innymi mm i często powoduje zaparcia ale to bardzo indywidualne. Dobór odpowiedniego mm metoda prób i błędów troszkę niestety trwa. Niedojrzałosc układ. Pokarmowego też ma ma to wpływ niestety czas to kwestia czasu. Niektóre masa bardziej tłuste, inne mająmniej laktozy, jeszcze inne dużo cukru. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu mi polozna pokazywała jak i ile wkładać termometra także sie raczej nie boję narazie mu nie wkladalam teraz jak go przebieralam to dalej bez kupy :-( dałam mu teraz espumisan może coś pomoze. Generalnie z gazami nie ma problemu ale może pomoze jelitkom... I czekam dalej.. Nie wiecie ile takie dzieciątka mogą kupki nie robić? Pediatra nie pozwoliła termometru uzywaz tylko jak już naprawdę jrst potrzeba więc jeszcze się wstrzymuje z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do kupek to dzieci karmione mm robią rzadziej kupkę niż te karmione piersią. Kupka może nie pojawić się kilka dni i nie jest to nic niepokojacego. Ja też się denerwowałam jak u mojej coreczki nie pokazywał się dłuższy czas stolec. Martwić się należy wtedy gdy zobaczysz, że brzuszek jest wyraźnie twardy, dziecko jest marudne, puszcza duża ilość bączkow, stolec jest zbity, twardy to mamy do czynienia z zaparciem. Jeśli kupka jest zielona to też powinno nas zamiepokoic może to być alergia.. Także jak pisałam wcześniej konsystencja i kolor a nie częstosc wyproznien jest wyznacznikiem zdrowej kupki. Kupka która teraz się pojawi zwroc uwagę na jej kolor i strukture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mihcellina radze zmienić mleko bo bebiko to najgorsze mleko ma najwięcej cukru ze wszystkich spróbuj zmienić na hippa albo bebilon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko mm przy takim maluszku jest często wyzwaniem dla jeszcze niedojrzałego układu pokarmowego i jest trawione dłużej niż kobiece mleko a więc i mniej kupek się pojawia. Częstosc przy mm to od 1 do 4 kupek. Z tym że jej pisałam wcześniej jedli dziecko nie prezy się, nie placze podcZas robienia kupek, nie ma twardego brzuszka, kolor i konsystencja jest ok to nie ma co sie denerwowac czestoscia. W zrobieniu kupki można pomoc ciepła pielucha jako oklad na brzuszek i bardzo dobrze działa jak będziesz układać malenstwo na brzuszku pobudza taki ucisk do pracy jelitka. Możesz kłaść go na swoim brzuszku leżąc. Pediatrzy cZęsto polecają przy mm dopajanie wprowadzenie wcześniej soczkow ponieważ zaparcia pojawiają się częściej przy mm. Objawy zaparc wypisal Ci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miało być michellinka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
Milka gratulacje:) co do mlek- ja dalam pare razy hipp bio combiotic i corcia nie miala problemow ani z kupa ani z baczkami. Slyszalam ostatnio opinie ze jest nawet lepsze niz bebilon. Bo bebilon tez czasem nie podpasuje a hipp raczej toleruja dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potwierdzam hipp jest świetny.Dziwne,że nie jest reklamowany prawda.Kupki są praktycznie takie same jak na piersi.Kochana nie poddawaj się dużo zdrówka i siły zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama na pazdz 2013
gosc no wlasnie ja dajac pare razy hipp combiotic nie zauwazylam innej (kolor konsystencja) kupki w pieluszce. Wrecz stwierdzilam ze jest idealnie tak samo musztardowa z grudkami jak po piersi:) a to co corka nie wypila z butli to ja sobie wypilam-i to mleczko jest bardzo smaczne:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja już myślałam żeby zmienić mleko i tak to co bebiko mam maks do jutra rana mi wystarczy więc chyba kupię inne. A synek jeszcze nie zrobił kupki i nie płacze ale prezy się i tak jakby wyprzeć nie mógł kurczy nóżku i ma twardy brzuszek co do sposobów już chyba wszystko stosowalam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny zarejestrujcie się na stronie hippa,bebiklub dostaniecie próbki mleka za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biedny maluszek :( podawał mąż może juz tą herbatke z hippa w saszetkach ?? Ja piłam przy karmieniu piersia herbate dla matek karmiących bo mi bardzo smakowala.W rossmanie są próbki bebilonu po 2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córeczka też tak się prezyla bo jak pisałam wcześniej kupka przy słabych miesniach brzuszka to duży wysiłek. Martwi mnie ten twardy brzuszek u Twojego maluszka. Może tak jak piszą dziewczyny warto zmienić mleko. Hill ma mniej aktorzy w porównaniu z innymi mm a ten cukier bywa źle tolerowany u maluszków. Zdążą się że maluszki nietoleruja laktozy. Pomagają kropelki delicol są to enzymy które pomagają strawić laktoze. Kochana zawsze warto porozmawiac z pediatra który napewno rozjasni sytuscje i pomoże maluszkowi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* hipp ma mniej laktozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1123
witam wszystkie mamusie rozpakowane i nierozpakowane. widze ze sporo z nas karmi nasze malenstwa mm. sa wsrod nas takie ktore nie chcialy od poczatku karmic piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swoją córeczkę karmie ściąganym mlekiem z piersi. Niestety przy krotkim wiezadelku nie chwytala córeczka dobrze piersi na dodatek mam wciągnięte skutki. Mimo że karmie już ja tak 4 miesiąc i odciagam pokarm regularnie co 3-4 godz to sutki się nie wyciągnęły niestety. Jesteśmy na butelce z odciaganym mlekiem były chwile trudne ale jakoś daję radę. Choć na początku było mi ciężko. Zwłaszcza że miałam ciężki poród jak pisałam straciłam dużo krwi. Jakoś dajemy radę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×