Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mammamama2334

czy ktos leczył dziecku oskrzela SABUTAMOLEM???

Polecane posty

Gość mammamama2334

po jakim czasie ustępowała obturacja??? jak sobie radziliscie z aplikowaniem tego dziecku, ja mam roczne dziecko i jest ciężko...ja nie wiemczy ono to w ogóle wdycha'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamama2334
albo w ogóle czy ktoś uzywał komory rozpylającej do inhalatora???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja leczylam jak maly mial 3,5 miesiaca. mialam salbutamol (sultanol) w kroplach wziewny. dawalam do nebulizatora razem z sola fizjologiczna i tak inhalowalam malego. efekty na poczatku super, w sumie po 1 dniu (3 inhalacjach) bylo ladnie, ale potem lekarka kazala za szybko odstawic i nastapil nawrot :( tu juz tak fajnie nie bylo. po tygodniu leczenia pojechalismy jednak na oddzial do szpitala. tam inhalacje nadal sultanolem ale razem z atroventem. 3 dni i do domu, dalej w domu te same inhalacje 3 dni. potem stopniowe wyjscie ze sterydow ok 1,5 tyg stopniowego zmniejszania dawki i bylo juz dobrze. teraz maly znow mial szmery na oskrzelach (wtedy bylo klasyczne zapalenie, teraz dopiero cos tam sie dziac lekko zaczelo) i znow dostalismy sultanol, tym razem w postaci kropli doustnych. tu reakcja natychmiastowa! po 2 dawce bylo duuuuuuzo lepiej. lek dostal w poniedzialek, teraz jest praktycznie zdrowy. moje dziecko bylo mniejsze to po prostu trzymalam na kolanach, kladlam na lozku i inhalowalam. teraz jak robie nebulizacje jest gorzej, wierci sie ucieka, ale trzymam i jakos dajemy rade (inhaluje sama sola fizjologiczna albo mgielka solankowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamama2334
agatka SULTANOL czy SALBUTANOL jak mam ten drugi ale nie mam nebulizatora tylko vortex-komora tj. taka tuba/butelka do której dołącza się maseczke a z drugiej strony inhalator-i wpryskuje sie do tej tuby a dziecko ma wdychac ten proszek. I sie martwie bo juz drugi dzien ma ciężki oddech swiszczący. A po podaniu tego nie widze by jakas ulga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sultanol = salbutamol to to samo :) czyli ty przez baby haler podajesz. ja mialam w innej formie. jak nie ma poprawy to dobrze byloby isc znow do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhbgvcxzsdfghj
ja tez podaje z nebulizatora Ventolin a w jakim wieku masz malucha bo ponizej 2-3 rż nie ma sensu uzywac baby halera bo dziecko nie umie zsynchronizowac oddechu z wyrzutem leku(opinia pulmunologa) moze kup nebulizator to koszt 100 zlz groszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhbgvcxzsdfghj
wybacz nie doczytalam ze roczne no to bedzie ciezko...moj starszy syn w wieku 2 lat ledwo ogarnial tube wiec teraz kupilam nebulizator i mam spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a my jechalismy na tubie wlasn
ie jak dziecko mialo cos powyzej roczku i bylo git, nawet w szpitalu ja mniejsza tubowali. Lekarka mowila, ze najlepiej jak dziecko w tym czasie placze :P bo wtedy najwiecej poiera leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a my jechalismy na tubie wlasn
no i poprostu trzymalam na sile, ona plakala, no ale coz 10sekund placzu i juz, cos za cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhbgvcxzsdfghj
a bo co lekarz to inna opinia ja mam i tube i nebulizator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamama2334
hmmm, byłam u lekarza znowu dzisiaj i lekarka była nafochana, ze jak to nie umiem mu podac. mamy to od 2 dni, pierwsze razy dawałam w nocy, ale chyba sensu nie ma bo ma płytki oddech wtedy, dzis własnie zrobiłam 2 razy na siłę. Ale nie wiem czy to jest efektywne przy płaczu własnie bo dziecko zanosi sie co chwile, ale ktos tu pisze ze wtedy dobrze własnie.... jesli chodzi o synkchronizacje, własnie nie musi jej byc bo on ma maske na nosku, nie wkładam tego do ust. agatka ty w DE mieszkasz prawda, ja tez... szczeze mówiąc jestem przerażona,ze dziecko ma oddech ajk po przebiegnięciu 100km a lekarz nie daje antybiotyku, ale to chyba własnie miemcy,,,, boje sie ze to sie nasili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamama2334
apropo płaczu, to on sie zanosi i tak ze 2 razy moze łyknie to powietrze a lekarz mówi,ze ma przynajmniej 5-6 wdechów wziać. no nie wiem.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammamama2334
w ogóle mam wrazneie,ze przez tą komorę nic nie leci..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leci leci
na pewno. nawet widać jak te zakładki się ruszają, jedna przy wdechy druga przy wydechu, u nas było zalecone 10 wdechów, ja akurat mam dziecko które uwielbia być inhalowane, brać syropy, kropić nos więc ci nie doradze jak przekonać malucha. może przy puszczonej bajce? albo najpierw misiowi potem dziecku, może sobie załóż coś na buzie i mężowi żeby nie było mu smutno. albo niech sam sobie przykłada tą maseczke do buzi. pokombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dawałam salbutamol
w syropie. Był ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnn

Zobaczcie sobie inhalatory dla dziecka jakie w ofercie ma między innymi Sanity. Firma polska, bardzo dobre sprzęty w sprzedaży, na pewno coś interesującego będzie można wybrać. Urządzenia świetnie sprawdzają się w praktyce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta
Dnia 19.09.2019 o 15:19, Gość nnn napisał:

Zobaczcie sobie inhalatory dla dziecka jakie w ofercie ma między innymi Sanity. Firma polska, bardzo dobre sprzęty w sprzedaży, na pewno coś interesującego będzie można wybrać. Urządzenia świetnie sprawdzają się w praktyce.

 

tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×