Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarna Izabella

Chytra baba z trzema cytrynami i paznokciowe bzikulce

Polecane posty

Gość Gomzoo!
Onychofagia - obgryzanie paznokci Onychofagia, mimo że tak rozpowszechniona, wymyka się psychologicznym i medycznym klasyfikacjom. W ramach Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 można ją zaliczyć do tak zwanych specyficznych zaburzeń zachowania i emocji rozpoczynających się zwykle w dzieciństwie i w wieku młodzieńczym. Onychofagia traktowana jest także często jako zaburzenie nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną, a bardziej konkretnie jako zaburzenie obsesyjno-kompulsywne (nerwica natręctw). Wreszcie, w ramach klasyfikacji DSM IV, obgryzanie paznokci można traktować jako zaburzenie kontroli impulsów. Do grupy tej należą również trichotillomania, kleptomania, piromania czy patologiczny hazard. Wspólną cechą wszystkich zaburzeń kontroli impulsów jest to doświadczanie nieodpartego impulsu, któremu towarzyszy wzrastające napięcie. Impuls może być wstępnie uświadomiony lub nie, a osoba może starać się świadomie go powstrzymać. Kiedy osoba podda się impulsowi, ma poczucie ulgi, które może być tak intensywne, że można je nazwać stanem przyjemnym lub wręcz euforycznym. Onychofagię, trichotillomanię, kompulsywne drapanie skóry, obok dysmorfofobii, anoreksji, bulimii zaliczyć można do spektrum zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych tzw. OCD (Obsessive-Compulsive Disorder). Badający te zaburzenia Fred Penzel uważa, że wszystkie one wynikają z dysfunkcji systemu, który w centralnym układzie nerwowym kontroluje poziom stymulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomzoo!
jak widzisz są to zachowania kompulsywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cappy jest w puszkach
czyli dobrze najpierw napisalam. sorry, poyebauo mi sie z tymi nazwami, nie jestem zreszta psychiatra i nei musze ich znac na pamiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cappy jest w puszkach
Chytra Baba z Psychiatryka! o ile zaklad ze za kilka dni wroci jej agresja? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomzoo!
OCD to właśnie nerwica natręctw pod starą nazwą, więc wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasanka z mielna.
Lorka czemu nie chcesz pracować z umrzykami, moze tipsy byś im robiła gratis :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Lorcia- odniesiesz sie?? Nieprzejmuj sie,w dzisiejszych czasach każdy ma coś z deklem;-) ja np. nie zjem nic prosto z lodowki- z 5min musi sie ogrzać w temp.pokojowej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cappy jest w puszkach
oj tam,oj tam;-) lody tez wolisz roztopione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomzoo!
Był tu kiedyś wątek dziewczyny, która malowała i czesała zmarłych. Ona chyba ich jeszcze myła. Myślę, że można spróbować. Najwyżej zrezygnujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomzoo!
Kurczę, nieprecyzyjnie się wyraziłam. Nerwica natręctw to stara nazwa. Teraz częściej mówi się o OCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie zjem nic w czym jest majonez i to nie dlatego, ze mi nie smakuje, bo probowalam i jest ok, ale ta nazwa mnie obrzydza:D I nie moge jak slysze, ze cos jest z majonezem to mam odruch wymiotny przez to slowo:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gomzoo!
hehe, fajne macie schizy :D Latem też śpicie w skarpetach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam na punkcie fryzur kota :) co chwile zmieniam , farbuje, obcinam, pocieszam się, że szybko mi rosną , rok temu miałam włosy obcięte na chłopaka a dziś mam do łopatek i jutro ide na balejaż :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cappy jest w puszkach
"Jestem zdrowa na głowę, także Twoim zdaniem się nie przejmę - chociaż wiem, że obrażając mnie dzięki Tobie moje paznokcie z których ściągnęłam tipsy ucierpią." hahahha zaprzeczasz sama sobie :D ale im ktos powazniej zaburzony (a tu dochodza zmienne nastroje u ciebie) tym bardziej ten fakt wypiera ze swiadomosci i mu zaprzecza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cappy jest w puszkach
twoim zdaniem sie nie przejme ale sie przejme bo zjem paznokcie, hahahahahhahahah :D czy ty loreline czytasz czasem co piszesz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×