Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość alicyja

Oświetlenie kuchni

Polecane posty

Gość ulejka
tasiemki ledowe to naprawdę super rozwiązanie, mogą dawać dodatkowe źródło światła i doświetlać powierzchnie kuchenne, które czasami w kuchni mogą być słabo doświetlone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli szukacie idealnych rozwiązań to właśnie oświetlenie activejet jest świetnym rozwiązaniem, do kuchni są idealne taśmy ledowe jak i lampy wiszące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w kuchni mam lampy EGLO i bardzo sobie chwalę. Kupowałąm jakieś pół roku temu tutaj https://studioswiatla.pl/ . Teraz widzę że mają promocje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosmankaa
Ja mam w całym mieszkaniu ledy active jeta, super się sprawdzają, ich ogromnym plusem jest to, że obniżyły mi się rachunki za prąd, no i są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż zwykłe żarówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kwestii oświetlenia kuchni istotne jest dobranie oprawy, która będzie komponować się z kuchennymi meblami oraz będzie łatwa w utrzymaniu czystości. W naszym sklepie na stronie mlamp.pl znajduję się wiele interesujących opraw do kuchennego wnętrza, które będą zarówno piękne jak i funkcjonalne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zamontowanie taśm LED do tylnej krawędzi wiszących szafek, tak by dodatkowo oświetlały blat roboczy. Warto je zamontować wykorzystując specjalne profile, które dodatkowo chronią taśmę przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Doskonale sprawdzą się tutaj aluminiowe profile GLAX w kolorze srebrnym, których różnorodność kształtów pozwala na swobodny wybór zastosowań aranżacyjnych i umożliwia uzyskanie ciekawych efektów świetlnych. Pamiętajmy jednak, by tak dobrać kształt profilu, żeby światło padało tylko na kuchenny blat. Jeśli będzie ono sięgać dalej i oświetlać podłogę, efekt ostateczny będzie mało estetyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w swojej kuchni postawiłam na kilka typów oświetlenia, bo jeden rodzaj, którym jest najczęściej lampa sufitowa, to zbyt mało, by dobrze oświetlić to pomieszczenie. Też z tego powodu u mnie w kuchni oprócz oświetlenia podstawowego, mam oświetlenie dodatkowe - są nim kinkiety activejet, które umieszczone są nad zlewozmywakiem i płytą grzewczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luśkaa0
Co do kwestii oświetleń to warto zwrócić się do ospela http://ospel.pl/pl/ Ja ostatnio wymieniałam całe oświetlenie w domu a dokładnie w salonie kuchni i łazience. Najpierw wolałam przedzwonić do nich ,gdzie z mężem zakupiliśmy wszystkie potrzebne osprzęty. Kończymy remonty a ich obsługa telefoniczna bardzo nam pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truneczka
ja mam oświetlenie active jesta i u mnie super się sprawdza w mieszkaniu bo ledy mają naturalną barwę światła więc są zdecydowanie lepsze dla moich oczu więc polecam takie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukaj czegoś dla siebie u nich www.strefaswiatla.pl wprawdzie kupowałam tam do salonu, ale zakładam, że do kuchni z cała pewnością również coś powinnaś znaleźć. Tam na dole strony, masz przykładowe żyrandole, itp. Zerknij sobie w wolnej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja polecam w kuchni zamontować nad stołem jedną centralnie umieszczoną lampę ew jeżeli jest taka potrzeba z doświetlaniem zakątków osobnymi LEDami active jeta. Jedna duża lampa tworzy w kuchni odpowiedni, domowy nastrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seteczkaa
ja mam w mieszkaniu tasiemki ledowe active jeta, super się sprawdzają dla osób, które cenia sobie w meiszkaniu innowacyjne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a my stawiamy na zdrowie dlatego zaopatrujemy sie w lampy solne od http://latkowski.pl/ - chcemy ich miec jak najwiecej by bylo zdrowo i oryginalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirka34
Według mnie w kuchni fajnie pasuje oświetlenie ścienne, oczywiście warto też postawić na jakąś jedną większą lampę na środku, jednak jeśli na przykład mamy blat do gotowania czy kuchnię połączoną z jadalnią, a w niej duży stół, to kinkiety na ścianach sprawdzą się świetnie. W sieci znajdziecie sporo takich modeli, więc warto posprawdzać, np. tutaj https://studioswiatla.pl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hurtowni elektrotechnicznej dostaniesz wszystko co będzie tobie potrzebne do oświetlenia. Ja kupowałam u nich www.eko-olkusz.pl mają całkiem pokaźny asortyment w dobrych cenach, osobom zainteresowanym bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria Gołaś
Jeśli pogodzimy kwestie wizualne, estetyczne, z praktycznością codziennego użytkowania, to na pewno efekt końcowy wtedy będzie pełny. https://www.facebook.com/decoroom.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linnz04
W kuchni jest najczęściej bardzo dużo sprzętów rtv agd dlatego trzeba zadbać o odpowiednią elektryczność w tym miejscu. Mąż kupował gniazdka od Ospel i rzeczywiście nie mieliśmy jeszcze żadnych spięć. Na ich stronie http://ospel.pl/pl znajdziecie wszystko czego potrzebujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabesska89
Linzz my też kupowaliśmy z Ospela i rzeczywiście jakościowo są naprawdę dobre. Już jakiś czas mamy i wszystko jest ok. Do kuchni warto kupić porządne i sprawdzone gniazdka i włącnziki, bo nie ma ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kuchni taśmę LED należy umieścić w aluminiowym profilu z osłonką – ochroni diody przed zabrudzeniem. Warto tak dobrać kształt profilu, by światło padało tylko na blat. Jeśli będzie ono sięgać dalej - efekt ostateczny będzie mało estetyczny. Pomyśl o profilu z regulowanym kątem świecenia – podczas pracy w kuchni będziesz mogła doświetlić te miejsca na blacie, które wymagają szczególnej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pasek ledowy pod szafkami jest super. idealne rozwiązanie do oświetlenia liniowego, przynajmniej nie ma przerw przy świeceniu. Te z activejeta sprawdzają się bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również kupowałam u www.strefaswiatla.pl , dla mnie to jedno z najbardziej trafnych miejsc na zakupy do domu. Jeszcze a ni razu nie zdarzyło się, abym była niezadowolona z oświetlenia od nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli szukasz dobrego rozwiązania dla oświetlenia swojej kuchni to polecam albo kupić taśmę led w profilu aluminiowym i zamontować nad szafą lub żarówki ledowe tak by odległość między nimi nie była większa niż 20 cm. Ważne by takie żarówki miały jak najwięcej lumenów (lm) – jak na przykład ta: LED line GU10 SMD 220-260V 5W 410lm 50° 2700K. W razie czego polecam zobaczyć to w sklepie: https://ledzik.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosi01
Ledy w kuchni robią się standardem, szczególnie jak masz np. barek, lub szafki w możliwością wpuszczenia tam lampek żeby oświetlić blaty. Ja u siebie w dolnej części szafek wiszących mam wbudowane downlighty ledowe, coś takiego mniej więcej https://www.hurtelektryczny.pl/oprawy-wpuszczane-led i to samo na górze, ale nie na samym suficie ale na zwisającej z niego ozdobnej desce. Zdjęć wrzucać nie będę, ale uwierz, że efekt super jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lampa wisząca przydaje się nad stołem, albo taśma ledowa też activejet daje dobrze oświetlenie przy miejscu roboczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W kuchni nie tylko ważne jest oświetlenie miejscowe, ale także dobre oświetlenie przestrzeni roboczej, tj. blatu, kuchenki, zlewozmywaka. Zainstalowane tu źródła światła powinny świecić jasnym, ale skupionym światłem. Z tego też powodu szczególnie polecane są taśmy activejeta umieszczane pod szafkami wiszącymi nad blatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również polecam zajrzeć do oferty www.eko-olkusz.pl , jak dla mnie maja najbardziej atrakcyjny asortyment, może właśnie tam znajdziesz cos odpowiedniego dla siebie, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×