Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama malej Ani

Jak podawac kleik kukurydziany?

Polecane posty

Gość mama malej Ani

Witam Chcialabym podawac swojej coreczce kleik kukurydziany na swoim mleku na noc, żeby dłużej mi przesypiała noce. Czy swoje mleko muszę najpierw zagotować? Nie wiem tylko jak się to przygotowuje i jaka powinna być proporcja. Jak sprawa się tyczy mleka podyfikowanego, w razie gdybym nie mogła ściągnąć swego mleka? To samo tyczy sie kleiku ryżowego. Dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie musisz gotowac. sciagasz odpowiednia ilosc mleka (na poczatek spokojnie wystarczy 50 ml) dodajesz odpowiednia ilosc klekiku (proporcje sa na opakowaniu) mieszasz i podajesz. jakby mleko bylo za chlodne mozesz je podgrzac w kapieli wodnej. to samo dotyczy mleka modyfikowanego. szykujesz mleko wg przepisu na opakowaniu, dodajesz odp ilosc kleiku i podajesz dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swojego mleka sie nie gotuje!!
przeciez na opakowaniu jest instrukcja jak zrobic ten kleik. ja swojego odciagniete mleko tylko pogrzewam i na 200 ml daje 4 łyzki stołowe kleiku i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malej Ani
na opakowaniu nie pisze jakie sa proporcje do zageszczania mleka, jedynie jako papka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malej Ani
bo mala nie umie jeszcze jesc z lyzeczki i jesli podamjako papke to niewiele mi zje wiec najpierw chce tym kleikiem zagescic mleko i dac w butelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malej Ani
Czy ktoś może mi napisać ile kleiku powinnam wsypać na 100 ml mleka z piersi, żeby podać w butelce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malej Ani
przeczytalam i co z tego? a tepa jestes Ty, skoro sie tak wyrazasz mam swoje zdanie i chce wyprobowac kleik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małej Ani
Czy ktoś może mi napisać ile kleiku powinnam wsypać na 100 ml mleka z piersi, żeby podać w butelce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okaoka
niestety nie wiem,bo zawsze wszystko robię na oko.spróbuj na pierwszy raz pół miarki podać.no i pamiętaj,że musisz smoczek o większym przepływie dać.najlepiej krzyżykowy.on jest idealny do wszelkich zagęszczonych mlek. jak się okaże za rzadkie spróbuj z jedną miarka.metoda prób i błędów:-)zawsze jest szansa,że trochę dłużej pośpi.czasem nawet godz ratuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malej Ani
uppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjfhgkajg
na 100 ml trzeba podać 1 miarkę od mleka modyfikowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zageszczam swojej corce mleko, jest na mleku mm i na 180ml wody daje 6 miarek mleka i 4 miarki kleilu kukurydzianego z tym ze najpierw podgrzewam wode wsypuje 4 miarki od mleka kleiku zeby sie dobrze rozpuscil i jak lekko sie wystudzi dodaje 6miarek mleka i gotowe ;) oczywiscie podaje przez smoczek 3 przeplywowy bo przez zwykly nie przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojemu synkowi 6 mies. robie mleczko 120 ml (wedlug przepisu na opakowaniu ) i dodaje 3 kopiaste łyzeczki kleiku wiecej nie daje zeby bylo gęstsze bo poźniej nie może ciągnąc bo jest za mala dziurka w smoczku i sie denerwuje i meczy . Ale z tym przesypianiem sadzę że niewiele dłużej malutka bedzie spala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja 4,5 miesieczna corka na takim zageszczonym mleku spi 12 godz bez jedzenia owszem budzi sie w nocy, ale nie daje jej jesc tylko wkladam smoka i mala zasypia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem,postawy co nie ktorych mam, kazde dziecko jest inne, i po co te obrazanie? moja mała śpi od 10h do 12h ,od poczatku nie bylo z tym problemu,natomiast od znajomej dziecko budzi sie 2 razy w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na 150 ml mleka mm dodaję jedna lyżke stolowa. Nie wiem czy to zasluga gęściejszego mleka czy taka uroda mojego 5miesiecznego synka ze spi od 18 do 6 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mój synek skończył 4 miesiące. Podaję mu kleik 2 razy dziennie. Rano na 150 ml mm 2 kopiaste łyżeczki i na noc na 120 ml ok 1 łyżeczki. Śpi od 23:00 do 6:00 lub 7:00 rano. Zastanawiam się, czy mogę mu podać do każdego karmienia kleik ? Czy któraś z Was tak robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 6 mies dziecko nie potrzebuje nic innego jak tylko mleko matki. Żołądek dziecka nie jest przygotowany na stałe pokarmy ...wprowadzając nowe produkty do diety , podajemy je tylko raz dziennie bo mleko jest najważniejsze . Dziecko które jeszcze samo nie siada ma problem z wypchnięciem stolca , który jest dużo twardszy niż po samym mleku. Proponuję przemyśleć tą decyzję. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci na piersi owszem do 6 miesiąca nie potrzebują nic innego niż mleko matki ale dzieciom butelkowym (mm ) należy rozszerzać dietę po 4 miesiącu przy czym dzieciom na piersi również można próbować troszkę rozszerzyć po 4 miesiącu . Im dzieci szybciej poznają nowe smaki tym mniejsze prawdopodobieństwo niejadka w przyszłości i dzieci po 17 tygodniu życia są w pełni gotowe do przyjmowania pokarmów stałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Satup

Najedz się sama tuż przed snem i sprawdź czy ci się będzie dobrze spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dhyeh

Czemu tak się wyzywacie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×