Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam przepisu

GDZIE ZNAJDĘ?

Polecane posty

Gość szukam przepisu

szukam przepisu ostatnio w tv. leciał program okrasa łamie przepisy był przepis na szarlotkę z bezą gdzie znajdę ten przepis może ktoś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz co mi tam
Składniki dla 4-6 osób Naciasto:, 2 szkl mąki, pół kostki margaryny (u mnie pół na pół z masłem), pół szklanki cukru, łyżeczka proszku do pieczenia, 3 żółtka, 3 łyżki śmietany, Na masę jabłkową:, 1 kg jabłek, 2 łyżeczki cynamonu, Na bezę:, 3 białka, pół szkl cukru, budyń waniliowy (proszek), dodaj do ulubionych drukuj przepis drukuj bez zdjęcia powiadom znajomego oceń przepis aktualna ocena: 4,22 ilość ocen: 9 ilość odsłon: 39639 Opis przygotowania czas przygotowania: do 60 min 1. Ciasto: mąkę i schłodzoną margarynę siekamy razem. Dodajemy cukier i proszek do pieczenia i dalej siekamy. Następnie dodajemy żółtka i śmietanę i zagniatamy ciasto. Wkładamy na 30 minut do lodówki. 2/3 ciasta rozwałkowujemy i wykładamy na wyłożoną papierem blaszkę, ciasto powinno lekko zachodzić na brzegi foremki. Ciasto dociskamy ręką i nakłuwamy widelcem w kilku miejscach. Resztę ciasta owijamy folią spożywczą i wstawiamy do zamrażalnika. 2. Masa jabłkowa: Jabłka obieramy, kroimy na drobne cząstki i lekko podsmażamy. Gdy zmiękną i odparuje namiar soku dodajemy cynamon. Mieszamy, chwilę gotujemy i odstawiamy do ostudzenia. 3. Beza: białka ubijamy na sztywną pianę, dodajemy cukier. Ubijamy aż cukier się rozpuści. Na koniec wsypujemy budyń i miksujemy do połączenia składników. 4. Masę jabłkową wykładamy na ciasto rozłożone na blaszce, na jabłka wylewamy bezę. Pozostałą 1/3 ciasta z zamrażalnika ścieramy na tarce o grubych oczkach na bezę. Ciasto pieczemy około 40 minut w 160 stopniach. Po upieczeniu ciasto można posypać cukrem pudrem. Smacznego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limarose
To nie jest przepis z programu okrasa łamie przepisy. Mam oryginalny przepisz programu i piekłam tę szarlotkę już kilka razy, jest pyszna. Jeśli jesteś zainteresowana mogą podać przepis. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do limarose
daj przepis, też oglądałam ten program i pamiętam tylko że to był bardzo prosty przepis , ta kobieta ciasto kroiła w krążki i ręcznie wykładała na tej dużej blasze od piekarnika, chyba podpiekała i póżniej jabłka i beza , startego ciasta tam nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limarose
Szarlotka z bezą 2 szklanki mąki 1/2 szklanki cukru pudru 3 żółtka 300 g masła (ja daję mniej 200 g do ciasta i 50 g do jabłek) 1,5 kg jabłek 6 białek 1 i 1/2 szklanki cukru Ciasto szybko zagnieść i 1/2 godz do lodówki. Jabłka pokrojone w kostkę smażymy z masłem. Ciasto pokroić i wyłożyć uciskając na blachę. Piec 20 min. Po upieczenie wyłożyć jabłka i pianę. Piec w temp. 170 st. C (w programie nie podali jak długo piec ja piekę 30 min.). Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaj a ta blaszka to ma być wysmarowana czy na suchą wyklejać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limarose
Ja wykładam blaszkę papierem do pieczenia, ale w programie szarlotka była wykonana w takiej dużej blasze z piekarnika i nie smarowano blachy. Gdy wg tego przepisu zrobisz ciasto na prostokątnej blaszce w rozmiarach 34x22, to zostaje jeszcze ciasta na tartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokospoko123
moja mama robiła swojego czasu szarlotkę z bezą... pyszne to było, ale tak słodkie że aż buzię wykręcało :) jak znajdę przepis to też wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limarose
Ta szarlotka nie jest słodka do jabłek nie dodaje się cukru, no może odrobinkę, gdy są bardzo kwaśne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×