Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

hmmm, ja na początku ciąży miałam problem z zaparciami i nie było zbyt miło, ale nagle jakieś kilka tygodni temu odmieniło mi się na szczęście i mam nadzieję, że tak zostanie. A próbowałaś moczyć suszone śliwki??, tzn. około 6 śliwek zalewasz wieczorem przegotowaną chłodną wodą i pijesz to rano jako pierwszy posiłek (jesz coś dopiero później po minimum pół godzinie). Mnie to pomagało, tylko cierpliwie spróbuj tak pić z 4 dni, a poza tym dużo wody mineralnej, ja piję minimum litr, a nawet półtora wody+słabe herbatki+inne napoje i naprawdę jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny , stwierdziłam że zostaję bo nic złego nie zrobiłam, a bardzo Was polubiłam ❤️ Jeśli chodzi o ból brzucha to mnie boli od samego początku, i też mało się ruszam . Rzadko zdarza mi się taki dzień żebym czuła się świetnie przez całą dobę , ale gdy już się przytrafi to czuję się jak skowronek radosna :) Gdy byłam u lekarza to wybadał u mnie krótką szyjkę, 25 milimetrów i bardzo się zmartwił , bo powiedział że szyjka od 6 miesiąca może powoli się już zacząć skracać i u mnie za bardzo to nie ma z czego..I powiedział że te moje bóle brzucha to właśnie są związane z długością szyjki i kazał mi dużo odpoczywać a jak leżę to mam wkładać sobie poduszkę pod biodra żeby odciążyć szyjkę. Bo dzidziusia wtedy grawitacja spycha bardziej w stronę piersi, tak więc Konwalia , jeśli sobie leżysz to też spróbuj tej poduszki pod biodra , możliwe że masz podobnie jak ja , lub Twoja szyjka jest słabsza niż u innych kobiet i stąd te bóle, a jednak nacisk jakiś jest pomimo że nasze maluchy jeszcze dużo nie ważą to z całymi wodami płodowymi na pewno troszkę się tego nazbiera. No i mi lekarz powiedział że mogę brać nospę 3 razy dziennie , jeśli czuję mocny ból Ale tak szczerze to ja wolę się położyć i czasem mi przechodzi , jednak gdy mnie bardzo boli i leżenie nie pomaga to wtedy w ostateczności biorę tabletkę. Też miałam problem z zatwardzeniem i niestrawnością , matko jak mnie jelita bolały to sobie nie wyobrażacie, jakby mi ktoś próbował przez nie wielką piłkę przepchać, do tego takie ostre bóle jakby mnie ktoś nożem dziobał w w te jelita, nie mogłam na tyłku czasem usiąść taki to był ostry ból, ale przeważnie przechodziło mi po zjedzeniu jabłka, lub po wypiciu kawy z mlekiem , ale zawsze tak miałam że jak wypiłam rozpuszczalną kawe z mlekiem to zaraz musiałam biec do wc, więc wiem że to na mnie działa..Ale się rozpisałam mam nadzieję że troszkę Was uspokoiłam z tymi bólami brzuszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i mi Dr. Ginekolog radzila zeby jesc czerwone buraki bo maja duzo błonnika, nawet na kanapke jak rzodkiewke. Ja wolalam w postaci cwikielki. U mnie pogoda malo ciekawa ale grilka nie odpuszcze, najwyzej zjem w domu a upieke na dworku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie że jest takie specjalne radio z muzyką dla kobiet w ciąży??? Kiedyś ktoś wkleił link do tego radia , wtedy kliknęłam z ciekawości w ten link i teraz je znów znalazłam w swoich zakładkach...nie wiem czy spodoba się Wam ta muzyka bo jest dosyć specyficzna jak dla mnie.... A jak przed chwilką włączyli odgłos lejącej się wody to myślałam że się zsikam ha ha.... http://www.radio4baby.pl/pregnant-women

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielizna79
hej, ja czasami sobie zaglądam na kafeterię, na tematy wrześniowe i październikowe, bo rodzę na przełomie. Nigdy się nie wypowiadałam, bo nie kręcie mnie to. Chcę tylko powiedzieć, że jak przeczytałam kiedyś, że piszące tam babki wybierają wózki na etapie 8 tygodnia ciąży, to się załamałam... Powodzenia i miłego dnia :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolawiolka90
dzieki za rady dziewczynki :) probowalam sliwek namoczonych ale nie kilka dni z rzedu wiec sprubuje:) i tez podobnie jak Nutka strasznie mnie jelita bolaly az spac nie moglam a najgorzej wstac albo sie polozyc:) u mnie pogoda piękna :) jak latem :) i bedzie grilek :) milego popoludnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pewnie do 16 maja będę się stresowała tym brzuchem, na wszelki wypadek, jak mocniej go czuję, to kładę się na chwilę. Nie wiem jak Wy "czcicie" majówkę i dzisiejsze Święto Pracy, ale my z moim facetem mamy bardzo pracowity dzień za sobą (ja byłam głównie przeszkadzacz - pomagacz :D ) - ale korytarz wymalowany, część wyciętego drzewa owocowego z sadu pozwożona, dywan wyprany :) Chwalę się jak dziecko, ale naprawdę jestem zadowolona, bo kupa roboty za nami, a i pogoda przyjemna, to chciało się siedzieć na dworze :) A wracając do problemów z wypróżnianiem - podobnież podobnie do śliwek działają też suszone morele, ale tego nie próbowałam osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas pogoda malo ciekawa, jestesmy u rodzicow i kazdy cos robil oprocz mnie, no mieska pilnowalam na grilku:) w poludnie mialam cisnienie 80/60 wiec sie nie nadawalam do uzytku zreszta tak jak teraz, ale rodzina wyrozumiala i moge w spokoju lezec:) konwalia ja tez pomagam tak jak Ty he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_optymustka
Milo Was poznać dziewczyny, jestem tutaj po raz pierwszy i mam pewne obawy czy mnie przyjmiecie bo mam 42 lata termin na 26.09 i ..... bardzo się cieszę. Mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga_optymustka - zapraszam, a zwłaszcza ja, w końcu jakaś starsza ode mnie ;) tylko to pewnie nie pierwsza Twoja ciąża??? marrttaa9 - ja wzorcem pracowitości to nie jestem, ale teraz mnie troszkę szlag trafia, że muszę się ograniczać, ale tak to zwykle jest, że jak czegoś nie możemy robić, to nas do tego ciągnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga pewnie ze Cie witamy! Fajnie ze chcesz sie tu zaczepic:) tez nie jestem super pania domu , no ale teraz fakt nie ma na wszystko sil, wiecznie slabo i kluje brzuch po roznych czynnosciach. Ale jak juz wczesniej wspominalam to za to pelno szczescia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga_optymustka
dziękuję, będę tutaj zaglądać jak najczęściej. Też sie nie przepracowuję, trochę poprasuję czy zrobię pranie i ciągnie tak jakoś w brzuchu, że sie kładę. Dzięwczyny teraz to NASZ CZAS, więc oszczędzajmy się. Czy ktoś jeszcze pracuje tak jak ja? Czasami z pracy wracam skonana i od razu zasypiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pracujdm od 8 tyg, ale mialam ciezka prace, caly dzien w biegu, jadlam na parapecie wiec nie bylo mowy o zostawaniu tam dluzej. Dobranoc dziewczyny, klade sie bo padam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie pracuję od 8 tygodnia, no i też nie było innej możliwości, mam cztery poronienia za sobą i jestem na clexane i pod opieką hematologa, ale jakoś idzie. Przed każdą wizytą u lekarza (i gina i hematologa) dostaję zawału, ale jak na razie wszystko ok jest i tego się trzymam :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. bo wcześniej zapomniałam napisać, bardzo mi się podoba to radio dla kobiet w ciąży :) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! Nie pisalam od 2 dni ale wykonczylam transfer..ostratnio postanowilam obejrzec sobie wszytkie zalegle odcinki "na wspolnej" na tvnplayerze no a ze bylo ich troche to teraz internet tak mi dziala jak dziala;p Dzisiaj pogoda okropna w nocy tak lalo ze sie obudzilam fajna maja majowke ludziska;p Co do bolu brzucha to mnie od kilku dni tak pobolewaja jajniki jakby na okres ale tak slabo i nie wiem czy to maluszek sie wierci czy co.. Kotyzaploty prosze sie nie czepiac tutaj naszej nutki bo nic zlego nie zronbila pozatym skad masz takie informacje ze wrzesniowki uciekly wlasnie przez nia? Z tego co czytalam to chodzilo o osobe ktora wyciagnela na innym forum jakas bardzo osobista sprawe a chyba temat wagi wozkow czy kupowania wyprawki takowym nie jest? Witam nowe mamuski a co do zaparc to nie wypowiem sie bo nie mam z tym probemu a wrecz przeciwnie moj P sie smieje ze nawet nie zdaze pogrysc do konca a juz biegne do wc;p Ale moj organizm jest wogole jakis dziwny wiec wszystko sie moze zmienic..Kiedys jak sie odchudzalam to wsypywalam sobie do jogurtu takie "pałeczki" blonnikowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj tez pochmurno, a w nocy byla ostra burza z gradem, lubie burze ale jak raz grzmotnelo to sie wystraszylam... Powiedzcie mi jak to z wami jest, bo ja naczytalam o spaniu na lewym boku ze lepsze krazenie i zdrowe i staram sie do tego stosowac w nocy po kazdym przebudzeniu, ale tak bola mnie biodra ze nie wyrabiam spac na ktorymkolwiek boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolawiolka90
czesc dziewczyny ja jestem na zw od 9tc ale mialam plamienia i jakis czs bralam duphaston...zapobiegawczo bo pierwsza ciaza obumarla....i tez sie za bardzo nie przepracowuje wiadomo posprzatac i ugotowac trzeba...czasem jakies dodatkowe zajecie ale lepiej nie przesadzac :) pogoda dzis znow sliczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ulubiona pozycja do spania od zawsze bylo spanie na brzuchu ale odkad zaszlam w ciaze ani raz nie spalam w ten sposob chociaz na poczatku mozna ale jakos stracha mialam;) ZOstalo mi spanie na plecach ktore odpada przy anginie i katarze no i lewy i prawy bok naprzemiennie. Tak wiec od 18 tyg i 2 dni cierpie na bole bioder karku i mam siniaki na nogach.. Ja tez lubie deszcz i burze ale nie jak jestem sama w domu bo sie nudze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolawiolka90
Też zawsze spałam na brzuchu a teraz na boku lewym i prawym zasypiam a budzę się zawsze na plecach :) Ale czytałam ze spanie na plecach jest niewskazane bo uciska na jakąś żyłę główną i do dzidzi może tlen nie dochodzić...nie wiem czy to prawda ale pewnie chodzi o te pózniejsze miesiące jak brzusio już jest większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Witam też nową mamusię Agę w naszym gronie , strasznie się cieszę że przybywają jeszcze nowe osoby :) Aga i Konwalia moja mama najmłodsze dziecko urodziła na przełomie 45-46 lat I dodam ze naturalnie rodziła , chociaż przeważnie chyba po 40 to już raczej robią cesarkę..Ale to pewnie wszystko zależy od organizmu kobiety :) Odnośnie majóweczki to na zielonej wyspie niestety się nie świętuje 1 i 3 maja, ale za to Oni mają tutaj swoje własne świeto 6 . Za oknem szaro buro i ponuro a nawet chyba mżawka leci, więc żadnego grila nie będzie hi hi Marta ja nawet do pilnowania kiełbasek się nie nadaje zaraz bym przypaliła ha ha Konwalia fajnie że się chwalisz pracami , przynajmniej mamy co czytać :) Ja wczoraj wyplewiłam sobie taką grządkę przed domem i przesadziłam trochę aksamitek do ziemi, bo już mi w doniczkach zaczynały puszczać pąki. Nie mogę się doczekać aż to wszystko zakwitnie..Od sierpnia wynajmujemy domek od takiego fajnego starszego Irlandczyka, strasznie pozytywny dziadzio ,ale że wcześniej długo nikt nie mieszkał w tym domku to ogród był w opłakanym stanie. Ale że ja, jak i mój mężuś uwielbiamy prace na świeżym powietrzu to zabraliśmy się ostro do pracy, pousuwaliśmy uschnięte krzaki , skopaliśmy ziemie pod rabatkę .posadziłam różne kwiaty..właściciel jest zachwycony i my też :) Fajnie jest mieć oród..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do spania to też słyszałam że powinno się spać na lewym boku i wiecie że mi najlepiej się właśnie śpi na lewym? Czasem gdy zasnę na prawym to potrafię się obudzić w nocy z bólu, bo tak mnie brzuch boli jakbym sobie coś uciskała...dziwne... Przeważnie przed ciążą uwielbiałam spać na brzuchu , to była moja ulubiona poza do zasypiania, potem strasznie ciężko mi było zasnąć inaczej.. Zauważyłam też że jak śpię długo na plecach to też czuje taki ciężar jakby mi ktoś na brzuchu siedział i gniótł pęcherz a wcale nie mam jeszcze sporego brzucha , ciekawe jak to będzie wyglądało koło 9 miesiąca. Moja siostra mówiła że gdy była w ciąży to w nocy wkładała sobie poduszkę między uda i wtedy podobno biodra nie bolą ani kręgosłup.. Ja dzisiaj w nocy to wypróbowałam i faktycznie aż poczułam na plecach taką błogą ulgę.. Tak więc polecam jeśli macie problem z biodrami i kręgosłupem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Październikowa-mama
Witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Jak wam mija majóweczka??u mnie pochmurno i wieje,aż się z łóźka nie chce wychodzić Dziewczynki na zaparcia też pomagają ziarenka słonecznika. Nutka29 radio jest super napewno będę je słuchała :) Aga_optymustka witaj w gronie :) tylko troche jestem od Ciebie młodsza(39) i tylko troche wcześniej mam urodzić (13.09 ) :) Ja nie pracuje od 5t.c.,ciężka praca i za bardzo się bałam stracić kolejną ciążę. Miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolawiolka90
ja spie na boku z boduszka tez bo gdzies to wyczytalam i faktycznie jest wygodniej :) a na pleckach mimo ze brzucho jeszcze nie za duzy to czuje czasem taki ucisk ale mimo ze klade sie na boku wstaje na plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Październikowa-mama
Witam...Coś mi słabo chodzi internet...ja pierwszy termin miałam na 30 września, ale przy drugim usg lekarz zmienił mi na 2 października. Nie wiem jeszcze co będę mieć, chciałabym dziewczynkę bo synka już mam. Ale najważniejsze oczywiście by kruszynka była zdrowa. Wchodzę sobie czasami poczytać na wrześniowe i październikowe mamy, aczkolwiek sama się słabo udzielałam...Wcześniejsze dziewczyny które tutaj były przed Wami (a teraz zdaje się że się gdzieś przeniosły) wydawały mi się być mniej otwarte na nowe osoby niż Wy .Miały też jakieś swoje konto na które wrzucały zdjęcia np z USG dzidziusia i między sobą je oglądały i komentowały. Mnie osobiście nie kręcą takie rzeczy więc się nie udzielałam z nimi... Z tego co czytałam to już dawno myślały nad przeniesieniem się na zamknięte forum, bo na tutejszym nie ma możliwości dodawania zdjęć do profili, więc zebrały się w grupkę i przeniosły a rzekomą winę przerzuciły na pierwszą lepszą osobę. Nutka czytałam Twoje posty, które niby tak miały obrazić Wrześniówki i zupełnie nie wiem po co było to całe zamieszanie... Po prostu zrobiły widły z igły ,inteligentne osoby nie obrażają się o taką pierdołę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Październikowa-mama
Jeśli pozwolicie dopiszę się do tabelki , nie obiecuję że będę się udzielać na bieżąco , bo mój synuś ma 2 latka i jest bardzo absorbującym dzieckiem..Ale na pewno będę Was czytać..Pozdrawiam i życzę miłego dnia.. nick...................... wiek.........T.P.............miejscowość..........płec kotyzapłoty..............29...........01.09.13.........W arszawa...........CH Nutka29..................29...........03.09.13.........Ir landia..............CH marrttaa9................24..........03.09.13..........opols ki e.............D?/CH? danusia1988.............25..........15.09.13...........Ziel ona Góra.......D?/CH? wiolawiolka90............23..........17.09.13...........Pom orskie..........CH konwalia142.............36...........22.09.13..........pomor ze..............D kokoszka 0207..........27..........23.09.13...........wrocław....... .......D pchła_szachrajka......28... ......23.09.13...........ł ódź..................D Zettka....................23..........30.09.13...........Kat ow ice............D/CH justinaaa.................30..........20.09.13...........Bia ł ystok............D Październikowa-mama..35........30.09-02.10.13........małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc pazdziernikowa mama:) MI lekarz podawal juz 3 terminy porodu w tym tez 2 pazdziernika wiec mozna powiedziec ze mamy ten sam:) Zawsze chcialam zeby moje 2 dziecko bylo mlodsze o 2,3 lata od pierwszego ale nie weim czy bym dala rade w ciazy opiekowac sie takim malym rozrabiaka.. dziewczyny zastanawialyscie sie moze nad znieczuleniem podczas porodu? Zdania sa podzielone ale nie slyszalam zeby maluszkom dziala sie jakas krzywda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie slyszalam o tej poduszce ale mi nin pomaga nawet to i do tego glupi jakis objaw bo laskocza mnie w nocy dlonie, najbardziej lewa i kciuk, wsadzam miedzy kolana albo pod glowe bo spac sie nie da, nawet mama sie ze mnie smiala ze jeszcze takiego czegos nie widziala. Ja zaraz bede miala weekendowego goscia a wcale nie mam na to sily, mialam dzisiaj cisnienie 70/60, nawet siedziec mi sie nie chce ale moj kochany to muzyk i cos tam beda tworzyc, malenstwo sobie poslucha:) witaj pazdziernikowa mamusiu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×