Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rengie

wrzesień 2013 :))

Polecane posty

Gość gość
w cc nie usypiają tylko pierwszą opcją jest znieczulenie od pasa w dół a jeśli masz wskazania do narkozy to dopiero Cię uśpią ponieważ narkoza jest niebezpieczna w jakimś sensie. poza tym nie wychodzi się po 3 dniach o na pewno nie po 5 tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiorek352
Hmmm u nas też na 3 dobę po cc się wychodzi.(jesli jest ok) I napewno jest znieczulenie zewnątrzoponowe czyli od pasa w dół. Nie słyszałam żeby przy każdym cc podawali narkozę. Bo też po co usypiać skoro się nie czuje bólu cięcia. A co do bólu sn...Rodziłam 3 razy i 4 raz nie wyobrażam sobie cc. Po porodzie naturalnym kilka godzinek i jest ok a po cc jak schodzi znieczulenie dopiero zaczyna się jazda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megg321
Znieczulenie zewnątrzoponowe stosuje się podczas porodu siłami natury na życzenie pacjentki lub podczas cesarskiego cięcia. Zalecane jest zwłaszcza wtedy, gdy rodząca ma cukrzycę, wadę serca lub wzroku, niewydolność nerek, nadciśnienie.U nas to tylko na życzenia. A przy normalnym cc usypiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Megg prawdopodobnie nie mieszkasz w Polsce Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megg321
mieszkam w Polsce, a wy widać jesteście troche zacofane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Megg...uwierz mamie, która urodziła i po 2 godz wstała z łózka i latała po oddziale (a poród nie był lekki-bole krzyzowo-miednicowe)....po cc leżysz plackiem 12 godz,a potem pielęgniarki dają Ci dziecko i rób co chcesz - zajmuj się, karm, myj (bolą sutki,ból aż w sufit zęby wbijasz) ,a cięcie rwie i boli. Oczywiście niektóre kobiety po cc po 12 godz czują się dobrze,ale mimo lęków przed naturalnym, dziękuję wszystkim,którzy odwiedli mnie od cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry pie
Witam Z góry przepraszam za zaśmiecanie waszego topiku, mam nadzieje że nie weźmiecie mi tego za złe ;) ukazał się dziś materiał z wywiadem z Eleną Tonetti w języku polskim, a takich materiałów tłumaczonych na nasz język jest niewiele, natomiast informacje w nim przedstawione są tak istotne i ważne, iż uważam, że każda kobieta która spodziewa się dziecka lub je planuje, powinna je poznać, dlatego wkleje ten link gdzie tylko się da, by jak najwięcej osób mogło sią z nim zapoznać. Zachęcam Was bardzo do odsłuchania tago wywiadu, choć może nie jest zbyt płynny bo prowadzony z tłumaczem, ale naprawdę jestem przekonana, że takie sprawy jak sposób przyjścia na ten świat, okresu płodowego oraz pierwszych miesięcy i lat życia, mają kluczowy wpływ na nasz rozwój i determinują całe nasze późniejsze życie i jeśli chcemy zmienić nasze życie, życie naszych dzieci i cały nasz świat, mam taką moc. http://www.youtube.com/watch?v=T6w04-TCExg Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodziłam w styczniu przez cc. leżałam od poniedziałku we wtorek o 11 miałam cięcie.Dziecko dali na drugi dzień jak zaczęłam chodzić normalnie..tzn w miare normalnie z przykucem bo ból niesamowity... wyszłam w niedzielę jeszcze z wielk.ą łaską mimo że z dzieckiem i ze mną wszystko w pożądku.... Chyba to nie my jesteśmy zacofane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zewnątrzoponowe dają normalnie przy cc. Narkozza jeśli sa do tego wskazania jakieś..coś Ci się pomyliło megg.. to nie ameryka żeby dawać wszystko na żadanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
megg....a broń się przed znieczuleniem przy sn....czesc osobo chwali sobie,ale wiele traci kontrolę nad parciem i mimo poprawnie idącego porodu,rozwarcia,nie są w stanie wspolpracowac z polożną i porod sie przedluza,komplikuje....kobieta denerwuje sie,polozna sie denerwuje,pojawia sie lekarz,ktorego tez nerwy i obawy biorą i mysli o cc, bo rodząca nie jest w stanie pracowac nad porodem...przestaje byc racjonalna...mimo wszytsko sn....i dobra polozna...nawet wynajeta,ale z tego szpitala w ktorm rodzisz,zeby mogla dac ci (po cichu) zastrzyk lub kroplowke na przyspieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
megg....w ktorym to szpitalu daja zzo (znieczulenie zwnatrz oponowe)? podaj adres to wpadną tam tlumy....idac do szpitala,czesto musisz miec swoj papier toaletowy i podpaski poporodowe,bo zużyjesz ich spokojnie 2-3 paczki przez cały pobyt... kobiety,polecam Wam mniejsze szpitale...w duzych jest masowka...rodzisz to rodz,obok tez rodzi,tez trzeba rzucic okiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Mam na imię Karolina i jestem w 31 tc, termin mam na 24 września i z miłą chęcią dołącze do dyskusji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollannnnn
hej, ja też mam termin na wrzesień - 02.09:) już zaplanowana cesareczka, druga moja zresztą, po pierwszej wyszłam w 3 dobie ze szpitala, czułam się dobrze, kobitki które roziły naturalnie też były obolałe, nawet bardziej niż ja i umęczone po wielogodzinnych porodach a moja cc trwała ok. pół godziny:) jestem zadowolona że teraz też będzie cc, polecam wszystkim:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgULa111
hejka termin mam na 14 wrzesnia juz nei moge sie doczekac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W maju mialam cc. To nie zzo daja najczęściej, tylko podpajęczynówkowe. Mnostwo moich znajomych mialo cc i żadna pelnej narkozy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i jeszcze jedno: cc nie jest zupełnie bezbolesne. Nie wiem od czego to zalezy, ale ja czulam baaardzo duzy dyskomfort, jakby mi szarpali w brzuchu i przesuwali narządy:( Mialam cc z powodu braku rozwarcia i ciesze sie ogromnie, bo skurcze to koszmar!Bierzcie zzo jak macie mozliwosc i chcecie/musicie rodzic sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak sie wam dziewczyny dzieciaczki chowaja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×