Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

małaMiKasia

Chudnięcie

Polecane posty

witam, mam 17lat,153cm wzrostu i waze 65,5kg. od jakis pol roku probuje schudnac ale jakoś bez efektu (chce obyc sie bez porad dietetykka -ze wzgledu na rodzicow bo nie pochwalaja tego i wojna by była tylko z tego) co do diety probowalam sama sobie ustalic jakas taka lekka ale po kilku dniach skonczyla sie to szlabanem wojna zabraniem telefonu i komputera i tym ze popadam w anoreksje i ze mam ze soba jakis problem ze chce chudnąc ze nie jestem krolikiem zeby jesc takie rzeczy etc. jestem zmuszona jesc w szkole obiady gdyz mam lekcje od 9-15/16 i codziennie do szkoly chodze 2km (łacznie 4) gdyz nie ma dostepnego transportu innego. zwykle w domu jestem kolo 16-17 roznie zalezy czy wracam ze znajomymi czy sama.i zawsze w domu czeka obiad (mieso+surówka i ziemniaki, standard) i zmuszana przez rodzicow jem obiad. po czym ide robic lekcje (zajmuje to ok 1h) i dopiero koło tej 19 mam wolny czas jakby... (chyba ze rodzice kaza mi sie uczyc)i od tego pol roku kupilam sobie rower do jazdy w domu taki marktowy (bo za własne pieniadze) i zaleznie do dnia jezdze ok 40-60minut z predkoscia 27-35km jezdze tak co 2,3 dni zalezy od ilosci nauki do szkoły..do tego kupialm czerowna i zielona herbate i pije je codziennie nie jem slodkiego ani nie pije coli i tym podobnych rzeczy..no i niestety waga rosnie cały czas.. do tego mam bardzo slaba przemiane materi(nie mam problemow z tarczyca)i dosyc stresujacy tryb zycia. Miały ktoś jeszcze jakis pomysł co moge zrobic? jakies dodatkowe cwiczenia? (a6w robilam absy rozne -oczywiscie mowiac rodzica ze chce miec troche miesni bo dla nich o odchudzaniu nie ma mowy... ) zaczelam sie tez dosc szybko rozwijac w okresie 4kl podstaowej i do tamtej pory zaczelam tyć.. z roku na rok wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno doradzić
w zasadzie masz dosyć ruchu nie wiem co jadasz na śniadania i kolację w twoim wieku też jadałam po dwa obiady, w ogóle się nie ruszałam a byłam chuda jak szkapa obastawiam że to jednak problemy z tarczycą bo w twoim wieku nie powinnaś tyć jeśli ruszasz się dużo skoro musisz jeść dwa obiady to jedyna opcja to jeść lżejsze śniadania i kolacje i ćwiczyć na rowerku codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg wskaźnika BMI masz nadwagę.. Nie wiem co mam Ci poradzić, skoro rodzice tego nie widzą, najlepszy sposób to mieszkać bez rodziców i przejść na zdrowszy tryb życia, ale Ty jeszcze za młoda jesteś:) próbowalaś z nimi jakoś na spokojnie rozmawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkca
No nie powiem, ważysz za dużo..ja mam 167cm i waże 60 kg, a jakaś chuda nie jestem wcale, taka normalna, moim zdaniem powinnam troche schudnąć. Co do Ciebie, to masz chorych rodziców, bo dbanie o siebie i swoje ciało to normalna sprawa..nie możesz im tak ulegać, bo jedzenie dwóch obiadów nie jest zdrowe.. może zrób tak, że za plecami rodziców, bo z tego co piszesz na pewno się na to nie zgodzą odmów te obiady w szkole i zamiast tego bierz do szkoły owoce, warzywa, jakies ciemne pieczywo, ale bez szynki, sera itp tylko z jakimiś warzywami. Pij dużo niegazowanej wody, no i ruszaj sie duzo..wiesz czasem lepiej zamiast sie tylko uczyc i uczyc to wyjsc, pobiegać, czy odiwedzic siłownie, basen..bądź bardziej niezależna, masz już przeciez 17 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbieraczka złomu
jedz i ćwicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiedenka
Myslalam, ze topic dotyczy chudniecia.. Schudlam 10 kg przez ostatnie 3 mce.. czy to tak może być? Nie wiem za bardzo od czego bo jem jak jadlam. Ruchu nie mam za wiele bo choruje na depresje i w sumie mało co wychodze z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olos34
No nie wiem, a ile wazysz i ile masz wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiedenka
Ważę aktualnie 47 kg, mam 167 cm wzrostu, ale jakie to ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olos34
A może od tej depresji.. nie znam sie ale podobno stres tak dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbieraczka złomu
zawracanie głowy idź do znachora..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×