Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gusia09

Ciąża 2013 ... długo wyczekiwana cz.2

Polecane posty

Morganna ja mam łóżeczko turystyczne 2 poziomy i jest jedynym łóżeczkiem jakie używamy a dokładnie takie http://allegro.pl/maxx-wypas-lozeczko-turystyczne-kojec-wibra-i3398878273.html ma od razu półeczki przy przewijaku w których trzymam pampersy waciki i kosmetyki niezbędne do przewijania Choć teraz jak Ala ma 5 m-cy przewijak jest już ciut za mały i nóżki jej wystają ale służy w zasadzie tylko przed kąpielą do mycia buźki 🌻 Marietanka gratulacje Ale to zleciało niedługo mało będzie ciężaróweczek a więcej mamusiek Super Muszę tabelkę zaktualizować Jak wrócicie do domku to daj nam znać jak było mam nadzieje że szybko poszło i się nie wymęczyłaś za bardzo. 🌻 A my wybieramy się zaraz na działkę i po południu grillek będzie o ile nie zacznie padać bo duszno masakrycznie a słońce zasnute chmurami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 Mamusie 🌻 Gusia .............. 25.02.2013 ..... SN.... Alicja .......... Częstochowa Kini77.............. 08.05.2013 ......CC.... Emilka ....... Jelenia Góra Edzia81 .......... 08.05.2013 ......CC.... Wiktoria ..... Wrocław / DE Joasieńka ....... 23.05.2013 ......CC..... Blanka ....... Nadzieja28 ...... 04.06.2013 ......CC..... Natan ........ Ostrów Św. / UK Jeny ............... 11.06.2013 ......CC.... Lenka ........ Rybnik Lonisława ....... 15.07.2013 .......CC.... Michaś ....... Łódź/Bxl Kanapka ......... 26.07.2013 ............... Damian ...... Białystok Marietanka ...... 27.07.2013 ......CC.... Ola ............. Świdnik 🌻 Ciężaróweczki 🌻 Agaolcia ........ 16.08.2013 ......................... Radzyń Podlaski Keyt1211 ....... 19.08.2013 Anka1979 ...... 30.08.2013 ....... CH ........... Legnica Sanders 78..... 18.09.2013 ......................... Wrocław AnetaG84 ...... 12.10.2013 ....... DZ ............ Poznań Milka667 ........ 03.11.2013 ....... CH ............ Anulka8585 ... 03.11.2013 ........ CH ............ Katowice Morganna86 .. 25.11.2013......... CH ............ Paula-111 ...... 28.11.2013 olaolalalaa ..... 28.12.2013 Lisapanda ......24.01.2014 ........................... Warszawa Biedrona 🌻 Jak coś mam zmienić to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morganna ja powoli zaczynam kupowac wyprawke tzn na razie ciuszki a glownie to co potrzebne do szpitala.lozeczko tez mam upatrzone tylko najgorzej jest z wozkiem.kompletnie nue wiem na co zwracac uwage i jaji wybrac.Jesli ktoras z was moze polecic wozek ktory macie to prosze o nazwe porownam sobie w internecie.********kini77pecherz jyz mnie nie boli ,pije sok z xurawiny i myje sie tantum rosa.a ten napar z pietruszki to jak przygotowac?zalac wrzatkiem pietruszke czy gotowac?przepraszam za bledy ale pisze z tel bi nie mam sil wstac do kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Same dobre wiesci dzisiaj na cafe:) Marietanka- moje gratulacje..Kruszynke z tej Twojej Oli, na pewno jest sliczna:) Bedziemy czekac na wiesci, buziaczki wwwwwww A wczoraj kanapka urodzila, wiec tez serdecznie gratuluje, ale sie ciesze, ze Wasze malenstwa juz przyszly na swiat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marietanko.... Gratuluje Ci serdecznie córeczki... czy ja cosominęłam...? Mialas w planach teraz cc czy cos Cie chwyciło.. Przez tego mojego synusia, to wypadłam zupełnie obiegu :-) x Keyt.. Trzymam kciuki, aby wszystko obyło sie bez komplikacji i abys za chwil parę utuliła swoje maleństwo do piersi.. pozdrowionka x Morganna.. moja kumpela ma turyst. łożeczko jako to "normalne" i sobie chwali.. tak naprawdę to chyba zadna różnica.. Kieruj się wygodą i praktycznością.. x Aneta.. Oj, szybciutko sieuwinełaś.. pamietam jak pisałaś, zę jeszcze sie przeprowadzacie, wiec czekasz ze wszystkim do wrzesnia, a tu proszę, wyprawką prawie gotowa... Niezła z Ciebie pszczółka... :-) x Kini.. U nas fajnie.. zaczynam odczuwac zmiany, np takie ze nie spie zbyt wiele jak to mialam w zwyczaju i pobolewa mnie głowa w ciagu dnia.. spijam sobie kawusie taką cienką z mlekiem, ale nie wiem czy czasem to nie przyczynia sie do problemow brzuszkowych małego... Poza tym bolą mnie cycki, Mały podjada zamiast jesc (moim zdaniem, bo w sumie to mu sie ulewa az) i mam duzo pokarmu. Nie chce sciagac, bo bedzie go jeszcze wiecej.. mam racje? x Kanapko... gratulacje... :-* Wspaniale Mały sie spisał, ofiarując mamusi taki prezent w dniu Jej imienin... x Gusiu.. no niestety z tą skóra to ma nie halo.. tzn między tymi pachwinkami. Teraz dla odmiany smaruje bepanthenolem (chyba taka nazwa - nie chce mi sie wstawac, zeby sprawdzic.. :-) ) To, że siełuszczy, to swoją drogą.. Poza tym nie mogę zmyc do czysta ze skóry tego żółtego koloru po kupkach. ja myję Michasia wacikami i wodą, nie używam na razie chusteczek, dlatego trudno mi schodzi ta kupka ze skóry, On się denerwuje, ze to tak długo trwa i awantura gotowa.. Będę sie starał po każdej kąpieli wietrzyć pupę, owinę Go samymi pieluchami i tak będę zostawiała, zobaczymy czy to dopomoże... A z Ciebie Gusiu naprawdę prawdziwa szczęściara.. Jak widzę, to Ty z Alą żadnych problemów nie masz.. Oby tak dalej.. x Kochane.. pytanko... Jak Wy z seksikiem.. Kiedy po cc mozna juz? Wyczytałam, że powinno się czekać jak po sn.. Wam lekarze tez tak mowili..? x Buziaki dla wszystkich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu- od wrzesnia zaczne pranie, prasowanie itd... Oj chcialabym miec tyle pokarmu co Ty, wszyscy mowia, ze mala bedzie miala co jesc, ze wzgledu na rozmiary mojego biustu, ale to przeciez nie jest powiedziane, ze jak cycki duze, to pokarm bedzie... Nie do konca wiem jak to jest z tym odciaganiem pokarmu, ale z tego co sie orientuje, to chyba warto sciagac, zeby zastoj sie nie zrobil... W sensie, zeby piersi nie zrobily sie twarde od nadmiaru pokarmu i zeby wtedy pokarm calkowicie nie zanikl..Jakos to sie nazywa, ale nie pamietam jak..Dziewczyny na pewno Ci pomoga.. No chyba, ze masz tak akurat, od karmienia do karmienia to chyba nie bedzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu pokarm trzeba sciagac bo mozesz dostac zaoalenia piersi.moja kolezanka miesiac temu rodzila i miala kiepski laktator piers nie byla oprozniana ,zrobil sie zastoj i skonczylo sie na antybiotykach i zaniku pokarmu.z tego co ja sie orientuje to raz jedna a raz druga piers powinna byc do konca oprozniona.no ale niech sie doswiadczone mamy wypowiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiu, dzieki za cynka z lozeczkiem. Fajne jest. Moja siostra miala zapalenie piersi po porodzie, skonczylo sie u niej zabiegiem chirurgicznym, musieli jej piers rozcinac. Pomijam fakt, ze lezala jak niezywa z goraczka przez tydzien. Polecam odciagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po kroplowkach niewiem jak jeszcze tydzien mam wytrzymać w tym szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Kanapko , marietanko wielkie gratulacje!!!! mamy kolejną parkę na świecie wspaniale! ;-) trzymajcie się mamusie i wracajcie szybko , bo czekamy tu na gorące relacje :-* zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Keyt cieszę się że się odezwaś , to wychodzi na to że jestes następna w kolejce ;-) To czekamy na Julcie w takim razie , odzywaj się ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Morganna ja Ci nie pomogę w kwestii łóżeczka , bo mam standartowe ze szczebelkami ale powiem Ci że nie wiem czy turystyczne mają tę opcję ale ja nie wyobrażam sobie sięgać po dziecko na ''samo dno'' zwłaszcza zaraz po porodzie.. Dla mnie ważne było żeby miało ustawiane poziomy , jeżeli turystyczne mają taką funkcję to czemu nie ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Agaolcia cierpliwości , już niedługo - zobacz jak marietanka się uwinęła ;-) bądź w gotowości , pytałam czy już wszystko gotowe masz bo w sumie lepiej być przygotowanym jakby chciała szybciej wyść ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz paula bierzesz pęczek natki , siekasz drobno i zalewasz wrzatkiem i przykrywasz do wystygnięcia. przecedzasz przez sitko i popijasz przez cały dzień. Działa bakteriobójczo i moczopędnie , a przy okazji dostarczysz sobie żelaza i wit c ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Loniu taka słaba kawa nie powinna Mu zaszkodzić. To super że masz mleko, ale z tym ściąganiem to jest tak że jak nie będziesz ściągać albo Michaś nie wyciągnie wszystkiego to możesz mieć zastój a z drugiej strony masz rację , jak będziesz ściągać to będzie więcej , bo piersi produkują tyle ile dziecko wyciąga. Ale jeśli będziesz ściągac to możesz przechowywać pokarm 2 dni w lodówce a nawet mrozić. Ja nie ściągam teraz , ona wyciaga tyle ile potrzebuje , raz ostatnio ściągnęłam jak długo spała i cycki mnie bardzo bolały a wkładki laktacyjne mogłam wykręcać ;-) a z seksikiem to jak przy sn ok 6 tyg , chociaż to sprawa indywidualna i zależy od tego w jakiej Ty będziesz formie i nastroju ;-) ja szybko do siebie doszłam ;-) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz u nas dziś masakra , nie mogę nawet wyjśc z domu bo z nieba leje ssię żar... upały masakryczne , mała nie chce jeść , przesypia mi całe noce , budzą ją ok 7 sama bo cycki mnie już tak bolą a ona ledwo raczy ssać... jeszcze kupę robi raz dziennie więc mam dodatkowy stres.. mam nadzieję że to przez te upały i się unormuje. Miłego weekendu dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny u Marietanki to było tak, że była wczoraj u lekarza i powiedział, że jest ok szyjka twarda długa zamknięta i nie ustalił jeszcze terminu cc. W nocy zaczeły się skurcze i o 2.30 odeszły jej wody, pojechała do swojego szpitala i pewnie nie było miejsc więc odesłali ją do innego, na szczęście pisała że opiekę ma super i przed 7 rano zrobili jej cięcie. A malutka jest śliczna mam zdjęcie na tel i nie mogę wrzucić na fb bo nie mam kabelka wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
post wyżej jest mój zapomniałam się podpisać, idę dalej sprzątać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko tydzien odliczam dni kiedy bede miec ja przy sobie tak myslalam ze wyjdziemy we dwie ze szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu ja tez glownie myje Ale woda i wacikami tylko na wyjsciach uzzywam chusteczek, do wody mozesz dodawac dzieciecego mydelka lub plynu do kapieli dzieciecego powinno leoiej zmywac. Barszo sie ciesze ze Alunia jest bez probkemowa i mam nadzieje ze jej sie nie odmieni, dzisiaj byla marudna ale to chyba przez te upaly masakra jakas oddychac normalnie sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, dzieki za rady.. sciagnelam sobie i faktycznie odczulam ulge.. niech sie ta laktacja jak najszybciej ustabilizuje.. czyli widac, za jak za duzo, to faktycznie niezdrowo.. :-) x kini..co masz na mysli, ze szybko doszlas do siebie..? o rane..? o krwawienie? mnie chyba hormony szaleja, bo mam taka ochotke na przytulanki, ze nie wim jak przetrzymam w razie co te 6 tyg.. x aneta.. no niestety duzy biust nie gwarantuje tego, ze pokarm bedzie, ale miejmy nadzieje, ze nie bedziesz miala z tym zadnego problemu. x u małego dzis w kapieli z pepuszka, z tych strupków w srodku popłynela rozrzedzona krewka.. to chyba te strupki pod wplywem wody "pusciły" kolor mam nadzieje.. ale mamwrazenie, ze to nie jest jeszcze suche, a myslalam, ze jak kikut odpada, to juz po wszystkim.. ile u Waszych maluchotrwal proces gojenia jeszcze po zgubieniu kikutka? i jeszcze jedno.. jak podgrzac mleko zamrozone/ z lodówki..? pod biezaca ciepła woda? bo chyba nie wkladac do goracej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gusiu.. ze tez wczesniej na to nie wpadlam, z tym plynem do wody..?! dzieki - wyprobuje i zobaczymy... a Ala na pewno tez ma dosc tej pogody, wiec trzeba dziecko dzis usprawiedliwic.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem wlasnie ze i tak jak na tą pogodę to kochana była i tylko trochę marudziła a to też dlatego że mało spała bo nie dało sie spać w taki ukrop. Nawet teraz w pokoju mamy 30°C i na szcescie jakos jej to nie przeszkadza ale zaczynamy zastanawiac sie nad montazem klimy bo nawilzacze i wiatraki to nie daja rade, za to zima zas mamy 19°C i tez jej nie przeszkadza smiejemy sie ze jest zmiennocieplna, 🌻 Ali kikut odpad dopiero po 4 tyg i od tego momentu pepuszek jest czysciutki i nic sie nie robi. Jak cos to przemywaj to octaniseptem czy czego tam uzywalas do pepka, zeby to sie nie slimaczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tam słychać ja jutro mam badania mam i zobaczymy jak to dalej bedzie wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane mamusie i ciężaróweczki :-* Ja nie daję rady w te upały!!! Stopy mam jak niedźwiadek a dłonie tak mi napuchły jakbym w nocy boksowała. Jestem po wizycie u ginki i obawiam się, że urodzę wcześniej niż 30.08. Brzuch mi opada, bardzo boli mnie tam na dole, mały bardzo pcha się na świat, naparza mnie tą główką i jest to dokuczliwe, nawet bardzo. Ewidentnie będę rodzić naturalnie, chyba, że nie będzie rozwarcia, bądź coś przy porodzie wyniknie. Odliczam dni do końca lipca, żeby chociaż sierpień się już zaczął. Ginka powiedziała mi, że jeśli poród zacznie się teraz to nie będzie go powstrzymywać, bo to już nie ma sensu i dziecko przeżyje. Tak więc jestem na czuwaniu i w gotowości. Prawie wogóle nic nie robię. Torba do szpitala spakowana, wózeczek kupiony, łóżeczko stoi. Myślę, że jestem gotowa :-) Tylko boję się, że przegapię moment, gdy odejdą mi wody. Całuję Was moje kochane i gratuluję kolejnej mamusi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;-) Loniu laktacja Ci się ustabilizuje , spokojnie jeśli ściąganie przynosi ulgę to tak rób. Ja potem to mleko z lodówki wstawiałam do podgrzewacza na 40 st lub do lekko gorącej wody takiej już nie wrzącej bo przez schłodzoną butelkę powoli się nagrzeje. Temperaturę sprawdzałam termometrem bezdotykowym ale możesz też na nadgarstek a w podgrzewaczu masz ustawioną temperaturę.A zamrożone mleko musisz troszkę wcześniej wyjąć i tak samo. Co do seksiku t miałam na myśli głównie krwawienie , bo u mnie przez kilka tyg leciało.. poza tym ta rana była spuchnieta , ciągnęło mnie jeszcze jakiś czas więc to dodatkowo obniżało moje libido. Ale jeśli czujesz się dobrze fizycznie , to mój dr powiedział że nie ma przeciwskazań , ''nie rodziła Pani dołem'' ;-) także sama wiesz najlepiej ;-) Kupę rzeczywiście ciężko czasem zmyć samą wodą , do miseczki z wodą dawałam właśnie płyn do kąpieli lub żel do mycia ciała Hipp i ładnie schodziło. Loniu co do pępuszka to u nas właśnie tak było że jak odpadł kikut to było już po wszystkim , był zupełnie zagojony , różowy na tym węzełku. Odpadł u nas szybko po tyg , i w środku było takie mokre i leciała taka jasna krewka ale to przy kąpieli , położna mówiła że to normalne i że można nawet zanurzyć go w wodzie a potem osuszyć patyczkami i octaniseptem. To wystarczy. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Anka79 nareszcie dałaś znak życia ;-) No niestety trudny okres teraz bo akurat wypadła Ci końcówka ciązy w takie upały , musisz wytrzymać , trzymaj stopy w zimnej wodzie i wyżej niż głowa. No to już lada moment z tego wynika , masz jakoś termin na 30 sierpnia? To dobrze że jesteś gotowa , wypoczywaj ile się da , masz m w domku to pewnie Ci pomaga ? Koniecznie poproszę o fotkę wózka na maila , no i powiadom nas jak już się zacznie! i czekam na mmsa Matiego ze szpitala ;-) A ile waży i mierzy? trzymaj się kochana i zaglądaj częściej 😘 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Keyt trzymam kciuki , żebyś już szczęsliwie urodziła bo pewnie wariujesz w tym szpitalu. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz U nas dziś najgoręcej w całej PL 38 w cieniu , w słoncu pewnie 60 .... masakra , nawet nie wychodzę , w domu żaluzje pospuszczane , wyjdę dopiero wieczorem nie mam wyboru, mała strasznie się poci włoski ma mokre od leżenia a jak ją karmię to jest upocona jak mysz a ja razem z nią ! Buziaki miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Lonisławy
Cześć dziewczyny :) Ja sobie Was czytam, ale się nie udzielam, bo piszę na prywatnym forum mam sierpniowych :) Jestem za chwilę w 36 tc i chciałam zadać jedno pytanie Lonisławie: w jakim szpitalu rodziłaś kochana? Miałaś cc czy sn? Ja też jestem z Łodzi i intensywnie szukam wiadomości nt łódzkich porodówek. Gdybyś mogła coś napisać, podzielić się wrażeniami, doświadczeniem.. byłabym niezwykle wdzięczna :) Zdrówka mamuśki, Wam i Waszym pociechom, pozdrawiam Was serdecznie i przepraszam, że się tak wcinam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonisława, Marietanka,Kanapka wielkie gratulacje i sczęśliwego Macierzyństwa oraz dużo zdrówka dla Waszych Maleństw! U nas dzień za dniem szybko leci, Wiki rośnie jak na drożdżach, a wczoraj została ochrzczona. W wolnej chwili wrzucę zdjęcia na fb. Pozdrawiam wszystkie Mamusie i Ciężaróweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kini.. dziękuje za odpowiedzi... :-) No to fajnie, że nie ma p.wskazań do przytulanek, jesli rodziło się przez cc. No i o pępęk tez jestem spokojniejsza, tym bardziej że dziś juz widzę poprawę, no i czytalam, ze po odpadnięciu kikuta moze się "paprać" jeszcze przez kilka dni.. x Pyt. do lonisławy... Ja nie rodziłam w Łodzi, takze Ci nie pomogę, przykro mi. Najlepiej, jeśli będziesz się kierowala myślę tym, czy w szp. jest rownież oddzial neonatologii, tak w razie a w razie.. No i odległością od swojego msca zamieszkania. Wiem, że w Matce Polce zrobią bez problemu raczej cc, jeśli są ku temu wskazania, a jesli jestes po ivf, to mozesz sobie zazyczyc. Powodzenia x Anka.. no to widzę, że i Ty zaraz będziesz miała Synka obok.. Trzymaj sie jakoś w te ostatnie dni.. wiem jak to jest, bo ja tez chodziłam jak hipcia w te upały, cala opuchnięta.. x Edziu.. czekamy zatem na zdjecia Wiktorii.. pewnie już nieźle urosła przez ten czas - tak długo mama nas zaniedbywała :-P Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo post wyzej napisalas ze ania bedzie tulic synka niedlugo i pomyslalam ze chodzi ci o kanapeczke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×