Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nati_84

Inseminacja - walka o upragniony cud :)

Polecane posty

Haniu ja mam chyba taką dawkę jak ty 75 , ale damy rade :) ja też bym się bała 5 pęcherzyków ale też trzeba się cieszyć bo szanse są większe. Tak się zastanawiam od wczoraj czy ten Gonal bedzie mi potrzebny bo jakoś się dziwnie czuje i bynajmniej nie na @ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania0306
życzę Ci żeby jednak nie był potrzebny :) a dawka faktycznie ta sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moonika- nie, nie- ja nie mowie, ze dostaniesz za 2 dni- tylko ze ja dostalam po dwoch. a Tobie mówię, ze @ nie przyjdzie wcale, a test jeszcze nie wyszedł:) tego Ci życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi - ile leżałas w szpitalu zanim cię wypuścili pomtych zastrzykach? Trochę się boję, bo jeśli wyniki badań bedą dobre to mam go dostać dzisiaj a beta w sobote i wtedy sie okaże. Ale z tego co czytałam po podaniu tego leku często się zdarza, że beta najpoerw rośnie a dopiero później spada! Boję się, że w sobotę zadecydują już o laparoskopii.... Koszmar jakiś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati poziom bety mierzy sie miedzy 4 a 7 dniem od podania zastrzyku, może wzrosnąc to normalne ! jak nie spadnie to dostaniesz 2 dawkę, mi po 2 spadło, ale ordynator zaznaczył że jak nie zadziała 2 dawka to 3 nie ma sensu i trzeba otwierac, łacznie 3 tygodnie, od zastrzyku 2 tygodnie, jeżeli zdecydowali się na mtx to się nie bój, wiedzą co robią, wiedzą o tym że poziom może wzrosnąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobota to trochę za wcześnie na bete po podaniu, jeśli dzisiaj dostaniesz zastrzyk to powinni sprawdzac najwcześniej w poniedziałek, ale nie wiem jak u ciebie ordynator zadecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panicznie się boję, że do tego czasu mi pęknie jajowód!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A boli cie coś ?? Twoja beta nawet do 1000 nie doszła a ryzyko pekniecia ponoc od 3000, to nie mój wymysł tylko słowa profesora żeby nie było że lekarzem kafeteryjnym jestem, każdy przypadek inny, lezała ze mną dziewczyna której poprostu @ się przedłużyła tzn. z 5 na 8 dni, gin wysłał ją na oddział, zrobili usg, widzieli płyn w zatoce douglasa, i zaraz na stół, miała pęknięty jajowód, najpierw zrobili jej punkcję czy ten płyn to krew no i się potwierdziło, ale jej nie robili bety, nie było potrzeby, wymagała natychmiastowej interwencji, dziewczyna nie wiedziała wogóle że to ciąza, rozmawiałam z nią, 3 miesiące wcześniej poroniła prawidłowo zagnieżdżoną ciążę, lekarz ją zjechał że powinna odczekac 5 miesięcy z kolejną ciążą, ale ta boroczka się zabezpieczała, pecha miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Endi - chyba mnie nie boli chociaż jak się o tym wszystkim dowiedziałam to już wszędzie mnie kłuje, boli i w ogóle :o jestem właśnie po zastrzyku - pierwsza obserwacja zapowiedziana na sobotę. Pytałam Pani Doktor to mi powiedziała, że jak ma spaść to do soboty coś spadnie.... Więc czekam i modlę się o to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati - ze tez musisz przez takie cos przechodzic.. to jakis koszmar dosłownie.. współczuję i życzę dużo siły i wytrwałości! trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes - nie uciekaj stąd.. my cały czas jestesmy tutaj na cafeterii... miejmy nadzieję,że już nie pojawi się żadna pomarańcza.. trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To już po prostu szczyt
wszystkiego!! Najpierw beta spada , potem łyżeczkują nie wiadomo co , bo nic na usg nie było , a teraz beta rośnie!! I to wszystko ''dzieje się w szpitalu'' pod okiem profesjonalnego zespołu lekarzy ;-) Czary mary dosłownie!! Jutro nam napisze że jest na porodówce i rodzi ;-) To jest fizycznie nie możliwe.. To jak dwie niezależne ciąże na raz w dwóch różnych miejscach???!!!! No chyba że masz Nati dwie macice!! Bo inaczej jak?? Gdyby było jak mówisz to beta nie była by spadkowa , bo ''ta druga beta była rosnąca'' Ale bajki masakra. Po zatym ciążę jajowodową raczej widać na usg bo jajowody są pogrubione , a w tym wspaniałym szpitalu ani widu ani słychu ;-) To się nie trzyma kupy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc mam malo czasu!
Hej dziewczyny jesteście jeszcze? Właśnie wróciłam do domciu w trakcie kąpieli już nie zauważam plamienia , jajniki dalej bolą a co dziwne wsadziłam sobie palec ...tam właśnie i jestem w szoku! Ciasno jak cholera.A przecież w płodne dni powinno być luźno powinno byc wszytko otwarte gotowe do przyjęcia plemników a ja nie wiem jak tak ciasno to jak sobie z ta strzykawką poradzę , wszystko takie rozpulchnione a brzuch dalej boli Co to ma być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mało czasu
twoje objawy wskazuja na owulacje. Spróbuj dziś z ta inseminacja , organizm jest przewrotny i czasami nie dziala jak w zegarku wiec moze to jest ten czas i dobry moment na zaplodnienie. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ty
bedziesz sie strzykawka zapladniac??? :D cyrk normalny,a nati to juz przegiecie totalne,podwojna ciaza,jedna wczoraj wylyzeczkowana a druga w prawie 6 tygodniu w jajowodzie nie wykryta do tej pory na usg!!! wy sobie z normalnych ludzi jaja robicie czy co???!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drogi pomaranczowy nicku "prosze o pomoc" z checia udzielimy ci odpowiedzi, ale zadna z znas nie jest wozka, a owulacje mozesz potwierdzic jedynie przy usg, proponuje kupic sobie testy lh skoro nie masz takiej pewnosci, i obserwowac sluz jezeli jest plodny to wtedy robic inseminacje, szyjke macicy mozesz rowniez zbadac palcem jak to zorbic zapytaj wujka google on ci wszystko wytlumaczy, co do plamienia, zadna z nas tez nie jest lekatrzem i nie powie ci dlaczego mialas plamienie, moglo to byc zarówno plamienie owulacyjne jak i moglas sobie nadruszyc cos wkladajac palec do pochwy lub tez czasami zdaza sie iz peknie naczynko, tak wiec proponuje przedewszsytkim zaopatrzyc sie w testy owulacyjne, ktore przy twoich 28 dniowych cyklach powinny zdac relacje w zaciszu domowym, inaczej polecam wizyte u doktora prowadzacego w celu oceny wielkosci pecherzykow pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i to wszystko
w Centrum Zdrowia Matki Polki!!!! trzeba skarge zlozyc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o pomoc mam malo czasu!
;ja nikogo nie obrażam, chciałam tylko zasięgnąć rady.Wszystko wskazuje na to że dziś mam owulke , a apteka 5km wiec lipa testu nie zrobie.A po za tym jestem lesbijką dlatego taka metoda. Bądź co bądź dziekuję tym które były miłe i tolerancyjne Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga dziewczyno szukajaca pomocy, twoja orientacja nie ma tutaj znaczenia, porpostu wytlumaczylam ci ze zadna dziewczyna nie podpowie ci co masz robic bo nie jest toba i nie zna twojego organizmu, sama musisz to stwierdzic bo znasz sie najlepiej, proponuje wsiac do taxi i podjechac do apteki napewno bardziej porzyda ci sie ten test niz wrozenie z fusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co się na tym forum dzieje przez jakieś pare dni to ja już sama nie wiem jakaś totalna masakra szkoda :( było tak miło na początku :( Aniaszy nie ma , Giziula też prawie wcale nie zagląda hmm :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze o pomoc mam malo czasu - a to bezpieczne z ta strzykawka?chyba ze taka tylko do pochwy, bo z tego co wiem to niespreparowane nasienie prosto do macicy, jest niebezpieczne.a co do owulki, najpewniejszym rozwiazaniem jest monitoring...bo mnie nawet sie z testami owulacyjnymi nie pokrywalo. tak czy siak powodzenia. Nati- masakra...trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę o pomoc ta próba Ze strzykawką to chyba mało bezpieczny zabieg dla organizmu, a do tego mało skuteczny. Nasienie w trakcie wytrysku jest uwalniane z prędkością dużo większą niż ze strzykawki. Poza tym możesz jakieś bakterie przenieść w ten sposób. Podawanie w ten sposób nasienie w tej chwili i tak ma mały sens, bo potrzebuje ono kilku godzin, żeby macica je odpowiednio przygotowała do zapłodnienia, a komórka jajowa po uwolnieniu żyje max do 8 godz. Zreszta tak jak pisze anulka owulacje sprawdzisz jedynie testami LH albo przez usg. No chyba że mierzysz temp od początku cyklu, ale to też nie daje 100% pewności. Nie lepiej pomyśleć o IUI/AID? Wtedy będziesz miała większe szanse na powodzenie. Rozmawiałas z jakimś lekarzem na temat tej domowej inseminacji? W ogóle to pierwsze słyszę o czymś takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem po iui i wiecie co ? już nic z tego wszystkiego nie rozumiem.W poniedziałek byłam na monitoringu w 9 dniu cyklu i ponoć miałam 3 pęchcerzyki,jeden 19mm i daw po 14mm,endo 7.1.Lekarz chciał robić iui w tym dniu,ale powiedziała że działałam z mężem dzień wcześniej i w końcu zaproponował czwartek.Dzisiaj moje pęcherzyki miały:jeden 21mm drugi 22mm i trzeci 14mm,endo 10mm.Lekarka zrobiła usg i był płyn w zatoce D,ale niby nie pękły.Chodzi o to ,że ona powiedziała że to niemożliwe żeby pęcherzyk miał w poniedziałek 19mm bo lekarz nie ryzykowałby tak długiego czasu do iui,a poza tym w kartotece jest napisane że były trzy p:jeden 13mm i dwa po 14mm.Więc nic się tu kupy nie trzyma,bo przecież na tak małych pęcherzykach nie proponowałby iui w poniedziałek,a jednak ją proponował,a skąd się wzięły teraz takie wymiary p. w kartotece?Zastanawiam się czy przypadkiem ten którego rzekomo nie było czyli 19mm nie pękł już wcześniej bo dzisiaj miałby już koło 25mm i wtedy to by się zgadzało że jest płyn w zatoce D a iui była za późno.Ale cóż przecież tego nie udowodnię,a nie będę się kłóciła z lekarzem.Zapewniała mnie że owu jeszcze nie było. xxxxxxxxxxxxxxx A co do dziewczyny która chce robić iui w domu to też czytałam,że nasienie jak nie jest poddane preparatyce,a jest bezpośrednio do macicy podane (nie w trakcie stosunku), to może to być niebezpieczne.Także koleżanko zastanów się czy nie lepiej wybrać się do klinki tam nasienie dawcy jest dokładnie sprawdzane i wszystko odbywa się w sterylnych warunkach. xxxxxxxxxxxxxxx Nati myślę o tobie... xxxxxxxxxxxxxxx Beti zaglądam,zaglądam :) codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Giziula - dzięki.... Przepraszam, że tak się nie wczytuję we wpisy ale łeb mam pełen od zmartwień :( nie wydaje mi się aby lekarka dzisiaj kłamała na temat owulacji. A co do doktorka to może mu się cyferki pomyliły? Życzę ci abyś za dwa tygodnie się ładnie uśmiechnęła :) xxxxxxx A ja dziewczyny czekam, wsłuchuję się w swój organizm czy coś mnie czasem za bardzo nie zaboli, czy nie pękł.....jestem wystraszona strasznie i proszę Boga aby nic złego się nie stało! Czuję się poprostu tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIĄŻY JAJOWODOWEJ NIE WIDAĆ NA USG W 5-6 TYG.!! TO TYLKO PRZYPUSZCZENIA, SKORO NIE MA JEJ W MACICY, JAJNIKU, JAMIE BRZUSZNEJ TO JEST W JAJOWODZIE. NAJMĄDRZEJSZA KOBIETO NA FORUM! NIE PRZESZŁAŚ CP TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ BO NIE WIESZ CHYBA O CZYM PISZESZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"druga w prawie 6 tygodniu w jajowodzie nie wykryta do tej pory na usg!!!" - bzdura totalna zapytaj swojego ginekologa czy widzi twoje jajowody podczas badania usg ;) jak widzi to ma noktowizor w oczach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati nie panikuj, najważniejsze że już jesteś po podaniu mtx, będzie dobrze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giziula1982TG no to trzymam za ciebie kciuki żebys dostala na zająca prezent :) moze tym razem sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Endi z Akademii Medycznej
W porządku , może ciąży jajowodowej nie widać ale co jej w takim razie wyłyżeczkowali i jakim cudem beta po tym ''czyszczeniu'' spadła i wzrosła??!!!! Ma dwie macice czy zapłodnił ją ginekolog Pani Doktor wszechwiedząca???!! CUD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niepokalane poczęcie!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapodalam sobie pierwszą dawkę Gonal-F. Nic nie bolało. M mnie rozśmieszył i nie mogłam wbić igły bo brzuch mi się trząsł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×