Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nati_84

Inseminacja - walka o upragniony cud :)

Polecane posty

dziewczyny- mam pytanie które mnie nurtuje mocno- dlaczego jedni lekarze każą brać CLo od 2 dnia cyklu , inni od 3 dnia cyklu, a jeszcze inni od 5 -ego dnia cyklu. Znacie odpowiedz?? czy jeśli ja zaczynam stymulację w 2 dniu cyklu- to moje pecherzyki szybciej dojrzeją??? dobrze myślę?? dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytskie Panie! Moje drogie,pragne być mamą...dziś jest ok 13 dzień po "zapłodnieniu". Zrobiłam chyba z 15 tesów, wszytskie negatywne, ale na cudy nie licze ,bo @ mam dostać dopiero w niedziele ale... No właśnie, mam kilka objawów, częste bóle podbrzusza, szczególnie lewego jajnika, zmiana nastrojów, piersi nie są nabrzmiale ani tkliwe ale lewa dośc żylasta się zrobiła , zmęczenie wielkie i ochota na sen od 19.... Od poniedziałku mam anginę i biore antybioty (powiedziałam lekarzowi ,że chyba spodziewam się dziecka i odbral odpowiedni), ale jest jedna rzecz która mnie zaniepokoiła dziś rano....otóż miałam lekkie plamienie/krwawienie, nawet nie wiem jak to opisac. po prostu , po wysiusianiu podcierając się zauważyłam lekki czerwony kolor i oszalałam bo nie wiem co to za objaw. czytałam o zagnieżdżaniu bzarodka, że tak może się sdarzyć, że czasami możemy plamić, ale ja tą @ mam dostać w niedzielę i ani testy mi nie pomogą, ani testy krwi, ze względu na antybiotyk,na l;ekarza za wcześnie bo nic nie wykryje i jestem w kropce....czy któraś z was tak miała???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia co do clo to ja czytałam ze podobno lepiej jest brac od 3dc ,jednak wiekosz ginow kaze tak jak jest w ulotce.Lek ten bierze sie w zaleznosci od tego jak wczesnie masz owulacje i ilo dniowe cykle większość bierze od 5 dc ale to nie jest norma, według mnie lekarz po obserwacji twoich cykli stwierdził, że dla ciebie będzie tak lepiej, trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronek nie chcę cię negatywnie nastawiać,ale pragnienie posiadania dziecka jest u nas tak silne ,że czasem dosłownie wmawiamy sobie objawy.Przy mojej drugiej iui,byłam szczerze mówiąc pewna ,że się udało,miałam coś w stylu mdłości,zmienne nastroje (mój m nawet zauważył i mówił że na pewno w ciązy jestem),skurcze w jajniku.Byłam pewna ,że to ciąża i dlatego bardzo przeżyłam tą porażkę.Nie wiem co może znaczyć to plamienie,a który to twój dzień cyklu? czasami implantacja zarodka następuje później niż np w 8 dniu od zapłodnienia. Oczywiście życzę ci żeby to jednak była prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha właśnie widzę że napisałaś że 13 dzień od zapłodnienia,czyli faktycznie na zagnieżdżenie chyba za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronek 13 dni po zapłodnieniu tak napisałaś a to było naturalnie??? Zagnieżdżenie zarodka następuje między 7 a 10 dniem także ciężko mi coś powiedzieć na ten temat nie wiem jakie masz cykle nic nie napisalaś na ten temat to może być ciąża ale też może być plamienie przed zbliżającą się @ i tak trzymam kciuki oby to było to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynkamalinka
weronek, plamenie moze oznaczac zblizajacy sie okres niestety a objawy o ktorych piszesz moga byc na okres jak i na ciaze ale skoro testy sa negatywne to raczej w ciazy nie jestes. moze nawet to lepiej skoro bierzesz antybiotyk. Nie nakrecaj sie niepotrzebnie zycze ci oczywiscie ciazy ale spokojnie, spokojnie, nic na sile. jak nie teraz to w nasteonym miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówię Wam, normalnie oszaleje.....sama się zanikepokoiłam strasznie, na zagnieżdżenie faktycznie trochę późno. Plamienie wciąż mam, i już sama nie wiem czy to @ nadeszła wcześniej czy może coś innego. Wyczytałam na innych forach ,ze plamienie przed @ się zdarza więc pomarzę jeszcze, ,że to jednak nie @....,ale bardzo dziekuję za Waszą aktywność. W sobotę , czyli dzień przed planowaną @ powtórzę test. dzwoniłam do szpitala na oddział gin. i pani jasno mi pwoiedziała ,że organiz kobiety to nie zegarek, @ moze wystąpić wczesniej..... poczekam jeszcze i zobacztmy. mam nadzieję ,ze plamienie szybko minie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynkamalinka
no to weronka zycze ci ciazy! powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronek nie jestem wyrocznią ale nie wydaje mi się że by to była ciąża :( chociaż niezbadane są wyroki boskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja beta 2.0 ...koniec nadziei...odstawiam leki czekam na okres, a dalej nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klarnecik kurcze ale mi strasznie przykro :( wychodzi na to że ciąża biochemiczna jak u mnie :( jak czytam takie wiadomości to mam dość :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weroneek - tak czy inaczej trzeba być dobrej myśli! Natura działa jak się chce ;) xxxxxxxx Beti - u mnie narazie nic nowego - jutro kolejne usg i badanie bety. Tak jak pisałam wczoraj był spadek także w końcu jakiś pozytywny objaw! Jedyne co mnie nie pokoi to skurcze macicy które mam - wcgzoraj były tak silne, że dostałam kolejny ketanol w tyłek, dzisiaj też zaczynam je czuć... Mówią, że macica mi się obkurcza tylko pytanie po czym? Troche mnie to niepokoi.... Nie pozostaje mi nic innego jak czekać znowu do jutra. Na pytanie do mojej Pani Doktor czy to możliwe, że jak beta teraz spadła to znowu urośnie to zaczęła się ze mnie śmiać i stwierdziła, że w moim przypadku 2+2 równa się 5 ;) mam tylko nadzieję, że ten żarcik to tylko żarcik i mój pęcherzyk "nie ożyje" jak już obumiera.....:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati z tą macicą tak jest,moja koleżanka też po czyszczeniu (puste jajo płodowe) miała takie skurcze macicy i powiedzieli jej dokladnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, bedzie dobrze. tylko musi sie cos dziac, napewno nie moge przestac i sie poddac, bo depresja murowana. bede dzialac od razu dalej, tylko z dr jakis plan musze ustalic, co dalej. ale martwia mnie te biochemiczne, bo cos musi szwankowac...tylko jak tu sie dowiedziec co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klarnecik powinniście rozszerzyć diagnostyke jakaś przyczyna poronień jest napewno tylko ciężko ją wykryć u nas nawet genetyka nie pomogła i też nie wiadomo dleczego ronie ciąże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati ile ty wtedy po ovitrellu robiłaś testy? Kończą mi się tabletki i mam taki plan.Jutro 9 dnia cyklu zrobię test sikany, wiem że to za wcześnie, ale chcę mieć pewność że beta hcg jeśli wyjdzie pozytwyna ,to nie będzie spowodowana ovitrellem.czyli jak sikaniec wyjdzie negatywny,to na pewno nie będzię już ovitrella we krwi.zgadza się? A jeśli miałaby być ciąża,to w 9 dniu po iui na pewno wynik już będzie choćby minimalnie większy np 3. Nie chcę wykupywać tego duphastonu bo jakoś nie wierzę w powodzenie tej iui.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie Giziula w gorącej wodzie kąpana :) jak zrobisz test wyjdzie negatywny to juz nie powinno być ovitrele w organizmie ale nigdy nic nie wiadomo kochana może wstrzymaj sie do poniedziałku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti- domyslam sie ze to ciezkie do stwierdzenia. ale mysle tak- mam dwurozna macice(chodz nikt nie wie, jak duza- wiec moze warto ja zobaczyc)- to moze byc przyczyna, maz ma 2 % prawidlowej budowy plemniczkow- to tez moze byc przyczyna, immunologia- nie znam sie na tym- ale to dopiero trzeba zbadac- bo tam tez moze byc przyczyna. grupa kwi- mam abrh-, ale to chyba nie ma znaczenia przy pierwszej ciazy, no ale konflikt mamy. jak widac, jest duzo roboty przedemna. i znajde ta przyczyne, dzieki ktorej dwukrotnie zostalam pozbawiona dzidzi!i bede miala dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobre podejście Klarnecik :) naprawde ciesze się że tak mówisz jasne macice warto zobaczyć mogą byc mieśniaki może być endometrioza histeroskopia i z głowy, co do nasienia też może być przyczyną ale niekoniecznie trzeba gina zapytać i faszerować mężusia :) inne badania też się przydadzą bynajmniej nie zaszkodzą co do konfliktu serologicznego to różnie z tym bywa jeden gin powie że to nie ma znaczenia a drugi że może być problem z zajściem lub dodnoszeniem ciąży niestety ale jest mnóstwo niewiadomych związanych z nawracającymi poronieniami. Moja mama donosiła tylko mnie cudem , potem pięc poronień przyczyna "niby" choroba od zwierząt ale do końca nie ma pewności do tej pory. Życzę Ci wytrwałości tak jak każdej z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klarnecik - :( Xxxxxxxx Giziulku - więc to jest tak - pierwsze testy sikane zaczęłam robić 10go dnia od podania ovi czyli 12 dni od iui. No ale skupmy się na dniu podania ovitrelle. Wychodziły z bladą bardzo kreską. 12dnia po podaniu ovi zrobiłam bete i wyszła 3,73 więc jak dla mnie testy musiał zafałszować ovitrelle bo czułe były pd 20stu. A beta była dużo niższa i to w kolejnych dniach. Na ulotce jest napisane, że ovi może fałszować wyniki do 10 go dnia, mój gin powiedział mi, że do 4-5 dnia..... Jeśli chodzi o sam test to jeśli jutro wyszedłby ci pozytywny to wydaje mi się, że może to oznaczać ciążę ale jest prawdopodobieństwo, ze to też ovi. To samo sie tyczy bety. Jeśli jednak wyjdzie ci negatywny to to oznacza, że napewno nie masz już ovi ale to wcale nie przekreśla ciązy, bo hormon może dopiero startować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego Beti przy kazdej sprawie pisalam z to MOZE byc przyczyna...ale tak jak piszesz nie musi. Jesli przyjdzie Wam cos jeszcze do glowy- tzn kierunek w ktorym moge dzialac, zeby znalesc przyczyne- dajcie znac:) Trzymam kciuki za nadchodzace iui i betki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati -jak siie masz? mam nadzieję, ze ta beta spada, i ze rzeczywiscie do swiat bedziesz w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny juz jestem po rozmowie z dr. zaczynamy od immunologa. jutro zapisze się na wizytę, i zobaczymy co on mi tam powie. ale dr uprzedzil mnie ze to ogromne koszta, mozna liczyc w paru tysiacach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pary ktore bede zakwalifikowane do ivf: kwalifikacje do zaplodnienia pozaustrojowego z programu bede mogly skorzystac pary u których stwierdzonono i potwierdzono dokumentajce medyczna bezwzgledna przyczyna nieplodnosci lub nieskuteczne zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej leczenie nieplodnosci w okresie 12 miesiacy poprzedzajacych zgloszeniedo programu a kobieta w dniu zgloszenia (pierwsza wizyta u realizatora )do programu nie ukonczyla 40 roku zycia wskazania do zapodnienia pozaustrojowego obejmuja: a) czynnik jajowodowy u pacjentek z trwalym uszkodzeniem jajników u pacjentek zdyskalifikowanych zpowodu braku szansy na powodzenia leczenia operacyjnego nieplodnosci u pacjentek z uposledzona funkcja jajowodów przy zachowabniu droznosci lub po nieskutecznej operacji mikrochirurgicznej b)czynniki jajnikowy nieplodnosci brak ciazyp o conajmniej szesciu cyklach farmakologicznej indukcji jajeczkowania c) endometrioza I II stopien w lit.d. -III,IV stopien w lit.d. d) nieplodnosc nie wyjasnionego pochodzenia(idiopatyczna) -u kobiet do ukonczenia 35 roku zycia jezeli trwa dluzej niz 24 miesiace -u kobiet powyzej 35 roku zycia jezeli trwadluzej niz 12 miesiacy 1) Czynniki męskie: -w przypadku stwierdzienia gęstosci plemnikow ponizej 3ml/ml nasienia,w przypadku nieplodnosci trawajacej dluzej niz 12 miesiecy -w przypadku stwierdzienia gestosci plemnikow 3-15 m/ ml nasienia w przypadku nieplodnosci trwajacej dluzej niz 24 miesiace Kryteria wykluczenia staniowia: 1)brak mozliwosci wystymulowania lub pobrania komórek rozdrodczych od jednego z partnerów 2)potencjalne ryzyko braku prawidlowej odpowiedzi na stymulacje jajeczkowania (hormon folikulotropowy FSH powyzej mU.Ml w 2-3 dniu cyklu lub hormonu antymullerowski AMH ponizej 0,5 ng/mL) 3)nieodpowiednia odpowiedz na prawidlowo przeprowadzona stumulacje jajeczkowania czego wyrazem byl brak pozyskania komorek jajowych w 2 cyklach stymulacji 4) nawracjajace utraty ciaz w tym samym zwiazku 5)wady macicy bezwzglednie uniemozliwijace donoszenie ciazy 6) brak macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula czyli jednym słowem nie jest tak łatwo zakwalifikować się do dofinansowania my nie mamy szans bo udokumentowane mamy wszystko dopiero z kliniki od września 2012 :( Klarnecik niestety te badania są bardzo drogiei też czeka się troche na nie także tutaj potrzebna jest tylko cierpliwość i oczywiście kasa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti31xxx no teraz wiem czemu mówili ze ivf n ie dla wszystkich:( bo sie kwalifikujemy ze wzgledu na czynnik meski mojego M moj ma tylko w w ml 3,45:O na 15 ml w tym w calym ejakujacie 11,075 na 39ml a mial jeszcze gorzej bo w 1 ml mial 2,0 a w calym ejakujacie 6ml było :O ale tu i tak tylko ivf wchodzi tylko w grę u nas jest to drugie : -w przypadku stwierdzienia gestosci plemnikow 3-15 m/ ml nasienia w przypadku nieplodnosci trwajacej dluzej niz 24 miesiace noi ponad 2 lata leczenia za soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to lekarze np z provity będą ustalać czy dana para się kwalifikuje? U mnie w zasadzie problemem są przeciwciała przeciw plemnikowe w śluzie i bardzo długie upłynnienie nasienia( ponad 3 godz) Dominika,naturalnie nie ma szans.Ale czy to nas kwalifikuje? No i Tomanek powiedział że mogę mieć nie do końca drożne jajowody,ale wtedy nie wiem czy nie musiałabym wykonać laparoskopii żeby mieć potwierdzenie. XXXXXXXXXXXX Nati dzięki,pojadę prawdopodobnie w sobotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×