Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nati_84

Inseminacja - walka o upragniony cud :)

Polecane posty

Dzięki dziewczyny:) Przepraszam że dopiero teraz wam odp ale straszne urwanie głowy w pracy mam jak na złość a czuję sie jak zbity worek treningowy bo z wrażenie nie śpie od 4 :) Juratko myślałam że na straty bo jak pamiętasz z wszystkich badan nasienia mojego m przed ta 3 IUI miał tą cholerną silną aglutynację i ogólnie dużo gorszec wyniki niz zawsze....a do tego od zeszłego poniedziałku myslałam że się i tak nie udało bo w poniedziałek piersi troszkę bolały, a we wtorek już tylko były pełniejsze i żadnego bólu, i wogóle zero obiawów, raz mnie zastanowiło jak 5 dniu po IUI zemdliło mnie rano na sniadaniu:) Dzis 29 dc...a ja poza tym że kręgosłóp boli to nie czuje nic co by wskazywało tą betę:) Piersi nie bola, siku nie robie często, śluzu białego wcale...w sumie raczej żadnego, więcej objawów ciązowych miałam jak w ciązy nie byłam:) A z mężem juz od kilku dni zastanawialiśmy się jak to zrobimy bo na in vitro teraz by nas nie było stać dopiero na jesień i ja taka smutna chodziłam i zła z tego powodu:) Taki niedowiarek ze mnie:) Jutro odbieram wyniki progesteronu żeby zobaczyś czy potrzebuje dupka i powtórka betki. Pozdrawiam was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti byloby super, gdyby Ci się udalo. Powtórz moze test, albo idź na betę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poziom progesteronu - po owulacji 1 - 28 ng/ml; - do 12. tygodnia ciąży 9 - 47 ng/ml; - 12.-28. tydzień ciąży 17 - 146 ng/ml; - powyżej 28. tygodnia ciąży 55 - 200 ng/ ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PROGESTERON NORMY: nmol/l faza folikularna < 0,6 - 3,6 owulacja 1,5 - 5,5 faza lutealna 3,0 - 68,0 menopauza < 0,6 - 3,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie masz strasznie wysoki. Na wyniku nie mialas norm podanych? bo może Twoje laboratorium ma swoje normy i stąd taka różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz doniu ja na maila dostałam wyniki juz sprawdzam bo tak tylko zerknełam i może mi coś umkneło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NATI a więc po kolei : - przy przyjęciu do szpitala beta 806, - w szpitalu 1 beta 1028, szukali zarodka w macicy, - kolejna beta 2178, i kolejna w ten sam dzien 1901 (ponoc w granicy błędu) decyzja o podaniu mtx, - beta po 6 dniach od zastrzyku 3400, nic nie spadło, - druga dawka po 7 dniach, - beta po 4 dniach od 2 dawki 3538, stwierdzili że dobrze bo sie zatrzymało, - kolejny dzień 3496, - kolejny dzien 3280, radośc bo coś spadło :) - następny dzień 2796 i decyzja o wypuszczeniu mnie do domku :) potem co tydzień beta kontrolna i tak: - po tygodniu od wyjścia 1637, - kolejne 7 dni 1053, - kolejne 7 dni już 26,9, - znowu 7 dni 3,1, - ostatnia beta 0.9 i już się skonczył koszmar niepewnosci i czekania :) tak jak widzisz każdy przypadek inny u mnie nie było widac zmian w jajowodach, nie były pogrubione, sugerowali się tylko moim bólem prawej nogi, jak widzisz twoja beta nie jest wcale wysoka :) pozdrawiam i trzymam kciukasy za Ciebie bo wiem jaki stres przeżywasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faza foliku. 0.6-4.7 nmol/l faza owulacyjna 2.4-9.4 nmol/l faza lut. 5.3-86.o nmol/l po menopałzie 0.3-2.5 nmol/l a ciązy nie podają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla jasności wyników nie znam na pamięc mam poprostu wypis i tam jest wszystko, to dla pomarańczy żeby nie napisała że wymyśliłam sobie te wartości ;) Nati często podają 2 dawki, czasem zdarzaja się i 3 to zależy od ordynatora zazwyczaj. Lepszy metotrexat niż laparo, mój gin. mówił że często w miejscu usuniętej ciąży robią się zrosty, po mtx, ciąża się poprostu wchłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wiwem wyniki możemy mieć w dwóch jednostkach: nmol/l ng/ml Przelicznik jest taki: 1 ng/ml = 3,18 nmol/l I teraz normy w nmol/l: faza folikularna 0,9-2,3 owulacja 2,1 - 5,2 faza lutealna 15,0- 57,0 menopauza 0,1 - 4,0 I trymestr ciąży 50-130 II trymestr ciąży 65-250 III trymestr ciąży 180-490 czyli jest oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle znalazłam "Wysoki progesteron Zwiększenie stężenia progesteronu u kobiet można zauważyć w kilku przypadkach. Przede wszystkim w ciąży, w ciążach mnogich (tu stężenie progesteronu jest wyższe niż w ciąży pojedynczej). Podwyższone wartości progesteronu zauważa się również w przypadku torbieli jajników, ciąży powikłanej zaśniadem groniastym i w niektórych przypadkach raka jajników. Progesteron w niewielkiej ilość jest produkowany też przez nadnercza, dlatego czasami zaobserwowane podwyższone wartości tego hormonu mogą być związane z zaburzeniami w tym narządzie. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi doniu pęcherzyki były 2:) i jeden mniejszy...hmm..jeju ale by było! a zapomniałam odp. że IUI była na niepekniętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzeniia to kto wie:) a byłas na usg po IUI, czy pecherzyki pekly? Ja w sumie miałam 3. Jeden miał 29 mm, drugi 20 mm i trzeci tez 20 mm. Dzisiaj na USg został tylko jeden 20 mm, a dwóch nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj o tym własnie myślałam, że na forum nie było jeszcze bliźniąt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania0306
Marzeniia, jeśli chodzi o ten progesteron, to popatrzyła z ciekawości w swoje wyniki, miałam tam podane normy dla poszczególnych trymestrów ciąży, są w innych jednostkach, ale pierwszy trymestr ciąży charakteryzuje się dużo wyższą górna granicą niż faza lutealna, w tych normach co je mam, jest 10 razy większa. Jest to w sumie oczywiste, bo hcg działa na ciałko żółte stymulując je do zwiększonej produkcji progesteronu, aby utrzymać ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hania0306
gratuluję sukcesu! zapomniałam dodać to wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja moge być pierwsza:) nie miałam podgladanka po IUI wiec nie wiem czy dwa pekły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzeniia - super! gratuluje!:) Llaeczko, Paulo - spełnienia marzeń:) Beti - czekamy na dobre wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti tak jestem zaaferowana że zapomniałam napisac, że trzymam za Ciebie kciukaski:) Emcia dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.Dzięki Endi - no u mnie jest tak : Beta 837 - stwierdzona pozamaciczna ( czwartek) i zastrzyk metotreksan Piątek - 850 - jeden dzień po zastrzyku dawka 75 ml Niedziela - 919 Poniedziałek - 979 Kolejna jutro, w środę decyzja co dalej ale moja doktorowa nie chce dawać drugiej dawki.... Dzisiaj od chwili czuję kłócie pontejnprawej stronie, miałam moment bardzo silnego krwawienia, w ogóle boli mnie całe podbrzusze ( skurcze). Zgłosiłam lekarzowi ale narazie cisza. Chyba zwariuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenia na razie nie dziekuję jak nie dostane @ do środy to pojade na bete u nas dwie godzinki i juz jest wynik na necie :) Nati ach Ci lekarze ani wogole maja jakiś konkretny plan co do Twojej osoby przyznam szczerze że się trochę boję o Ciebie przecież w każdym momencie może Ci się coś stać a nie myślą o laparo kurcze tak długo już Cię tam trzymają masakra jakaś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati ja rok temu przeszlam cp lezalam w centrum matki polki na ginekologii operacyjnej zrobiono mi laparoskopie jajowod zostal zachowany a nawet jest on drozny bo robilam hsg 3 mce po zabiegu operowal mnie doktor Bogumił Włodarczyk polecam bardzo dobry chirurg. Jesli beta nie bedzie Ci spadac udaj sie do niego. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze mialam cp jajowodową i mialam dwa rozwijajace sie pecherzyki jeden w macicy drugi w jajowodzie dodam ze przed zabiegiem laparoskopii musialam przejsc łyżeczkowanie gdyz zarodek w macicy i tak nioe moglby sie rozwijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×