Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaaasiaaaaa.

szukam przepisu na ciasto ze smietana

Polecane posty

Gość kaaasiaaaaa.

podajcie jakis przepis na ciasto z dodatkiem kwasnej smietany 10%. bo mam w domu dwa kubki duze i musze je zuzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystkie ciasta, dom których
dodajesz maślankę lub kefir, nadają się do zastąpienia przez śmietanę - np. śmietnik, styropian. Możesz też usmażyć racuchy, zamiast na kefirze, na śmietanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gryf z popiołów
chruściki zrób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaasiaaa.
ale no wlasnie nigdy nie robilam ciasta z kefirem ani maslanka.Racuchy fakt,tez moga byc ale wolalabym jakies ciacho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wypróbowane Monia
Nie doczytałam, że masz tylko 10%. Ale myślę, że wystarczą te procenty. Będzie mniej tłuste i kaloryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NVTZU
Składniki: 500 g (pół kilo) mąki 200 g zimnego masła torebka cukru waniliowego 250 ml (ćwierć litra) gęstej kwaśnej śmietany Kruche ciasto ze śmietaną - Opis przyrządzania: Mąkę przesiewamy na stolnicę lub stół kuchenny. Dodajemy szczyptę soli. Masło kroimy w małe kawałki, rozkładamy na mące, po czym dużym nożem zaczynamy siekać mąkę wraz z masłem, aż zaczną się tworzyć drobne grudki (jak kruszonka). Dodajemy cukier waniliowy i siekamy dalej. Kiedy masło zacznie łączyć się z mąką, dodajemy po trochu śmietanę i zagniatamy na jednolite, dość sztywne ciasto. Zawijamy ciasto w kawałek plastikowej folii, spłaszczamy na gruby krążek i wstawiamy do lodówki na co najmniej pół godziny. Używamy zgodnie z odpowiednim przepisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NVTZU
na ciasto mozesz dac owoce tarte jablka,lub kruszonke, nawet dzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaasiaaa.
o dziekuje za rady,moze byc dobre.A juz zalozylam nowy temat bo tu mi odpowiedzi nie wyswietlilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×